MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN 1379

Okap ELECTROLUX EFV90657OK

nr kat.: 1309676 ELECTROLUX
Okap ELECTROLUX EFV90657OK
Okap ELECTROLUX EFV90657OK
Okap ELECTROLUX EFV90657OK
Okap ELECTROLUX EFV90657OK
Okap ELECTROLUX EFV90657OK
Usługi

Zabezpiecz swój sprzęt dodatkową ochroną 

Dodatkowe usługi:

Dostępność

Okap kominowy o szerokości 90 cm, wydajności 550 m3/h, sterowany mechanicznie, z 3 stopniami regulacji mocy, z oświetleniem halogenowym.Oczyść powietrze w swojej kuchni.

Jednym z najbardziej istotnych parametrów okapu jest jego wydajność. Wartość ta wskazuje, jaką ilość powietrza jest w stanie wymienić ten okap w ciągu jednej godziny i określona jest w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Skuteczny wyciąg powinien oczyścić powietrze dla danej kubatury przynajmniej sześciokrotnie.
Dla tego modelu wydajność wynosi m3/h.Cicho, ciszej......

Ważne jest, aby dźwięki wydawane przez okap w trakcie pracy były mało uciążliwe dla domowników. Dlatego przed zakupem najlepiej sprawdzić, jaki hałas generuje wyciąg przy pracy. Jest to łatwa do spawdzenia wartość podawana w decybelach (dB).
Przy najwyższym ustawieniu w trakcie normalnej pracy ten model emituje hałas na poziomie 70 dB.Efektywne pochłanianie zanieczyszczeń.

Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń informuje nas w skali od A do G o stopniu pochłaniania wszelkich cząstek zanieczyszczeń, w tym drobinek tłuszczu. Szacowana jest na podstawie masy zanieczyszczeń odłożonych na filtrach przeciwtłuszczowych i w przewodach powietrza okapu. Ten model wyciągu posiada klasę F.
Im wyższa klasa, tym skuteczniejsze pochłanianie zabrudzeń.Klasa efektywności energetycznej C.

Okap w klasie C to urządzenie o średnim poziomie zużycia energii. Oznacza to, że zużywa mniej prądu niż sprzęty o innej niższej klasie energetycznej, a co za tym idzie jest bardziej ekologiczne i energooszczędne.

Roczne zużycie energii dla tego modelu wynosi 81 kWh. Rzeczywiste zużycie energii zależy od sposobu eksploatacji urządzenia.

Techniczne

Rodzaj okapu

Kominowy

Minimalna wydajność [m3/h]

290

Maksymalna wydajność [m3/h]

550

Wydajność w trybie intensywnym [m3/h]

550

Maksymalny poziom hałasu w trybie normalnym [dB]

70

Efektywność

Klasa energetyczna

C

Klasa wydajności przepływu dynamicznego

D

Klasa sprawności oświetlenia

A

Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń

F

Roczne zużycie energii [kWh]

81

Oświetlenie

Rodzaj

LED

Ilość punktów świetlnych

2

Filtry

Filtr węglowy

TAK

Filtr odtłuszczający

Aluminiowy

Ilość filtrów odtłuszczających

2

Funkcje

Sterowanie

Mechaniczne

Panel sterujący

Przyciski

Tryb pracy

Pochłaniacz, Wyciąg

Ilość prędkości

3

Fizyczne

Wysokość minimalna [cm]

91.2

Szerokość [cm]

89.8

Głębokość [cm]

37.9

Średnica wylotu [cm]

18

Ogólne

Producent

Electrolux

Kolor

Czarny

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

5 na 5

Dariusz

Potrójna satysfakcja

Szukając okapu chciałem osiągnąć przede wszystkim równowagę. Czego? Stosunku ceny do jakości oraz wyglądu. Co zdecydowało o tym, że wybrałem akurat ten?

