Poradniki

Jak śledzić mundial na wakacjach – praktyczne rady dla urlopowiczów

Często bywa tak, że największe imprezy sportowe odbywają się w okresie urlopowym. Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy letnia olimpiada to wielkie wydarzenie dla fanów sportu, jednak czasami trudno śledzić te wydarzenia nie bieżąco. Jeśli nie uwzględniliśmy terminarza spotkań, planując wakacje być może czeka nas perspektywa śledzenia meczy gdzie indziej, niż na domowej kanapie. Jak radzić sobie z transmisjami na dalekich wyjazdach? Przedstawiamy kilka przydatnych rad.

Więcej
Jak zabezpieczyć dom podczas naszego urlopu?

Jak powszechnie wiadomo, okazja czyni złodzieja. W chwili, gdy my odpoczywamy tysiące kilometrów od domu, złodzieje właśnie mogą się do nas włamywać. Zorganizowane grupy wyspecjalizowane w tego rodzaju działalności pracują coraz sprawniej. Rozwój technologii jednak pozwala nam na tyle skutecznie zabezpieczyć własne mienie, żeby spać spokojne podczas wakacji.Sprawdź poradnik. 

Więcej
Jak wybrać stację pogodową?

Pogodę można w tej chwili sprawdzać na wiele różnych sposobów. Tradycjonaliści wciąż oglądają prognozę w telewizji, można także korzystać z serwisów internetowych albo aplikacji w telefonie. Niezależnie od metody, wciąż uzyskujemy jedynie ogólne prognozy dla jakiegoś miasta albo regionu. Alternatywą jest posiadanie własnej stacji pogodowej, która jest w stanie przewidzieć temperaturę czy opady deszczu lokalnie, w oparciu o czujniki w najbliższym otoczeniu. Jak działa stacja pogodowa i jaki model warto wybrać – podpowiadamy w tym artykule.

Więcej
Prezenty technologiczne na pierwszą komunię. Trendy 2018

Rozpoczynający się sezon komunijny to okres intensywnych poszukiwań najbardziej odpowiednich dla dzieci podarunków. Od wielu lat w rankingach popularności upominków najwyższe miejsca zajmują urządzenia elektroniczne. MediaMarkt podpowiada, jakie trendy dominują w tym roku.

Więcej
Roboty edukacyjne i droidy – przegląd najlepszych modeli

U dzieci stosunkowo łatwo odkryć smykałkę do robotyki. Zajęcia o takiej tematyce są prowadzone już z myślą o kilkuletnich brzdącach. Jeszcze niedawno prawdziwe roboty mogliśmy oglądać tylko w filmach czy w komiksach, a zabawki naśladujące roboty były tylko ich imitacją. Obecnie, gdy technologia poszła do przodu, robot przeznaczony do zabawy ma ogromne możliwości.

Więcej
Szkoła 2.0 – technologie przydatne w edukacji dzieci

Szkoła cały czas się zmienia i to często zupełnie bez związku z reformami edukacji czy zmianami w programach nauczania. Po prostu, gdy technologia idzie do przodu wielu nauczycieli i rodziców chce wykorzystywać nowe możliwości. Okazuje się, że możliwe są lekcje bez tablicy i kredy, sprawdzanie postępów swojego dziecka bez wizyty na wywiadówce, a smartfon wcale nie musi odciągać uwagi od książek – przeciwnie, może być z powodzeniem wykorzystywany do nauki.

Więcej
Najbardziej uniwersalne laptopy w rozsądnej cenie – przegląd rynku

Laptopy rozpowszechniły się na rynku, skutecznie wypierając komputery stacjonarne. Wielu producentów wyspecjalizowało się nawet w dostarczaniu sprzętu do bardzo konkretnych potrzeb. Zupełnie inną specyfikację posiadają laptopy do gier, urządzenia przeznaczone do pracy, a także kompaktowe urządzenia, podobne do tabletów, których największą zaletą jest mobilność i niska cena.

Więcej
Jaki laptop warto kupić w 2018 roku? Przegląd rynku.

Sprzęt komputerowy stosunkowo szybko traci na wartości, dlatego trzeba się liczyć z koniecznością jego wymiany raz na kilka lat. Płynnie działający komputer, zapewniający sprawne korzystanie z aplikacji biurowych, internetu i wybranych gier to w dzisiejszych czasach priorytet dla wielu osób.

Więcej
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]