Aktualności

więcej

2023-03-08

Jeśli interesuje Cię odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia, ranking takich urządzeń na pewno się przyda! Z wielu dostępnych modeli różnych producentów wybraliśmy najlepsze, wyróżniające się na tle konkurencji. Który będzie strzałem w dziesiątkę i pozwoli ci łatwo i wygodnie zadbać o porządek w domu? Sprawdź listę najpopularniejszych urządzeń i wybierz odkurzacz dla siebie!

Więcej

2023-01-24

Objawyalergii kurz dokuczają alergikom przez cały rok, a zwłaszcza w okresiejesienno-zimowym. Alergia na kurz utrudnia cieszenie się regenerującym, zdrowymsnem i robienie domowych porządków. Bardzo obfity, wodnisty katar alergiczny,zatkany nos, częste kichanie to tylko przykładowe objawy alergii na kurz.
Więcej
Naskórek, włosy, sierść zwierząt, wszelkiego rodzaju pyłki i piasek – m.in. to właśnie z tego wszystkiego składa się kurz, który osadza się na podłodze, meblach i wszelkiej maści sprzęcie elektronicznym. Pod warunkiem, że żaden z domowników nie jest alergikiem, kurz nie jest groźny dla zdrowia. Wręcz przeciwnie – niektóre badania sugerują, że może mieć on nawet dobroczynny wpływ na odporność ludzkiego organizmu. Mimo to zdecydowanie warto z nim walczyć – zakurzone powierzchnie z całą pewnością nie wyglądają estetycznie. W wyeliminowaniu kurzu z domu pomogą nie tylko ściereczki, rękawice, czy miotełki, ale przede wszystkim odkurzacze automatyczne, odkurzacze standardowe lub odkurzacze pionowe. Tajemnicą skutecznego odkurzania są odpowiednio wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i akcesoria do odkurzaczy, a przede wszystkim dobry filtr, taki jak np. HEPA), który nie pozwoli wydostać się pyłkom kurzu wraz z wydmuchiwanym przez urządzenie powietrzem. Odkurzacze piorące, odkurzacze wodne, odkurzacze ręczne i froterki to z kolei modele do zadań specjalnych. W sklepie internetowym MediaMarkt.pl można wybierać spośród aż blisko 300 modeli odkurzaczy.