Pralko-suszarka AEG L99691HWD

nr kat.: 1324262 AEG
Pralko-suszarka marki AEG o głębokości 60,5 cm , pojemności 9 kg pranie , 6 kg suszenie , prędkości wirowania 1600 obr./min , w klasie energetycznej A.


Maksymalny wsad pralko-suszarki - 9/6 kg.

Maksymalna ilość suchej bielizny, jaką możemy włożyć do prania AEG L99691HWD to 9 kg, natomiast do suszenia 6 kg.

Duża pojemność pralko-suszarki jest nieocenionym udogodnieniem dla domostw kilku osobowych, które generują duże ilości brudnej bielizny. Wrzucając jednorazowo dużą ilość prania możemy zaoszczędzić czas i wodę oraz zmniejszyć rachunki za prąd i wodę. Należy jednak liczyć się z tym, że większa pojemność bębna to większe rozmiary pralo-suszarki i większa przestrzeń potrzebna na jej ustawienie. Przy jedno, dwu lub nawet trzyosobowych gospodarstwach rozsądniej ekonomicznie jest korzystać z urzadzenia o mniejszym wsadzie, która doskonale dopasuje się do mniejszych wnętrz.
Maksymalna prędkość wirowania 1600 obr./min.

Pralko-suszarka AEG L99691HWD ma możliwość regulacji prędkości wirowania maksymalnie do 1600 obr/min. Oznacza to, że w zależności od rodzaju pranej odzieży i oczekiwanych rezultatów, możemy ustawić większą lub mniejszą prędkość wirowania. Dzięki tej funkcji decydujemy, jak suche pranie wyciągniemy z pralki po zakończeniu wybranego programu. Im większa prędkość, tym bardziej sucha, ale też bardziej pognieciona bielizna. Należy pamiętać, że wyższe obroty najlepiej stosować do tkanin bawełnianych, pościeli, ręczników i itp., a niższe do tkanin bardziej delikatnych i trudniejszych w prasowaniu.
Poziom hałasu

Maksymalny poziom hałasu emitowany przez tą pralko-suszarkę podczas prania dla standardowego programu może osiągnąć wartość 49 dB, podczas procesu wirowania przy najwyższych obrotach wynosi 75 dB, natomiast w trakcie suszenia osiaga maksymalnie 66 dB.
Uciążliwe hałasy podczas prania, wirowania i suszenia możemy lekko zniwelować, stawiając stabilnie urządzenie na podłożu oraz regulując prędkość obrotów wirowania, bo im wyższe obroty, tym głośniejsze dźwięki wydaje pralko-suszarka. Dlatego mając na uwadze komfort własny i sąsiada dobrze jest, przy nastawianiu prania w porze wieczornej czy nocnej, ustawić niższy poziom prędkości wirowania.

Zastosowane technologie

OptiSense OptiSense

Łatwe prasowanie Łatwe prasowanie

Techniczne

Rodzaj urządzenia

Pralko-suszarka

Typ

Wolnostojąca

Maksymalny wsad pralki [kg]

9

Maksymalny wsad suszarki [kg]

6

Poziom hałasu podczas prania [dB]

49

Poziom hałasu podczas suszenia [dB]

66

Poziom hałasu podczas wirowania [dB]

75

Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]

1600

Zabezpieczenie przeciwwypływowe

Zabezpieczenie przed zalaniem

Kierunek otwierania

Lewy

Woda pozostała po odwirowaniu [%]

44

Regulacja wirowania

TAK

Rodzaj bębna

Stalowy

Moc grzewcza [W]

2200

Zastosowane technologie

Certyfikat Woolmark OptiSense Technologia parowa Technologia pompy ciepła

Inne

Nóżki: 4 regulowane stopy

Pojemność pralki/suszarki

9kg / 6kg

Klasa

Klasa energetyczna

A

Klasa efektywności prania

A

Klasa efektywności wirowania

A

Zużycie

Zużycie energii na cykl (pranie, wirowanie i suszenie [kWh]

3.64

Zużycie energii na cykl (pranie i wirowanie) [kWh]

0.77

Zużycie energii na rok (pranie, wirowanie i suszenie [kWh]

728

Zużycie energii na rok (pranie i wirowanie) [kWh]

154

Zużycie energii na rok [kWh]

154

Zużycie wody na cykl (pranie, wirowanie i suszenie [l]

80

Zużycie wody na rok (pranie, wirowanie i suszenie [l]

80

Zużycie wody na rok [litr]

15600

Programy

Rodzaje

Antyalergiczny, Bawełna Bawełna Eko, Delikatne, Łatwe prasowanie non stop 3h/3kg, odświeżanie - program parowy, Płukanie, Program parowy, Szybki 20 min 3 kg, Tkaniny syntetyczne, Wełna plus, Wirowanie/Odprowadzenie wody

