Poradniki

Jak wybrać telewizor do sypialni?

Umieszczenie telewizora w salonie to najczęstszy, standardowy wybór. To salon jest najczęściej centrum rozrywki w polskich domach, tam gromadzi się rodzina oglądając wspólnie ulubione filmy i seriale lub grając w gry. Czasami jednak pojawia się potrzeba, żeby odbiornik umieścić także w innym pomieszczeniu.

Więcej
Szkoła 2.0 – technologie przydatne w edukacji dzieci

Szkoła cały czas się zmienia i to często zupełnie bez związku z reformami edukacji czy zmianami w programach nauczania. Po prostu, gdy technologia idzie do przodu wielu nauczycieli i rodziców chce wykorzystywać nowe możliwości. Okazuje się, że możliwe są lekcje bez tablicy i kredy, sprawdzanie postępów swojego dziecka bez wizyty na wywiadówce, a smartfon wcale nie musi odciągać uwagi od książek – przeciwnie, może być z powodzeniem wykorzystywany do nauki.

Więcej
Telewizor do 2000 zł jaki model wybrać w 2018 roku

Funkcja telewizora w ostatnich latach wyraźnie się zmieniła. Coraz rzadziej śledzimy to, co stacje telewizyjne mają do zaoferowania w tak zwanej ramówce. Na dużych ekranach o coraz większej rozdzielczości, prym wiodą treści wyświetlane na żądanie, najczęściej w ramach usługi takiej, jak Filmbox czy Netflix.

Więcej
Bezpieczna podróż na ferie zimowe – wybieramy nawigację samochodową i inne przydatne urządzenia

Ferie zimowe to wspaniały czas na wypoczynek w górach. Problem w tym, że wiąże się to z podróżą i dla niektórych całkiem daleką, jeżeli wybierają urlop za granicą. Fakt, że wiele osób wyrusza w tym samym czasie, w połączeniu z zimową aurą, która zazwyczaj nie rozpieszcza, sprawia, że potencjalny wyjazd może być trudny. W tym artykule doradzamy, jak przygotować się do ferii, aby przebiegał sprawnie i przede wszystkim - bezpiecznie.

Więcej
Technologiczne prezenty na gwiazdkę do 200 zł

Kupowanie prezentów czasami przeradza się w niezdrową rywalizację na to, kto wybierze droższy podarunek. Rzecz w tym, że to nie cena decyduje o tym, czy ktoś ucieszy się z upominku, a zgodność z zainteresowaniami, a często także - pomysłowość i inicjatywa. Nie każdy marzy o tym, aby ujrzeć pod choinką nowego iPhone’a albo MacBooka.

Więcej
Jak wrócić do pracy po wakacjach? 5 urządzeń, które to ułatwią!

Powrót do pracy po długim urlopie może być dla wielu bardzo bolesny. Szczególnie, gdy podczas wakacji naprawdę nie myśleliśmy o swoich obowiązkach i zupełnie wypadliśmy z obiegu. Pierwsze dni pewnie będą trudne, gdy przyjdzie znów wstawać rano i myśleć o przyziemnych sprawach, a nie dalekich, egzotycznych podróżach.

Więcej
Jaka nawigacja do podróży po Europie - przegląd rynku

Własne auto to bardzo popularny środek transportu podczas urlopów. Podróż samochodem to wciąż stosunkowo tani i - przede wszystkim - elastyczny sposób przemieszczania się, zwłaszcza, gdy jedziemy z całą rodziną, w tym z dziećmi. Jadąc samochodem, możemy dowolnie wybrać godzinę odjazdu, wybrać własną trasę i zdecydować się na postój wtedy, gdy chcemy i gdzie chcemy.

Więcej
Top 10 technologicznych gadżetów do samochodu

Nowe technologie potrafią być bardzo pomocne dla kierowców. Przemysł motoryzacyjny rozwija się dynamicznie, czego najlepszym przykładem chociażby auta z napędem hybrydowym, komputery pokładowe z asystentem parkowania, a także projekt coraz bliższy realizacji na masową skalę – samochody poruszające się bez udziału kierowcy.

Więcej
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]