2 w 1 – piekarnik z funkcją mikrofali. Wybierz swój model

Czy oszczędność miejsca może iść w parze z dużą funkcjonalnością? Jak najbardziej, wystarczy postawić na nowoczesne AGD do zabudowy. Jednolita, minimalistyczna zabudowa to nie jedyny sposób na zaoszczędzenie odrobiny wolnej przestrzeni w kuchni. Mogą w tym pomóc również urządzenia 2 w 1, takie jak np. piekarniki z funkcją mikrofali. Można je zamontować w ciągu stojących szafek, pod blatem lub w słupku, który  polega  na umieszczeniu urządzenia na dowolnej wysokości w pionie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nad piekarnikiem może znajdować się jeszcze inne urządzenie lub szafka.


Jaki piekarnik z funkcją mikrofali wybrać? 


Na rynku są dostępne piekarniki z funkcją mikrofali o wymiarach kompaktowych (wysokość 45 cm) lub o wymiarach piekarnika standardowego (wysokość 60 cm). Urządzenia występują  zarówno w stylistyce: retro jak i nowoczesnej, a nawet w różnych kolorach.

Główną zaletą piekarników 2 w1 jest zaoszczędzenie miejsca i pieniędzy, bo zamiast zakupu dwóch urządzeń piekarnika i mikrofali, kupujemy jedno. Każde z urządzeń 2w1 może działać jako piekarnik konwencjonalny, mikrofala lub kombinacja piekarnika i mikrofali.

Dodatkową zaletą zakupu piekarnika z funkcją mikrofali jest oszczędność czasu, bo dzięki połączeniu funkcji tradycyjnego pieczenia z oddziaływaniem mikrofal możemy zaoszczędzić nawet do 50% czasu pieczenia!!!

Możliwości piekarnika z funkcją mikrofali są naprawdę duże np.: rozmrażanie, pieczenie z użyciem termoobiegu, grzanie góra i dół, podtrzymywanie ciepłoty potraw, automatyczne programy pieczenia, grillowanie a nawet gotowanie na parze. 


Piekarnik z mikrofalą do zabudowy


Oto kilka naszych propozycji piekarników z funkcją mikrofali:

  • Grundig  GEKW47000B

Grundig GEKW47000B  ma wymiary: 45,5 cm x 59,4 cm x 56,7 cm  (wysokość x szerokość x głębokość) i pojemności 40 l.  Model ten posiada elegancki i czytelny wyświetlacz tekstowy, dzięki któremu sterowanie staje się proste i intuicyjne. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest funkcja Booster – czyli funkcja szybkiego nagrzewu, która  pozwala nam na szybsze nagrzanie komory piekarnika do poziomu nastawionej temperatury. Może się ona okazać szczególnie cenna, kiedy dopadnie nas głód i zechcemy szybko wrzucić pizzę do piekarnika J . A jeśli akurat nie  mamy pomysłu na to, co przygotować na obiad , to wystarczy skorzystać z funkcji  Chef Assist, która oferuje 50 pysznych przepisów z całego świata. Po przygotowaniu dania zgodnie z przepisem, wstawiamy go do piekarnika, a  on już sam zajmie się dobraniem odpowiedniego programu, temperatury  i czasu pieczenia.


  • Samsung NQ50H5537KB/EO

Samsung NQ50H5537KB/EO to kolejne urządzenie o kompaktowych wymiarach  45 cm x 59,5 cm x 57 cm (wysokość x szerokość x głębokość) o pojemności 50 l.  Wykonany z czarnego szkła, z elementami ze srebrnej szczotkowanej stali czynią  go ozdobą każdej kuchni. Gotowanie kombinacyjne przy pomocy mikrofal i kilku systemów grzewczych (w tym termoobiegu) to tylko niewielki wycinek jego możliwości. Oprócz 25 przepisów na każdą okazję , w zestawie znajdziecie okrągłe naczynie  ze specjalnego plastiku do gotowania na parze. Teraz możecie przygotowywać  smaczne i zdrowe potrawy bez tłuszczu. A jeśli w komorze piekarnika pojawią się zabrudzenia, to wystarczy napełnić wodą pojemnik znajdujący się w środku piekarnika i włączyć tryb czyszczenia parowego, a piekarnik znów będzie wyglądał jak nowy.


  • Siemens HM656GNS1

Siemens HM656GNS1 to wyjątkowy piekarnik z mikrofalą o wymiarach standardowego piekarnika  59,5 cm x 59,5 cm  x 54,8 cm i pojemności aż 67 l. Piekarnik zdobi kolorowy wyświetlacz tekstowy TFT 3,7-calowy  z przyciskami sensorowymi. Ten model  może się pochwalić aż 13 rodzajami grzania, m.in.: termoobiegiem 4D, funkcją coolStart, pieczeniem w niskiej temperaturze oraz suszeniem i podtrzymywaniem ciepła. Dzięki funkcji cookControl Plus wystarczy wprowadzić rodzaj potrawy oraz wagę, a piekarnik sam dobierze najlepszy sposób grzania, właściwą temperaturę i czas pieczenia. Piekarnik ten również  łatwo utrzymać w czystości, ponieważ w jego wnętrzu jest specjalna powłoka czyszcząca o nazwie ecoClean Plus. Jest to ceramiczna,  porowata powierzchnia,  która pochłania tłuszcz i inne zanieczyszczenia,  jakie powstają podczas pieczenia  i neutralizuje je podczas codziennego użytkowania.

Siemens HM656GNS1 posiada również bardzo komfortowe rozwiązanie jakim są prowadnice teleskopowe. To dzięki nim wysunięta blacha utrzymuje idealny poziom,  bez ryzyka zsunięcia się  gorącego ciasta czy innej potrawy.


Prostsze i szybsze przyrządzanie potraw

Piekarniki 2 w1 w porównaniu do standardowych modeli znacznie szybciej się nagrzewają i oferują wiele inteligentnych funkcji, ponieważ należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów. Wystarczy wybrać swój model, aby zmienić przyrządzanie potraw na zauważalnie prostsze i szybsze.


Artykuł przygotowała

Przeczytaj więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.
Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Jaki wybrać?

Chcesz wiedzieć, jak zaprogramować pilot uniwersalny do telewizora? Zobacz nasz poradnik!
Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Funkcja grilla w piekarniku – jak jej używać? W jakich piekarnikach ją znajdziesz?

Grill w piekarniku to duże urozmaicenie w kuchni. Dzięki tej funkcji możemy przygotować wiele smacznych potraw bez użycia tłuszczu, w dodatku niezależnie od pogody.
Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Rozmrażanie lodówki krok po kroku – jak to zrobić?

Szczegółowe informacje o tym, jak rozmrozić lodówkę, prezentujemy w poniższym poradniku!
No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

No Frost w lodówce – co to znaczy? Na czym polega ten system?

Wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w system No Frost. Na czym polega jego działanie i czy różni się w zależności od modelu? Zobacz najważniejsze informacje na temat No Frost.
Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Zastanawiasz się, jak umyć mikrofalówkę i pozbyć się z niej zapachu? To dobrze! O czyszczeniu mikrofalówki nie należy zapominać.
Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Czym i jak myć lodówkę w środku? Czy trzeba ją rozmrażać?

Zastanawiasz się, jak i czym umyć lodówkę? Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić to dobrze i bez wielkiego wysiłku, polecamy nasz poradnik!
Odkamienianie ekspresu – jak i czym odkamienić? Poradnik krok po kroku

Odkamienianie ekspresu – ja