PLN 2199

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare

nr kat.: 1350749 ELECTROLUX
Kup w zestawie

Kup w zestawie

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Komfort Plus – 5 lat ochrony przed: Awarią
Kup zestaw
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Kule do suszarki SCANPART 1942000008 2 szt. w opakowaniu
Uniwersalny łącznika pralka – suszarka z wysuwaną półką ‘Metrox’
Kup zestaw
Usługi

Zabezpiecz swój sprzęt dodatkową ochroną  

Dostępność

Suszarka PerfectCare z systemem DelicateCare, SensiCare i SmartSense, z pompą ciepła, o pojemności wsadu 8 kg, sterowana elektronicznie, z funkcją opóźnionego startu, w klasie energetycznej A++.Ładowność suszarki - 8 kg

Maksymalna ilość prania, jaką możemy włożyć do suszarki ELECTROLUX EW8H458BP wynosi 8 kg.
Duża pojemność suszarki jest nieocenionym udogodnieniem dla domostw kilkuosobowych, które generują duże ilości brudnej bielizny. Wrzucając jednorazowo dużą ilość mokrej bielizny możemy zaoszczędzić czas i energię oraz zmniejszyć rachunki za prąd. Jednak należy pamiętać, że należy wybierać suszarkę, która ma nieco większą pojemność bębna niż pralka, którą już posiadamy lub zamierzamy zakupić, ponieważ mówimy o mokrym praniu, które waży więcej niż sucha odzież wkładana do pralki. 
Większość suszarek ma standardowe rozmiary, dzięki czemu łatwo można ją połączyć z pralką dostępnymi na rynku łącznikami. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoczszędzić przestrzeń w naszej łazience/pralni.Poziom hałasu

Maksymalny poziom hałasu emitowany przez tą suszarkę podczas suszenia dla standardowego programu może osiągnąć wartość 66 dB.
Uciążliwe hałasy podczas suszenia można lekko zniwelować. Warto pamiętać, żeby odzież miała pozapinane wszystkie guziki i suwanki oraz żeby była wywrócona na lewą stronę.Klasa efektywności kondensacji.

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP posiada klasę skraplania B w siedmiostopniowej skali od A (najwyższa wydajność) do G (najmniejsza wydajność). Im wyżej sklasyfikowana suszarka, tym łatwiej ma sobie poradzić z dużym stopniem wilgotności oraz lepiej wysuszyć nasze pranie.
Klasa efektywności energetycznej

Suszarka w najlepszej klasie A++ to urządzenie bardzo niskoenergetyczne. Oznacza to, że zużywa mniej prądu niż sprzęty o innej niższej klasie energetycznej, a co za tym idzie jest najbardziej ekologiczne, energooszczędne i chroni twój budżet domowy przed wysokimi rachunkami za prąd. Roczne zużycie energii, przy założeniu 160 cykli suszenia w przypadku standardowego programu suszenia tkanin bawełnianych przy pełnym i częściowym załadowaniu oraz zużycia energii w trybach niskiego zużycia energii wynosi dla tego modelu 235 kWh. 
Rzeczywiste zużycie energii na cykl zależy odsposobu użytkowania urządzenia.

Galeria filmów

 • Wideo
 • Wideo
 • Wideo
 • Wideo
 • Wideo
Techniczne

Rodzaj suszarki

Kondensacyjna

Wsad [kg]

8

Poziom hałasu [dB]

66

Konstrukcja

Oświetlenie bębna, Położenie i pojemność zbiornika kondensacyjnego: po lewej stronie na panelu, Zbiornik kondensatu, 4 regulowane nóżki

Moc grzewcza [W]

900

Zasilanie [V]

230

Zastosowane technologie

DelicateCare SmartSense Technologia pompy ciepła

Inne

Pojemność zbiornika kondensacyjnego: 5.28 l

Efektywność energetyczna

Klasa energetyczna

A++

Klasa efektywności kondensacji

B

Zużycie energii na rok [kWh]

235

Zużycie energii w trybie wyłączenia [W]

0.13

Zużycie energii w trybie czuwania [W]

0.13

Zużycie energii przy pełnym załadunku [kWh/cykl]

1.99

Zużycie energii przy częściowym załadunku [kWh/cykl]

1.07

Wydajność skraplania przy pełnym załadunku [%]

82

Wydajność skraplania przy częściowym załadunku [%]

82

Ważona wydajność skraplania przy pełnym i częściowym załadunku [%]

