5 najlepszych gier dla Playstation VR

Technologia VR to jeden z wielu argumentów przemawiających za kupnem konsoli Playstation 4. Jako, że od czasu premiery gogli minęło już trochę czasu, teraz mamy dobry pretekst do przyjrzenia się, jak technologia się rozwija i przede wszystkim, które gry jak do tej pory wykorzystały wirtualną rzeczywistość w największym zakresie. Producenci gier podeszli do zagadnienia na swój sposób  - każdy inaczej, starając się wycisnąć z gogli jak najwięcej. W tym artykule wymieniamy te gry, w których VR robi największe wrażenie. 5 najlepszych gier na Playstation VR to jednocześnie 5 powodów, żeby w końcu kupić te gogle!


EVE: Valkyrie

Przestrzeń kosmiczna to doskonała sceneria do rozwinięcia skrzydeł w świecie VR – dosłownie i w przenośni, bo opisywana gra sprowadza się właśnie do międzygalaktycznych potyczek za sterami wielkich maszyn. Lawirowanie między asteroidami, kręcenie beczek i kooperacja z innymi pilotami to te elementy, które oprócz efektownej grafiki, robią największe wrażenie. Do tego jeszcze dochodzi możliwość tuningu swojego myśliwca – nowy wygląd, dodatkowe śmiercionośne bronie i inne elementy, które zwiększą naszą skuteczność w przestworzach i pozwolą poradzić sobie z coraz trudniejszymi zadaniami. To wszystko tworzy idealny zestaw właśnie pod VR. W przypadku gry na padzie, tytuł raczej przeszedłby bez echa, bo jego siła opiera się właśnie na widoku w 360 stopniach. Co innego - oglądanie kokpitu na ekranie telewizora, a co innego wrażenie, że się w nim naprawdę jest! Eve: Valkyrie nie jest wprawdzie tytułem zaskakujący czy przełomowym, ale bardzo dobrze zrealizowanym i dającym dużą radość – zwłaszcza w trybie wieloosobowym gdy walczymy z przyjaciółmi będąc częścią tej samej eskadry!DriveClub VR

DriveClub to gra której nie trzeba przedstawiać. Obok Gran Turismo i Need for Speed jest najbardziej rozpoznawalną grą wyścigową. A jak wypada po przeniesieniu w świat wirtualnej rzeczywistości? Okazuje się, że bardzo dobrze! W tej wersji realizm wchodzi na zupełnie nowy, dotąd niedostępny poziom. Ryk silników, zakręty pokonywane z dużą prędkością, hamowanie z piskiem opon – to wszystko jest bardziej prawdziwe i sprawia większą frajdę niż do tej pory. Ponadto należy podkreślić, że gra jest naprawdę bardzo rozbudowana. Dostajemy do wyboru 114 nowych torów ulicznych oraz 80 szybkich, kultowych aut. Do tego jeszcze urozmaicenie w formie trybu „wirtualnego pasażera”, w którym nie musimy skupiać się na zręcznościowych aspektach gry, a wyłącznie na oglądaniu otoczenia mknąc po rasie wyścigu.


Battlezone

Jazda czołgiem to z pewnością dziecięce marzenie wielu z nas. Mogliśmy spełnić je tylko częściowo, grając w Battlefield czy World of Tanks. Gra na Playstation 4 VR to coś co wciąga jeszcze bardziej. Żeby było ciekawiej, walka nie toczy się w historycznej scenerii, a w dalekiej przyszłości, gdzie w klimacie science-fiction toczymy bezwzględną walkę o przetrwanie Ziemi, mając naprzeciw siebie inne czołgi, ogromne działa i drony. Dzięki mapom generowanym w czasie rzeczywistym, każda z walk przebiega w inny sposób i jest bardziej nieprzewidywalna. Gra jest raczej z gatunku tych wymagających – dla lubiących taktykę i planowanie, a nie tylko strzelanie do wszystkiego, co się rusza.Resident Evil 7: Biohazard Gold Edition

Survival horror to idealny gatunek do zabawy w świecie VR. Niepokojąca i mroczna atmosfera atakuje nas z każdej strony. Ci, którzy naprawdę lubią się bać, z pewnością będą zachwyceni. Horror z perspektywy pierwszej osoby staje się jeszcze bliższy, a dzięki przestrzennemu dźwiękowi - tak bardzo realistyczny, jak nigdy wcześniej. Fabularnie Resident Evil wraca do swoich korzeni, a jednocześnie wchodzi na wyższy poziom grozy dzięki nowej mechanice rozgrywki. Chcesz grać będą sam w domu i po 22? Robisz to na własną odpowiedzialność!


Robinson: The Journey

Wyobraź sobie, że Twój statek rozbił się gdzieś w dżungli na nieznanej planecie i jesteś tu zupełnie sam. Dodajmy do jeszcze fakt, że na tej planecie panuje era jurajska i wszędzie panoszą się dinozaury! The Journey to połączenie gry przygodowej z grą logiczną. Mamy tutaj elementy zręcznościowe i zagadki, a przede wszystkim niesamowite widoki do oglądania z każdej strony. Świat gry jest rozbudowany i wciągający, a wchodzenie w interakcję z otoczeniem to nie lada przyjemność. Uniwersalny tytuł dla graczy w każdym wieku. Dla fanów Jurassic Park obowiązkowo!Dotychczasowy rozwój VR wskazuje na to, że ta technologia raczej nie podzieli losów telewizorów z obrazem 3D. Gier z każdym miesiącem jest coraz więcej i wydaje się, że ich twórcy wciąż mają jeszcze z tyłu głowy wiele niewykorzystanych pomysłów.

powrót