Poradniki

Jak podłączyć dwa monitory do laptopa lub komputera?

Dowolność w doborze sprzętów i ich podłączania do komputera lub laptopa pozwoli dostosować je do naszych potrzeb. To rodzi pytanie, jak podłączyć 2 monitory do laptopa lub komputera stacjonarnego! Po co właściwie? Za tym, jak do laptopa podłączyć 2 monitory, stoi taka sama logika, jak za podłączaniem dodatkowej klawiatury czy głośników.

Więcej
Jak zrobić bootowalny pendrive z Windowsem?

Okazało się, że przejście z płyt CD na rzecz pamięci USB czy pobierania z internetu, odbyło się raczej bezboleśnie - wszyscy użytkownicy bez większego oporu się nowego typu rozwiązań.

Naturalną konsekwencją tego procesu, jest potrzeba zastanowienia się, jak zrobić bootowalny pendrive z Windowsem. Co to jest i jak go przygotować krok po kroku? Podpowiadamy w tym poradniku!


Więcej
DTS – co to jest? Co oznacza ten skrót?

Jeśli lubimy cieszyć się doskonałej jakości dźwiękiem, czy to słuchając muzyki, czy oglądając filmy lub relacje sportowe na telewizorze, skrót DTS nie powinien być dla nas zagadką! Co to jest DTS, jakie są jego rodzaje i czy mamy dla niego alternatywy? Podpowiadamy w tym artykule!

Więcej
Chipset płyty głównej – co to jest? Jak go sprawdzić?

Chcesz kupić komputer i nie wiesz, co to chipset płyty głównej? Zła decyzja przy wyborze chipsetu może skutkować mniejszą wydajnością komputera, ograniczonymi możliwościami rozbudowy sprzętu czy problemami ze znalezieniem kompatybilnych części.

Więcej
Cellular w Apple Watch i nie tylko – co to jest? Jak działa?

Widząc nazwy inteligentnych zegarków, można się natknąć na nazwę „Apple Watch Cellular”. Co to właściwie znaczy i czym się różni od standardowej wersji? Intuicyjnie, łatwo wyczuć, że Cellular to dodatków funkcja, która sprawia, że smartwatch Apple ma wyższą cenę. Do czego jednak to służy i jakie daje korzyści? Zaraz wszystko wyjaśnimy!

Więcej
Słuchawki na rower – jakie będą najlepsze?

Słuchawki na rower to najlepszy sposób, by cieszyć się w trakcie jazdy ulubioną muzyką lub prowadzić rozmowy przez telefon. Ze względu na dynamikę poruszania się na rowerze, dobrze dokładnie przemyśleć wybór sprzętu, tak by był on dostosowany do tego rodzaju aktywności.

Więcej
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]