82

Funkcje

Sterowanie

Elektroniczne

Komunikacja

Wskaźnik stanu suszenia: minimalizacja gniecenia/koniec, chłodzenie, suszenie, Wskaźniki: skraplacz|filtr|zbiornik, Wyświetlacz dotykowy LCD

Wyświetlacz elektroniczny

TAK

Opóźniony start

TAK

Czujnik wilgotności

TAK

Zastosowane technologie

Odwrócony kierunek pracy bębna

Programy

Rodzaje

Bawełna, Bawełna: suszenie do prasowania, Bawełna: suszenie do szafy, Bawełna: suszenie do szafy plus, Bawełna: suszenie ekstra, Dodatkowe programy sterowane czasem, Mieszane XL, Pościel XL, Syntetyki, Syntetyki: suszenie do prasowania, Syntetyki: suszenie do szafy, Syntetyki: suszenie ekstra

Czas trwania programu przy pełnym załadunku [min.]

154

Fizyczne

Wysokość [cm]

85

Szerokość [cm]

59.6

Głębokość [cm]

66.2

Waga [kg]

46.5

Ogólne

Producent

Electrolux

Linia

PerfectCare

Kolor

Biały

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

5 na 5

Stokrotka

Wysuszy wszystko, oprócz kieszeni

Czasy kiedy suszarki elektryczne były sprzętem ekskluzywnym dostępny tylko dla najzamożniejszych już dawno minęły. Suszarki stały się stałym elementem wyposażenia domu. Nie chodzi mi tutaj tylko o koszt zakupu, ale i koszt eksploatacji.

I jak tu wypada, model Electroluxa EW8H458BP ?
Ano bardzo dobrze. Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujemy energooszczędne urządzenie klasy A++. Dodatkowo wszystko jest solidnie wykonane i spasowane. Wykorzystane materiały są najwyższej klasy, zarówno plastiki zewnętrzne jak i bęben.
Suszarka ma bardzo elegancki wygląd, jest trochę wypukła, ale właśnie ten wygląd nadaje jej klasy i niepowtarzalności.
Programator jest czytelny i bez problemu możemy znaleźć preferowany program.

Jeśli chodzi o samo użytkowanie to mamy możliwość włożenia, aż 8 kilogramów mokrego prania – jest to naprawdę ilość wystarczająca na każdą ilość prania z pralki.
Głośność pracy ? No cóż nie jest to sprzęt idealnie cichy, jednak wydaję mi się, że jest to na akceptowalnym poziomie, a patrząc w parametry konkurencji i tak jest dobrze.
Dodatkowo trzeba pochwalić Eletroluxa za możliwość samodzielnego przełożenia kierunku otwierania drzwi – nam się udało to zrobić samodzielnie.

Suszarka ma bardzo dużą ilość programów suszenia, ale będąc szczerą i tak 90 % suszenia wykonuje na programie Mieszane i jak do tej pory nie zanotowałam jakiekolwiek uszkodzenia ubrań. Ba…nawet muszę przyznać, że ubrania wydają się miększe i bardziej pachnące.
Jeszcze zauważyłam, że często nie wymagają już prasowania - i tak mam kolejną oszczędność czasu.
Nie dziwie się tym wynikom gdyż Electrolux zastosował w tej suszarce mnóstwo nowoczesnych technologii takich jak DelicateCare, SmartSense itp.. Nie mam zmysłu technicznego i do końca nie wiem co te nazwy oznaczają, ale … po prostu działają i to się liczy.

Samie zabiegi kosmetyczne nie są trudne i nazwałabym je raczej rutynowymi – tzn opróżnienie zbiornika na wodę oraz oczyszczenie filtra – wszystko jest tu łatwo dostępne.

Z takich dodatkowych plusów posiadania suszarki należałoby jeszcze nadmienić oszczędność miejsca w mieszkaniu czy też na balkonie – wreszcie zniknęły tradycyjne suszarki. Zanotowałam też spadek wilgotności w mieszkaniu, ale to oczywiste gdyż nic się nie suszy np. w salonie. No i przede wszystkim oszczędność czasu, a to już jest bezcenne.

Sama suszarka nie wydrenowała naszej kieszeni, jest w naprawdę przystępnej cenie. A jeśli chodzi o zużycie prądu ? No cóż ….mąż, który się tą kwestią zajmuję, mówił, że nie zauważył jakiegoś drastycznego zwiększenia zużycia prądu – jednak klasa A++ robi swoje, a suszarkę posiadamy już pół roku.
Jestem bardzo zadowolona z suszarko Eletrolux EW8H458BP i nie oddałabym by jej za żadne pieniądze.