1. Jest przyścienny. Okap podszafkowy charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą wydajnością, a przy układzie kuchni otwartej ta wartość ma szczególne znaczenie, natomiast wyspowy zwyczajnie nie miał w przypadku mojej kuchni uzasadnienia. A przy okazji okapy przyścienne pełnią dodatkowo funkcję dekoracyjną – każda kuchnia uzupełniona o odpowiednio dobrany okap wygląda na pełniejszą i lepiej wyposażoną co sprawia, że przebywanie w niej to czysta przyjemność. A przecież o to także chodzi. :)

2. Ma możliwość trybu pracy zarówno w wyciągu, jak i pochłaniaczu – przy każdym z trybów wydajność jest inna (tryb zamknięty, czyli pochłaniacz, zawsze ma niższą), ale w przypadku tego konkretnego okapu różnica nie jest aż tak drastyczna. W podobnej cenie znalezienie okapu o lepszej wydajności w trybie zamkniętym jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć – niemożliwe.

3. Marka. Electrolux cieszy się bardzo dobrymi opiniami, ich urządzenia są solidnie wykonane i mają bardzo ciekawy design. Jakość, której mogłem być pewien zanim okap został dostarczony pod mój adres sprawiła, że dokonałem zakupu ze spokojem. I, nie ukrywam, ze sporą ekscytacją.

4. Kolor. Głęboka czerń zawsze się broni, co do tego nie ma wątpliwości. W przypadku okapu ten kolor dodatkowo powoduje, że urządzenie, którego funkcją jest filtrowanie powietrza, przywodzi na myśl swoją formą ekskluzywną plazmę. A kolor w połączeniu z takim kształtem wygląda zdecydowanie efektownie.

Reasumując: okap Electrolux EFV90657OK to powód do szczerej, potrójnej satysfakcji. Czemu potrójnej? Po pierwsze – design, po drugie – wydajność, po trzecie wreszcie – całkowity koszt zakupu i utrzymania. Niezdecydowanym i zdezorientowanym w kwestii okapów przyściennych mogę powiedzieć śmiało, że właśnie takiego okapu szukają. :)

5 na 5

rassdwaatryy

Okap dla aktywnych w kuchni

Uwielbiam ten okap!! Ale to i tak zdecydowanie za mało, by opisać jak świetnie sprawdza się w mojej kuchni, jak rewelacyjnie się z niego korzysta, jak elegancko i nowocześnie prezentuje się wkomponowany w kuchenne meble. Co więcej - odkąd go zamontowałem w mojej kuchni nie mam już problemu z tłustymi osadami, których ciężko się było pozbyć przy poprzednim sprzęcie, a intensywne zapachy powstające podczas gotowania już nie rozchodzą się po całym mieszkaniu. Okap ELECTROLUX EFV90657OK wpisał się w zupełnie inną jakość korzystania z tego typu sprzętów!
Wysoka jakość to zdecydowanie mocna strona tego urządzenia tak samo jak cicha praca i wydajność (szczególnie na biegach początkowych I i II, gdzie osiąga wydajność rzędu 365m3/h i pracuje poniżej 50 dB). Do tego średnica wylotu 18cm, wymiary 91.2 x 89.8 x 37.9 cm i sprzęt z czystym sumieniem określam mianem ideału ;) Smukły, elegancki i lekki. Osobiście okap bardzo przypadł mi do gustu. W dodatku dzięki niemu zyskuję podwójnie, bowiem jego energooszczędna natura pozwala mi zaoszczędzić na rachunkach domowych, no i wspiera dbanie o środowisko. Oświetlenie ledowe, które w nim zastosowano jest o niebo lepsze od oświetlenia halogenowego dostępnego w innych tego typu sprzętach. Filtry węglowy i odtłuszczający zamontowane w jego wnętrzu są na tyle gęste, że zatrzymują cząsteczki tłuszczu, i na tyle przewiewne, że opary kuchenne bez problemu przedostają się do kanału wentylacyjnego nawet podczas intensywnego i długotrwałego gotowania. W rezultacie powietrze w moim mieszkaniu jest czystsze, a moja rodzina unika wdychania szkodliwych substancji.
Podsumowując, ładny wygląd i funkcjonalność okapu ELECTROLUX EFV90657OK zyskały moje uznanie. Okap działa bardzo cicho i świetnie współgra z elektryczną płytą grzewczą, na której gotuję i smażę różne potrawy minimalizując nieprzyjemne zapachy. Model ten nie zaburza wystroju kuchni, no dzięki jemu skośnemu kształtowi już nie muszę się obawiać o zawadzenie głową o okap ;) Zakup tego okapu uważam za jak najbardziej udany ;) Szczerze polecam!

