MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL

nr kat.: 1400176
Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL
Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL
Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL
Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL
Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL
Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL
  • Klasa energetyczna: A
  • Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]: 1400
  • Pojemność pralki/suszarki: 7kg / 4kg
  • Zastosowane technologie: ActiveWater Plus , Air Condensation , AutoDry , Flow sensor , Oświetlenie wnętrza bębna: LED , Silnik EcoSilence Drive , System 3D-AquaSpar , VarioPerfect , WaterPerfect
  • Wyświetlacz elektroniczny: TAK
  • Głębokość [cm]: 59
  • Zobacz pełną specyfikację

Opis i specyfikacja

Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL o pojemności pralki 7 kg, suszarki 4 kg, sterowana elektronicznie, z wyświetlaczem LED, w technologii AirCondensation, AutoDry, funkcją opóźnionego startu, odświeżaniem parowym, panelem sterującym LEDt, w klasie energetycznej A.                                 


Maksymalny wsad pralko-suszarki - 7/4 kg.

Maksymalna ilość suchej bielizny, jaką możemy włożyć do prania BOSCH WVH28420PL to 7 kg, natomiast do suszenia 4 kg.

Duża pojemność pralko-suszarki jest nieocenionym udogodnieniem dla domostw kilku osobowych, które generują duże ilości brudnej bielizny. Wrzucając jednorazowo dużą ilość prania możemy zaoszczędzić czas i wodę oraz zmniejszyć rachunki za prąd i wodę. Należy jednak liczyć się z tym, że większa pojemność bębna to większe rozmiary pralo-suszarki i większa przestrzeń potrzebna na jej ustawienie. Przy jedno, dwu lub nawet trzyosobowych gospodarstwach rozsądniej ekonomicznie jest korzystać z urzadzenia o mniejszym wsadzie, która doskonale dopasuje się do mniejszych wnętrz.
Maksymalna prędkość wirowania 1400 obr./min.

Pralko-suszarka BOSCH WVH28420PL ma możliwość regulacji prędkości wirowania maksymalnie do 1400 obr/min. Oznacza to, że w zależności od rodzaju pranej odzieży i oczekiwanych rezultatów, możemy ustawić większą lub mniejszą prędkość wirowania. Dzięki tej funkcji decydujemy, jak suche pranie wyciągniemy z pralki po zakończeniu wybranego programu. Im większa prędkość, tym bardziej sucha, ale też bardziej pognieciona bielizna. Należy pamiętać, że wyższe obroty najlepiej stosować do tkanin bawełnianych, pościeli, ręczników i itp., a niższe do tkanin bardziej delikatnych i trudniejszych w prasowaniu.
Poziom hałasu

Maksymalny poziom hałasu emitowany przez tą pralko-suszarkę podczas prania dla standardowego programu może osiągnąć wartość 46 dB, podczas procesu wirowania przy najwyższych obrotach wynosi 74 dB, natomiast w trakcie suszenia osiaga maksymalnie 61 dB.
Uciążliwe hałasy podczas prania, wirowania i suszenia możemy lekko zniwelować, stawiając stabilnie urządzenie na podłożu oraz regulując prędkość obrotów wirowania, bo im wyższe obroty, tym głośniejsze dźwięki wydaje pralko-suszarka. Dlatego mając na uwadze komfort własny i sąsiada dobrze jest, przy nastawianiu prania w porze wieczornej czy nocnej, ustawić niższy poziom prędkości wirowania.


Roczne zużycie wody -  (litr/rok).

Roczne zużycie wody mierzonej w litrach przy założeniu 200 cykli prania zawsze z suszeniem w programach standardowych dla tkanin bawełnianych to około natomiast przy praniu bez suszenia rocznie. Rzeczywiste zużycie wody jest zależne od sposobu i częstotliwości eksploatacji pralko-suszarki. 

Pobór wody jest to bardzo ważnym czynnikiem ekonomicznym i ekologicznym warunkującym wybór pralk0-suszarki. Mniejszy pobór wody to mniejsze rachunki za wodę i ścieki. Świadome gospodarowanie wodą w gospodarstwie domowym to również osobisty wkład w dbanie o środowisko.