Suszenia

Suszenie bawełny, Suszenie syntetyków, Suszenie wełny

Funkcje

Sterowanie

Elektroniczne, Pokrętło

Wyświetlacz elektroniczny

TAK

Wskaźnik postępu programu

TAK

Opóźniony start

TAK

System kontroli piany

TAK

Automatyka wagowa

TAK

Równomierne rozłożenie ładunku

TAK

Blokada rodzicielska

Tak

Inne

System płukania zapobiegający powstawaniu piany

Wymiary

Wysokość [cm]

87

Szerokość [cm]

60

Głębokość [cm]

60.5

Waga

70

Ogólne

Producent

Aeg

Linia

ÖKOKombi

Kolor

Biały

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Pralko-suzarka AEG

Użytkuję od m-ca. Na razie działa bez żadnych problemów :)
Super sprawa - pranie z suszeniem w jednym procesie.
Polecam,

5 na 5

Opinia pochodzi od:

jest ok...

jest ok

5 na 5

Rewelacyjna pralko-suszarka AEG to najwyższa kultura użytkowania!!!

Pralko-suszarkę firmy AEG model L99695HWD zakupiliśmy z mężem miesiąc temu w Media Markt. Od tego czasu była już wiele razy testowana i użytkowana w różnych konfiguracjach, więc myślę, że najwyższy czas podzielić się z wszystkimi opinią o tym urządzeniu.

Początkowo planowaliśmy zakup samej pralki, ale biorąc pod uwagę wszystkie nasze potrzeby i uwzględniając specyfikę nowego budownictwa, zdecydowaliśmy się na zakup od razu pralko-suszarki.

Obecnie w nowych domach nie umieszcza się już w ogóle grzejników, poza jednym w łazience, a wszędzie jest ogrzewanie podłogowe, zatem suszenie ubrań w zimie może być sporym problemem. Rozkładanie po pokojach stacjonarnych suszarek nie dość, że jest problematyczne, powoduje wzrost wilgoci w pomieszczeniach, co może powodować zbytnie zawilgocenie domu, to jeszcze psuje wizualnie estetykę wnętrza, nie wspominając już o stracie czasu potrzebnego do rozwieszenia wypranych ubrań.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem pralko-suszarki był fakt, że jedno urządzenie z dwoma funkcjonalnościami pozwala znacząco oszczędzić miejsce w pralni, gdzie zamiast stawiać osobno suszarkę obok pralki, można to miejsce wykorzystać w innym celu.
Ponadto oszczędność czasu zapewnia też możliwość ustawienia programu prania łącznie z suszeniem w jednym cyklu. Mając z kolei dwa osobne urządzenia konieczne jest poświęcenie czau na przełożenie wypranego prania z pralki do suszarki, a w tym przypadku ten etap pomijamy i z pralko-suszarki wyjmujemy od razu suche pranie, które można w większości włożyć od razu do szafy, a część po wyprasowaniu.

W tytule wspomniałam, że ten model AEG zapewnia najwyższą kulturę użytkowania i jest to w pełni szczere stwierdzenie, najlepiej charakteryzujące to urządzenie.
Pralko-suszarka AEG jest bardzo cicha i wydajna. Potrafi idealnie uprać i wysuszyć nawet bardzo zabrudzone, robocze ubrania i zrobić to z niezwykłą sobie kulturą.
Wszyscy rodzice mający małe dzieci, a także wielbiciele nocnego prania powinni docenić ten komfort, jaki daje nam urządzenie AEG, czyli bardzo ciche pranie, wirowanie bez wibracji przenoszonych na inne rzeczy, a także możliwość ustawienia opóźnionego startu programu.

Pralko-suszaka AEG doskonale pierze wszystkie ubrania, a sekretem tego jest tzw. technologia OptiSense, czyli układ specjalistycznych czujników, które bardzo precyzyjnie określają ciężar wkładu na początku, jak również w trakcie prania. Efektem tej nowoczesnej technologii jest zawsze najbardziej optymalny czas trwania cyklu, zapewniający użytkownikom oszczędność czasu i niskie zużycie energii, co przekłada się na oszczędność pieniędzy.

Wcześniej nie wiedzieliśmy co to certyfikat Woolmark Blue, którym promuje się ta pralko-suszarka. Jak się okazało jest to wyróżnienie przyznawane urządzeniom, które zapewniają nie tylko doskonałą i nieskazitelną czystość ubrań, ale również dbają o bezpieczeństwo i ochronę najdelikatniejszych z nich (jak ubrania z wełny, jedwabiu, lnu itp.).

