Poradniki

2023-06-02

Jak odróżnić vlogera od influencera? Pierwszy zastanawia się, jaki aparat do filmowania wybrać, aby po obróbce i montażu na komputerze ruchomy obraz wyglądał jak w kinie. Drugi nagrywa relacje i krótkie video komórką w pionie. To nieprawda, że smartfony zjadły cały rynek aparatów. Szybki, nieskończenie pojemny internet stworzył miejsca pracy dla firm jednoosobowych – youtuberów z wartościowymi kanałami, których narzędziem pracy jest aparat do kręcenia filmów. Jeśli czytasz ten tekst, to znaczy, że chcesz dołączyć do elity i szukasz najlepszego aparatu do filmowania.

Więcej

2023-05-30

PAI – co to za funkcja? Oprócz standardowych wskaźników – liczby kroków, spalonych kalorii czy pomiaru ciśnienia – współczesne opaski sportowe i smartwatche są wyposażone w inne ciekawe udogodnienia. Jednym z nich jest wskaźnik PAI, który pozwala jeszcze lepiej zadbać o zdrowie. Zobacz, do czego przydaje się i o czym informuje ten parametr.

Więcej

2023-05-30

Pytanie, jak odblokować klawiaturę, zwykle pojawia się niespodziewanie. Odchodzisz na moment od komputera stacjonarnego lub laptopa, a po powrocie klawiatura zachowuje się, jakby była zepsuta. A może piszesz tekst, fragment kodu bądź wiadomość do przyjaciół i nagle przyciski przestają działać? Sprawdź, jak odblokować klawiaturę.

Więcej

2023-05-30

Pierwsze ładowanie telefonu jest równie ważne jak wszystkie kolejne. Jednak to wokół pytania, czy nowy telefon trzeba rozładować do zera, narosło wiele szkodliwych mitów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak dbać o swój smartfon – podczas pierwszego ładowania, ale także wszystkich następnych. W końcu, w zależności od intensywności użytkowania, dbanie o pełną baterię ma miejsce codziennie, a nawet kilka razy na dobę.

Więcej

2023-05-30

Zasięg hulajnogi elektrycznej zależy od akumulatora, konstrukcji pojazdu, warunków fizycznych użytkownika, ukształtowania terenu. Im bardziej pojemne ogniwo, tym większy dystans można przebyć bez konieczności ładowania. Nie musisz od razu kupować nowego urządzenia, jeśli nie satysfakcjonują cię osiągnięcia twojego modelu. Są sposoby, aby zwiększyć zasięg hulajnogi elektrycznej, którą już masz. Przeczytaj poradnik, by poznać je wszystkie!

Więcej

2023-05-30

Nagrywanie rozmowy, którą prowadzisz, może być nieetyczne. W polskim prawie sprawa nie jest jednoznacznie uregulowana – o takim zamiarze należy rozmówcę poinformować (słynne: „rozmowa może być nagrywana”), chyba że rejestracja następuje tylko na użytek własny. Możliwość zapisu konwersacji jest przydatna. Dzięki temu nie umknie Ci żaden szczegół, a po jej zakończeniu spokojnie wrócisz do przebiegu. Sprawdź, jak wygląda nagrywanie rozmów w aplikacji Android.

Więcej

2023-05-30

Jednym z wielu klawiszy na klawiatury jest Scroll Lock. Co to za przycisk? Wiele osób nie wie, do czego służy, i omija go na klawiaturze. Jakie funkcje kryją się pod tym przyciskiem? Czy jest użyteczny? A może był bardziej przydatny w przeszłości? Dowiedz się, co oznacza klawisz Scroll Lock.

Więcej

2023-05-26

Pojemność pamięci PS4 to 0,5 lub 1 TB, wystarczy na kilka do kilkudziesięciu gier. Jeśli wiesz, jaki dysk do PS4 kupić, możesz ją łatwo i niedrogo rozbudować. Bez rozkręcania – wystarczy kabel USB. W krótkim rankingu prezentujemy popularny model SSD oraz tańsze HDD i podpowiadamy, jak podłączyć dysk zewnętrzny do PS4. Takie uniwersalne urządzenie pasuje też do PS5, Xboxa, laptopa, a nawet telewizora.

Więcej

2023-05-15

Pytanie, jak sprawdzić płyty główną w komputerze, pojawia się najczęściej przy okazji wymiany karty graficznej lub procesora, dokładania pamięci RAM – rozbudowy albo awarii PC. Są różne rodzaje i rozmiary tego elementu, na którym zamontowane są wszystkie ważne podzespoły komputera. Nowe moduły muszą być z nim kompatybilne. Podpowiadamy, jak sprawdzić model płyty głównej w laptopie i pececie.

Więcej

2023-04-28

Nie wiesz, jak działa funkcja grill w piekarniku? Jest standardem w kuchniach gazowo-elektrycznych i piekarnikach wolnostojących, ale nie każdy wykorzystuje ją zgodnie z przeznaczeniem. Masz ochotę na burgera albo grillowane warzywa? Poznaj najważniejsze zasady, by cieszyć się ulubionymi grillowanymi potrawami – bez wychodzenia z kuchni!

Więcej
1
2
3
4
5
6
z
64
1
z
64