Zastosowane technologie

Aqua Stop Aqua Stop

VarioSoft VarioSoft

Płukanie extra Płukanie extra

Pranie krótkie Pranie krótkie

Techniczne

Rodzaj urządzenia

Pralko-suszarka

Typ

Wolnostojąca

Poziom hałasu podczas prania [dB]

46

Poziom hałasu podczas suszenia [dB]

61

Poziom hałasu podczas wirowania [dB]

74

Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]

1400

Zabezpieczenie przeciwwypływowe

Aqua Stop

Kierunek otwierania

Lewy

Woda pozostała po odwirowaniu [%]

50

Regulacja wirowania

TAK

Rodzaj bębna

VarioSoft

Moc grzewcza [W]

2200

Zastosowane technologie

ActiveWater Plus, Air Condensation AutoDry, Flow sensor, Oświetlenie wnętrza bębna: LED, Silnik EcoSilence Drive System 3D-AquaSpar, VarioPerfect WaterPerfect

Pojemność pralki/suszarki

7kg / 4kg

Inne

Sensor natężenia przepływu; konstrukcja AntiVibration; dodatkowe wyciszenie pralki od spodu; Bezobsługowy system czyszczenia kondensatora; Kontrola wyważenia urządzenia; 32 cm-średnica drzwi; Łatwa w czyszczeniu szufladka na detergenty

Nowa etykieta energetyczna

Klasa energetyczna

A

Maksymalny wsad pralki [kg]

7

Maksymalny wsad dla pełnego cyklu (pranie i suszenie) [kg]

4

Zużycie wody na cykl (pranie, wirowanie i suszenie [l]

57

Programy

Rodzaje

Antyalergia, Czyszczenie bębna, Delikatne/jedwab, Gotowe za, HigienaPlus, Mix, Mix 30 min., Ochrona przed zagniataniem, Płukanie, Płukanie extra Pranie krótkie Programy czasowe, Super krótki 15, Wełna

Suszenia

Odświeżanie, Suszenie delikatne, Suszenie intensywne, Wash&Dry 60

Inne

Przycisk Start/Pauza; opcja dołożenia prania; redukcja obrotów wirowania

Funkcje

Sterowanie

Elektroniczne

Wyświetlacz elektroniczny

TAK

Wskaźnik postępu programu

TAK

Opóźniony start

Maksymalnie 24h

System kontroli piany

TAK

Automatyka wagowa

TAK

Równomierne rozłożenie ładunku

TAK

Blokada rodzicielska

Tak

Regulacja czasu suszenia

TAK

Regulacja temperatury suszenia

TAK

Inne

Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu;

Wymiary

Wysokość [cm]

84.8

Szerokość [cm]

59.8

Głębokość [cm]

59

Waga

86

Ogólne

Producent

Bosch

Linia

Serie | 6

Kolor

Biały

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie

4/5

Elżbieta

Ze względu na pierwotny projekt łazienek nieuwzględniający suszarki, mimo sporego domu, niestety nie mogliśmy kupić jej osobno. Dlatego wybraliśmy ten model pralko-suszarki, który jako jedyny -poza Elektroluxem, który z kolej nie pasował nam ze względu na wymiary, nie zużywa wody do suszenia. Nie byłam w stanie zaakceptować zużywania olbrzymiej iloci wody do suszenia prania w większości pralko-suszarek.
Ogólnie działa nieźle, choć nie zachwycająco. Należy liczyć się z potrzebą dosuszenia części prania, ponieważ suszarka działa dobrze, ale jeżeli połowę prania się wyjmie. Słabą stroną jest bardzo rozbudowana instrukcja, w której brak jest prostych i jednoznacznych wskazówek jak najlepiej wykorzystać programy. do pewnych rzeczy trzeba dojść empirycznie. ale ogólnie może być.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

Pawelec

Bardzo dobry sprzęt

W tej cenie próżno szukać sprzętu, który byłby lepszy od tego Boscha.

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

Bartek

Super sprzęt

Użytkuję ten model od miesiąca. Jest rewelacyjny. Cichy, prosty w obsłudze i co najważniejsze skutecznie suszy odzież. Jeżeli poczytasz instrukcję, dobrze dobierzesz program i nie przeładujesz bębna ciuchy mogą po wysuszeniu być ładowane od razu do szafy. POLECAM!