5 na 5

Opinia pochodzi od:

hydromarozo

DOBRY SPRZĘT

SPRZĘCIK OK, DOBRZE WYCIĄGA, DOBRA JAKOŚĆ WYKONANIA.

Więcej opinii

Usługi

Zabezpiecz swój sprzęt dodatkową ochroną 

Komfort – 3 lata ochrony przed: Awarią
Komfort – 3 lata ochrony przed: Awarią

.


Korzyści dla Klienta Pakiet obejmuje:

 • Pakiet ubezpieczeniowy 3 letni
 • Ubezpieczenie sprzętu na wypadek awarii
 • Ochrona przed awarią rozpoczyna się po upływie dwóch lat od daty zakupu sprzętu i trwa 12 miesięcy
 • Ochrona na całym świecie (naprawa w ramach ubezpieczenia wyłącznie na terytorium RP)
 • Darmowy transport do i z serwisu
 • Brak kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu
 • Krótki i gwarantowany czas naprawy sprzętu do 14 dni (termin liczony od daty dostarczenia sprzętu do serwisu wraz z kompletem niezbędnych dokumentów)
 • Karta podarunkowa na życzenie Klienta w przypadku przekroczenia terminu naprawy


Komfort to pakiet ubezpieczeń LA PARISIENNE ASSURANCES S.A. Szczegółowe informacje dot. m.in. zakresu ubezpieczenia, wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Produkt ubezpieczeniowy nie stanowi gwarancji jakości produktu w rozumieniu art. 577-581 ustawy z dnia 23.04.1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. 2014, poz. 121, t. jedn.), ani też rękojmi za wady fizyczne lub prawne.

Komfort i Ochrona - 3 lata ochrony przed: Awarią, NW, Kradzieżą, Przepięciem
Komfort i Ochrona - 3 lata ochrony przed: Awarią, NW, Kradzieżą, PrzepięciemKorzyści dla Klienta 

 


Pakiet obejmuje: 

 • Pakiet ubezpieczeniowy 3 letni.
 • Ubezpieczenie sprzętu na wypadek mechanicznego uszkodzenia w wyniku Nieszczęśliwego wypadku, Przepięcia, Kradzieży z włamaniem lub rabunku, Awarii
 • W zakresie Awarii ochrona rozpoczyna się po upływie dwóch lat od daty zakupu sprzętu i trwa 12 miesięcy
 • Ochrona na całym świecie (naprawa w ramach ubezpieczenia wyłącznie na terytorium RP)
 • Darmowy transport do i z serwisu
 • Brak kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu
 • Krótki i gwarantowany czas naprawy sprzętu do 14 dni (termin liczony od daty dostarczenia sprzętu do serwisu wraz z kompletem niezbędnych dokumentów)
 • Karta podarunkowa na życzenie Klienta w przypadku przekroczenia terminu naprawy


Komfort i Ochrona to pakiet ubezpieczeń LA PARISIENNE ASSURANCES S.A. Szczegółowe informacje dot. m.in. zakresu ubezpieczenia, wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Produkt ubezpieczeniowy nie stanowi gwarancji jakości produktu w rozumieniu art. 577-581 ustawy z dnia 23.04.1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. 2014, poz. 121, t. jedn.), ani też rękojmi za wady fizyczne lub prawne.