Mój mąż z kolei zachwycił się sercem tej pralko-suszarki, którym jest bezszczotkowy silnik inwerterowy – energooszczędny i niebywale cichy oraz znacznie bardziej wytrzymały, co oznacza, że urządzenie posłuży nam długie lata.
Dodatkowo pozytywnie zaskoczyła go również zastosowana tutaj technologia pompy ciepła, która umożliwia z kolei zmniejszenie zużycia energii (wg danych producenta nawet o 40%) przy jednoczesnym zachowaniu nienagannych efektów suszenia.

Pralko-suszarka pozwala na pranie maksymalnie 9 kilogramów ubrań i suszenie 6 kilogramów, co przy dużej rodzinie z małymi dziećmi jest bardzo istatnym udogodnieniem. Zamiast kilku prań mogę zrobić jedno duże za jednym zamachem ;-)
Pomimo tego, że bęben jest ogromny, to ma mozliwość wirowania aż do 1600 obrotów na minutę, co zapewnia doskonałe rezultaty i ubrania po wypraniu nawet bez suszenia są prawie suche. W zależności od potrzeb można oczywiście regulować parametry pracy i wybrać jeden z wielu bardzo przemyślanych programów, a do tego modyfikować jego parametry, jak temperaturę prania, prędkość wirowania, stopień suszenia. Ciekawym rozwiązaniem jest też funkcja TimeSaver, pozwalająca w różnym stopniu skrócić czas trwania danego programu, jeśli zależy nam na oszczędności czasu.

Wyświetlacz LCD jest duży i czytelny, a obsługa pralko-suszarki wręcz dziecinnie prosta. Oczywiście urządzenie posiada blokadę przed dziećmi, którą już wypróbowaliśmy i działa bez zarzutu - maluchy nic nam nie poprzestawiają podczas trwania cyklu, a nie musimy zabraniać im odkrywania świata, czyli dotykania wszystkich przycisków i kręcenia pokrętłami ;-)

Podsumowując jesteśmy z mężem w pełni usatysfakcjonowani z dokonanego zakupu i polecamy wszystkim zakup pralko-suszarki AEG - na prawdę warto!!!

Pozdrawiamy.

Usługi

Przedłuż opiekę serwisową na wypadek awarii urządzenia  

Gwarancja Plus AGD i TV

Gwarancja Plus AGD i TV

 • Serwis "door to door" przez cały okres ochrony
 • Naprawa
 • Karta podarunkowa w przypadku braku możliwości naprawy
 • Ochrona na wypadek awarii
Gwarancja Plus Professional

Gwarancja Plus Professional

 • Serwis "door to door" przez cały okres ochrony
 • Naprawa
 • Karta podarunkowa w przypadku braku możliwości naprawy
 • Ochrona na wypadek awarii
 • Ochrona od nieszczęśliwego wypadku oraz przepięcia
 • Ochrona na wypadek włamania lub rabunku
Instalacja i konfiguracja sprzętu:
AGD montaż- umów wizytę po odebraniu produktu

AGD montaż- umów wizytę po odebraniu produktu

RATY ONLINE - umowa kredytowa nawet w 15 minut od złożenia wniosku.

RRSO 0%

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

 • Minimum formalności 1
 • Okres kredytowania nawet do 50 m-cy
 • Szybka decyzja kredytowa - nawet 15 min od złożenia wniosku
 • Bezpieczeństwo finansowe - możliwość skorzystania z ubezpieczenia 2
 • Cała procedura odbywa się on-line. Wygodnie i bezpiecznie. Z domu!
 • 1Zapytaj doradcę o kredyt na podstawie deklaracji o dochodach.

  2Zawarcie umowy ubezpieczenia jest dobrowolne. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia CNP Santander Insurance Life DAC z siedzibą w Dublinie (Irlandia). Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), dostępnych na www.santanderconsumer.pl/ubezpieczenia.

  Dla kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 0% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 6.11.2017 r.

Oblicz wysokość raty

RATY W MARKECIE! W celu uzyskania kredytu udaj się do Punktu Obsługi Klienta Santander Consumer Bank S.A. znajdującego się w naszym markecie.

O szczegóły zapytaj pod nr tel. 71 358 22 66 (koszt wg stawki operatora) lub sprawdź na stronie www.santanderconsumer.pl

Aktualności

Więcej

Pralko-suszarka AEG L99691HWD
Pralko-suszarka AEG L99691HWD ×
Pralko-suszarka AEG L99691HWD
Pralko-suszarka AEG L99691HWD
Pralko-suszarka AEG L99691HWD
Pralko-suszarka AEG L99691HWD

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]