Wydaję mi się, że taki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej rodziny. Naprawdę POLECAM.

5 na 5

Slaw

Jestem na tak

Około 4 miesięcy temu zdecydowaliśmy na zakup suszarki i porzuciliśmy tradycyjny model suszenia na balkonie, czy też o zgrozo w salonie. Wybór był podyktowany masą pozytywnych opinii na temat tego rodzaju urządzeń, no i nie ukrywajmy spadkiem cen suszarek.
Jeśli więc i Ty zastanawiasz się nad takim zakupem, to dziś pomogę podjąć Ci decyzję na tak. A suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare będzie moim największym argumentem !
Przed zakupem sprawdzaliśmy przede wszystkim klasę energetyczną urządzeń, tutaj otrzymujemy nieprzekłamane A++, a co za tym idzie urządzenie jest po prostu energooszczędne.
Electrolux EW8H458BP PerfectCare posiada możliwość załadowania, aż 8 kg prania jednorazowo, więc spokojnie zawartość pralki się zmieści.
Standardowe wymiary 60 cm x 60 cm, pozwalają na łatwe zamontowanie suszarki nad pralką przy zastosowaniu specjalnego łącznika. Poziom hałasu wynosi ok 66 dB, jest to więc gwarancja cichej pracy urządzenia.
Electrolux EW8H458BP PerfectCare posiada wiele ciekawych funkcji, o których należałoby napisać, a mianowicie :
- Delicate Care: dzięki temu systemowi wszystkie tkaniny, nawet te delikatne, są suszone w sposób bezpieczny, który nie zniszczy ich w zbyt wysokiej temperaturze. Również ruch bębna jest dostosowany do rodzaju tkaniny, tak aby zachować ich wygląd i jakość na dlużej.
- Gentle Care: ten program ma na celu skrócenie czasu trwania suszenia, a tym samym zaoszczędzenie prądu i w konsekwencji pieniędzy.
- Smart sense – wykrywa wilgotność każdej rzeczy w suszarce, dzięki czemu mamy pewność, że ubrania zostaną wysuszone równomiernie, bez narażania ich na zbyt wysoką temperaturę.
- Możliwość zmiany miejsca uchwytu drzwi suszarki. Można wybrać, który kierunek otwierania drzwi jest najlepszy.
- Szeroki zakres wyboru rodzaju wsadu do suszenia – możemy wybrać odpowiedni program w zależności od rodzaju prania.
- Ochronna rodzicielska, możemy zablokować urządzenie przed niechcianą ingerencją naszych pociech – działa to bardzo dobrze, nasz syn przetestował wiele razy.
- Ochrona przed zagnieceniem – po skończonym suszeniu urządzenie się nie wyłącza, tylko od czasu do czasu wykonuje obrót, co sprawia, że ubrania się nie gniotą, jeśli nie zostaną usunięte od razu po skończonym programie.
Podsumowując. Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare jest świetnym sprzętem, który w pełnił spełnił nasze oczekiwania i z pewnością każdy nowy użytkownik również będzie zadowolony. Jest wydajna, oszczędna, a jednocześnie wielofunkcyjna. Taki zakup zaoszczędził nam czas, pieniądze i miejsce w salonie, bo nareszcie skończyły się rozkładane po całym domu suszarki, albo bielizna wywieszana na balkonie.
Mam nadzieję, że udało mi się przekonać niezdecydowanych.

5 na 5

Sewery

Suszarka

Zakupiłem niedawno suszarkę do ubrań i powiem szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego sprzętu. Dzięki niej zapomniałem już jak to jest gdy trzeba rozkładać w domu suszarkę na pranie. Począwszy od walorów estetycznych po praktyczne oceniam ją na 5+. Pranie po wysuszeniu jest świeże i pachnące oraz pozbawione wszelkich cićków. Nawet jak ma się sytuację podbramkową, to z takim sprzętem można być gotowym na ważną imprezę dosłownie w godzinę. Gorąco polecam!

