Poradniki

2023-12-07

Oprogramowanie to wszelkiego rodzaju programy komputerowe. Oprogramowanie można pobrać z Internetu lub zainstalować na komputerze z nośnika danych, jak dysk CD-ROM. Po zakończeniu instalacji można korzystać z różnych funkcji oprogramowania. Oprogramowanie ma wiele różnych zastosowań.
Więcej

2023-12-07

Ultrabooki są małymi i lekkimi notebookami odznaczającymi się długim czasem pracy akumulatora i funkcjami znanymi z tabletów. Firma Intel zaprezentowała nową klasę urządzeń na początku 2011 r. Ultrabooki są wyposażone w energooszczędne procesory Core i drugiej generacji i są znacznie wydajniejsze, a także droższe od notebooków. W urządzeniach zrezygnowano ze stacji dysków optycznych.
Więcej

2023-11-15

Logując się do swojego komputera, zazwyczaj jesteś proszony o podanie hasła. To forma zabezpieczenia danych przechowywanych na urządzeniu.   Każdorazowe wpisywanie długiego ciągu znaków może być jednak uciążliwe. Na szczęście da się wyłączyć konieczność podawania hasła! Jak usunąć hasło Windows 10? Z naszą krótką instrukcją zrobisz to bez problemu.

Więcej

2023-10-30

Jak wejść do ustawień routera, aby móc dokonać ich zmiany? Sprawdź najlepszą konfigurację routera i popraw działanie swojego sprzętu.

Więcej

2023-09-26

Mikrofon pojemnościowy a dynamiczny – wiesz, co to znaczy? Planując zakup urządzenia do rejestrowania dźwięku, należy znać podstawowe różnice między rodzajami mikrofonów i najważniejsze informacje o ich zastosowaniu. W przeciwnym razie nagrana ścieżka dźwiękowa może nie spełnić twoich oczekiwań. Kiedy lepszy będzie mikrofon dynamiczny, a kiedy pojemnościowy? Wyjaśniamy to w poradniku.

Więcej

2023-08-25

Face ID to mechanizm uwierzytelniania poprzez rozpoznawanie twarzy. Został opracowany przez firmę Apple i pokazany światu podczas prezentacji iPhone’a X w 2017 r. Od tego czasu znajduje się w każdym modelu iPhone’a oraz tabletach iPad. Jak ustawić Face ID na swoim urządzeniu? Wyjaśniamy i pokazujemy, jak działa Face ID i jak przeprowadzić cały proces krok po kroku!

Więcej

2023-07-28

Wiedza o tym, jak włączyć klawiaturę ekranową, przyda się przede wszystkim w sytuacji awaryjnej. Twoja klawiatura zewnętrzna nagle się popsuła, została zalana lub po prostu nie odpowiada? Wykorzystaj możliwości, jakie daje klawiatura ekranowa, i uratuj swoją pracę, korzystając dalej w spokoju z urządzenia. Zobacz, jak włączyć klawiaturę ekranową w laptopie i w smartfonie.

Więcej

2023-07-28

Akceleracja myszy to parametr, który warto znać, szczególnie jeśli jesteś zapalonym graczem komputerowym. Zwiększenie czułości urządzenia ma szereg zalet, ale nie jest też wolne od pewnych minusów. Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest akceleracja myszki, do czego służy ta funkcja oraz jak ją włączyć. To od Ciebie i Twojego trybu grania lub pracy zależy, czy aktywujesz ją na dłużej.

Więcej

2023-07-09

Klonowanie dysku to jeden ze sposobów na przeniesienie systemu z jednego dysku wewnętrznego (twardego) na drugi w proporcji 1:1. Najczęściej odbywa się ono z dysku HDD na SSD, chociaż zdarzają się też odwrotne sytuacje. Sprawdź, jak powinna wyglądać migracja systemu z HDD na SSD i jakie korzyści niesie ze sobą ten zabieg.

Więcej

2023-07-07

Usuwanie historii Google nie należy do trudnych czynności. Polecamy je wszystkim tym, którzy nie chcą ujawniać swojej aktywności w sieci, czyli dzielić się z tą firmą i jej kontrahentami informacjami o odwiedzanych stronach oraz frazami wpisywanymi w wyszukiwarkę. Dowiedz się, jak usunąć  w zaledwie kilku krokach to, co się wpisywało w Google, i odzyskaj prywatność w internecie.

Więcej
1
2
3
4
5
6
z
14
1
z
14