
Klienci widzieli również
Akcesoria
Okap szafkowy teleskopowy o rzerokości 60 cm, doskonale zintegrowany z szafkami wiszącymi jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, a górną jego część może maskować szafka kuchenna wyposażona w funkcjonalną półkę, 3 ustawienia prędkości pracy, aluminiowe filtry tłuszczu można łatwo wyjąć i umyć w zmywarce, możliwość pracy jako pochlaniacz lub wysiąg, oświetlenie LED, maksymalna wydajność do 310 m3/h.
![]() | OŚWIETLENIE LED Nowoczesna technologia LEDlight zapewnia przyjemne oświetlenie dobrze odzwierciedlające kolory naturalne. LED doskonale integruje się z liniami okapu, zapewniając elegancki wygląd i oferując jednocześnie wszystkie zalety intensywnego światła. Oświetlenie LED zostało zaprojektowane w celu optymalizacji widoczności przedmiotów na całym blacie kuchennym przy zachowaniu niskiego poziomu zużycia energii, tylko 2W. |
Zapachy kuchenne są często niepożądanym gościem w mieszkaniu. Zadaniem okapu jest zapewnienie czystego i wolnego od zapachów powietrza w kuchni. Aby skutecznie sobie z nimi poradzić należy wybrać okap, którego parametry pracy zapewnią wymianę powietrza w kuchni jednocześnie nie przeszkadzając nam w pracy.
Parametrem pozwalającym na wybór właściwego okapu jest jego wydajność mierzona w m3/h. Minimalna ilość powietrza, którą okap kuchenny powinien wymienić w pomieszczeniu kuchennym związana jest z jego kubaturą. Gwarancją efektywności jest wymiana powietrza w pomieszczeniu kuchennym około 10 razy w ciągu godziny. Ten okap FABER FLEXA NG GLASS W A60 charakteryzuje się wydajnością maksymalną na poziomie m3/h.
W oparciu o wyliczoną w ten prosty sposób niezbędną wydajność okapu do naszej kuchni możemy wyszukać model o podobnej lub większej wydajności. Znajdziemy zapewne kilka takich modeli, które będą nam odpowiadać. Prosimy kierować się drugim i trzecim parametrem:
Oczyść powietrze w swojej kuchni. Jednym z najbardziej istotnych parametrów okapu jest jego wydajność. Wartość ta wskazuje, jaką ilość powietrza jest w stanie wymienić ten okap w ciągu jednej godziny i określona jest w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Skuteczny wyciąg powinien oczyścić powietrze dla danej kubatury przynajmniej sześciokrotnie. Dla tego modelu wydajność wynosi m3/h. |
Cicho, ciszej...... Ważne jest, aby dźwięki wydawane przez okap w trakcie pracy były mało uciążliwe dla domowników. Dlatego przed zakupem najlepiej sprawdzić, jaki hałas generuje wyciąg przy pracy. Jest to łatwa do spawdzenia wartość podawana w decybelach (dB). Przy najwyższym ustawieniu w trakcie normalnej pracy ten model emituje hałas na poziomie 67 dB. |
Efektywne pochłanianie zanieczyszczeń. Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń informuje nas w skali od A do G o stopniu pochłaniania wszelkich cząstek zanieczyszczeń, w tym drobinek tłuszczu. Szacowana jest na podstawie masy zanieczyszczeń odłożonych na filtrach przeciwtłuszczowych i w przewodach powietrza okapu. Ten model wyciągu posiada klasę C. Im wyższa klasa, tym skuteczniejsze pochłanianie zabrudzeń. |
Klasa efektywności energetycznej D. Ten model okapu posiada średnio energooszczędną klasę energetyczną. Roczne zużycie energii wynosi 70 kWh. Rzeczywiste zużycie energii zależy od sposobu eksploatacji urządzenia. |
Minimalna wydajność produktu przy minimalnej prędkości w normalnych warunkach użytkowania, podawana w metrach sześciennych na godzinę, w warunkach normalnego użytkowania. Informuje jaka ilość powietrza będzie przefiltrowana w ciągu godziny. Jest to istotny parametr przy wyborze okapu w odniesieniu do wielkości kuchni.
Maksymalna wydajność produktu przy maksymalnej prędkości w normalnych warunkach użytkowania, podawana w metrach sześciennych na godzinę. Informuje jaka ilość powietrza będzie przefiltrowana w ciągu godziny. Jest to istotny parametr przy wyborze okapu w odniesieniu do wielkości kuchni.
Maksymalny poziom hałasu przy najwyższym ustawieniu w trakcie normalnej pracy wyrażony w decybalach.
Informuje o średnim zużyciu energii przez urządzenie w ciągu roku.
Koszt zużycia prądu [zł]
Koszt zużycia prądu wyliczony jest na podstawie średniej ceny brutto prądu w Polsce dla taryfy G11 oraz rocznego zużycia energii.
Średnia cena prądu według danych z dnia 01 stycznia 2023 roku wynosi 0,77 zł/kWh dla wybranej taryfy G11 i tego samego sprzedawcy i dystrybutora. Na cenę prądu, która wynosi średnio 0,77 zł za 1 kWh, składa się cena energii elektrycznej i opłata za usługi dystrybucyjne.
*Cena energii nie jest stała w całej Polsce i może się różnić w zależności od dystrybutora oraz dostawcy energii elektrycznej.
Informuje o sposobie sterowania produktem. Sterowanie może być elektroniczne (wówczas wszystkie funkcje produktu kontrolowane są przez układ elektroniczny) lub mechaniczne.
Szerokość produktu podawana w centymetrach.
Dostępna kolorystyka, w jakiej dany produkt jest oferowany.
Raty i Leasing
Wybierz produkt kredytowy
Odbieraj zakupy w marketach MediaMarkt
Znajdź swój sklepZawsze aktualne informacje o nowościach i promocjach
Zapisz się do newslettera