Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Amplituner AV

Chcąc stworzyć zestaw kina domowego, nie można zrezygnować z centralnego elementu, jakim jest amplituner AV, który dekoduje formaty dźwięku z dysków DVD lub Blu-ray i odtwarza dźwięk przez podłączone głośniki i subwoofery. W zależności od modelu do amplitunera AV można podłączyć do 13 głośników lub subwooferów jednocześnie, aby stworzyć kompletne spektrum dźwięku.

 Amplituner AV

Jako wzmacniacz wielokanałowy, amplituner AV (audio/wideo) jest podstawowym elementem każdego zestawu dźwięku przestrzennego. W odróżnieniu do wzmacniaczy stereo, aktualne amplitunery AV są wyposażone nie tyko w dwa wbudowane wzmacniacze, lecz także (w zależności od modelu) w przedwzmacniacze i stopnie wyjściowe, aby móc sterować sześcioma (5.1), ośmioma (7.1), a nawet trzynastoma (11.2) kanałami. Głównym zadaniem amplitunera AV jest dekodowanie formatów dźwięku na dysku DVD lub Blu-ray i odtwarzanie ich przez podłączone głośniki i subwoofer. Nowoczesne amplitunery AV mogą ponadto konwertować sygnały wideo.

Amplituner złacza

Złącza i wyposażenie

Różne modele amplitunerów różnią się nie tylko pod względem liczby wbudowanych wzmacniaczy, lecz także złączy i możliwości technicznych. Modele wyższej klasy są wyposażone w wiele wejść i wyjść HDMI oraz złącza S-Video, S/PDIF i Toslink. Mogą również dekodować i odtwarzać wszystkie aktualne formaty dźwięku, jak Dolby TrueHD lub DTS-HD Master Audio. Wiele aktualnych modeli obsługuje ponadto Internet i jest wyposażonych we wbudowany interfejs WLAN lub Ethernet.

powrót

pixel