5 uniwersalnych prezentów, które przydadzą się w każdym domu

Są takie upominki, z których korzystają wszyscy domownicy. Często taki praktyczny, trafiony prezent, będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż przeczytana już książka, kolejna para skarpet, czy niechciane ozdoby, które wylądują na dnie szafy. Zobaczcie krótki spis przedmiotów, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i ucieszyć całą rodzinę.


Ekspres do kawyEkspres do kawy


Jeśli w domu wszyscy zaczynają dzień od kubka aromatycznego napoju, warto podpytać w jaki sposób przygotowują kawę i jaką lubią. Może się okazać, że właśnie marzą o nowym ekspresie i zbliża się idealna okazja, żeby to marzenie spełnić. Jeśli ktoś interesuje się tematem od dłuższego czasu, na pewno ma rozeznanie na rynku ekspresów ciśnieniowych i może nawet poszukiwać konkretnego modelu czy konkretnego producenta, do którego jest przyzwyczajony. Jeśli to pierwszy ekspres, mamy szansę wywołać prawdziwą rewolucję – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zmiana z kawy rozpuszczalnej na kawę z ekspresu to naprawdę niesamowita sprawa.

Jakich modeli ekspresów szukać na początek? Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, a urządzenie jest niejako na próbę, można zacząć od bardzo prostego w obsłudze ekspresu na kapsułki. Bez fachowej wiedzy można obsłużyć to urządzenie i korzystać z kaw o wielu smakach i aromatach. Jeśli natomiast w domu pije się bardzo dużo kawy, taki ekspres będzie raczej kosztowny w eksploatacji (wysoka cena kapsułki) i wówczas lepszym a wciąż niedrogim rozwiązaniem będzie ekspres przelewowy.


Opiekacz lub gofrownicaGofrownica


Czy naprawdę jest dużo ludzi, którzy nie lubią gofrów? Słodka przekąska, kojarząca się często z wizytami nad morzem, to gratka dla każdego domownika, podobnie jak charakterystyczne trójkątne tosty. Opiekacz lub gofrownica albo urządzenie łączące obie funkcje to przydatny prezent, który pozwoli urozmaicić śniadania dla całej rodziny.


Koktajler


Jeśli lubicie świeże, naturalne soki oraz wymyślne szejki oraz smoothies, wcale nie trzeba kupować ich na mieście. Żeby samodzielnie przyrządzać ulubione kompozycje (i wymyślać własne!) wystarczy mieć w domu koktajler i zapas wszystkich potrzebnych składników. Urządzenie doskonale sprawdzi się przez cały rok – także w zimie, gdy ulubione napoje przygotujemy z zamrożonych owoców. A na tym nie kończą się możliwości kotajlera, bo z jego pomocą przygotujemy także doskonałe zupy oraz sosy. Jeśli koktajler dysponuje odpowiednio dużą mocą, poradzi sobie także z kruszeniem lodu, co pozwoli przygotować doskonała kawę mrożoną. Krótko mówiąc dla każdego coś się znajdzie!


Odkurzacz automatyczny


To raczej prezent z kategorii tych bardziej kosztownych, ale potrafi niesamowicie ułatwić życie. Przy intensywnym funkcjonowaniu całej rodziny, często brakuje czasu na codzienne porządki.

A gdzie człowiek nie może, tam pomoże technologia. Robot sprzątający nie tylko wyręcza człowieka posługującego się tradycyjnym odkurzaczem, ale na dodatek - pracuje znacznie skuteczniej. Automatyczny odkurzacz przemierza całe mieszkanie, nie omijając żadnych zakamarków – potrafi skutecznie czyścić w rogach pomieszczeń, a także wjeżdżać pod łóżko i inne meble. Niektóre modele, takie jak iRobot Roomba 886, posiadają funkcje programowania startu. Możemy ustawić pracę urządzenia w dowolnych godzinach na każdy dzień tygodnia. Dzięki temu, nie trzeba martwić się o regularność i nie trzeba nawet być obecnym w domu. Robot może spokojnie posprzątać w czasie, gdy jesteśmy w szkole albo w pracy. A co, gdy zabraknie mu energii? Samodzielnie wróci do stacji dokującej i po odzyskaniu odpowiedniego poziomu mocy będzie dalej działał.


ParowarParowar


Wrac