Więcej opinii

Usługi

Zabezpiecz swój sprzęt dodatkową ochroną  

Komfort Plus – 5 lat ochrony przed: Awarią
Komfort Plus – 5 lat ochrony przed: Awarią


Korzyści dla Klienta 
Pakiet obejmuje:

 • Pakiet ubezpieczeniowy 5 letni
 • Ubezpieczenie sprzętu na wypadek Awarii dla dużego AGD, zabudowy i TV
 • Ochrona przed awarią rozpoczyna się po upływie dwóch lat od daty zakupu sprzętu i trwa 36 miesięcy
 • Ochrona na całym świecie (naprawa w ramach ubezpieczenia wyłącznie na terytorium RP)
 • Prosta i szybka pomoc – Sprzęt zastępczy na czas naprawy
 • Zwrot środków za rozmrożoną żywność
 • Darmowy transport do i z serwisu
 • Brak kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu
 • Krótki i gwarantowany czas naprawy sprzętu do 10 dni roboczych
 • Karta podarunkowa na życzenie Klienta w przypadku przekroczenia terminu naprawy


Komfort Plus to pakiet ubezpieczeń LA PARISIENNE ASSURANCES S.A. Szczegółowe informacje dot. m.in. zakresu ubezpieczenia, wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Produkt ubezpieczeniowy nie stanowi gwarancji jakości produktu w rozumieniu art. 577-581 ustawy z dnia 23.04.1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. 2014, poz. 121, t. jedn.), ani też rękojmi za wady fizyczne lub prawne.


Komfort i Ochrona Plus - 5 lat ochrony przed: Awarią, NW, Przepięciem
Komfort i Ochrona Plus - 5 lat ochrony przed: Awarią, NW, Przepięciem


Korzyści dla Klienta Pakiet obejmuje:

 • Pakiet ubezpieczeniowy 5 letni
 • Ubezpieczenie dużego AGD, zabudowy i TV na wypadek mechanicznego uszkodzenia sprzętu w wyniku Nieszczęśliwego wypadku, Przepięcia, Awarii
 • Ochrona przed awarią rozpoczyna się po upływie dwóch lat od daty zakupu sprzętu i trwa 36 miesięcy
 • Zwrot środków za rozmrożoną żywność
 • Ochrona na całym świecie (naprawa w ramach ubezpieczenia wyłącznie na terytorium RP)
 • Prosta i szybka pomoc – Sprzęt zastępczy na czas naprawy
 • Darmowy transport do i z serwisu
 • Brak kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu
 • Krótki i gwarantowany czas naprawy sprzętu do 10 dni roboczych
 • Karta podarunkowa na życzenie Klienta w przypadku przekroczenia terminu naprawy


Komfort i Ochrona Plus to pakiet ubezpieczeń LA PARISIENNE ASSURANCES S.A. Szczegółowe informacje dot. m.in. zakresu ubezpieczenia, wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Produkt ubezpieczeniowy nie stanowi gwarancji jakości produktu w rozumieniu art. 577-581 ustawy z dnia 23.04.1964 r. kodeks cywilny (Dz. U. 2014, poz. 121, t. jedn.), ani też rękojmi za wady fizyczne lub prawne.


RATY ONLINE - umowa kredytowa nawet w 15 minut od złożenia wniosku.

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank


W ofercie dostepne są trzy propozycje ratalne:


20x0% + odroczona płatność do 3 miesięcy przy zakupie Gwarancji Plus -> Sprawdź szczegóły

Do 55 rat + odroczona płatność do 3 miesięcy -> Sprawdź szczegóły

od 3 do 60 miesiecy -> Sprawdź szczegółyDlaczego warto wybrać zakupy na raty?

 • Minimum formalności 1
 • Okres kredytowania nawet do 60 m-cy
 • Szybka decyzja kredytowa - nawet 15 min od złożenia wniosku
 • Bezpieczeństwo finansowe - możliwość skorzystania z ubezpieczenia 2
 • Cała procedura odbywa się on-line. Wygodnie i bezpiecznie. Z domu!
 • 1Zapytaj doradcę o kredyt na podstawie deklaracji o dochodach.

  2Zawarcie umowy ubezpieczenia jest dobrowolne. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia CNP Santander Insurance Life DAC z siedzibą w Dublinie (Irlandia). Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), dostępnych na www.santanderconsumer.pl/ubezpieczenia.

  Dla kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, wskazana wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) 0% wyliczona została na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 6.11.2017 r.

Oblicz wysokość raty

RATY W MARKECIE! W celu uzyskania kredytu udaj się do Punktu Obsługi Klienta Santander Consumer Bank S.A. znajdującego się w naszym markecie.

O szczegóły zapytaj pod nr tel. 71 358 22 66 (koszt wg stawki operatora) lub sprawdź na stronie www.santanderconsumer.pl

Aktualności

Więcej

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare ×
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare
Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]