Aparat Canon EOS 80D z Wi-Fi, NFC i GPS – lustrzanka dla wymagających

Najnowsza lustrzanka Canon EOS 80D to dowód na to, że zaawansowane aparaty cyfrowe z wymienną optyką wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych, aktywnych i mobilnych fotografów, którzy w każdej chwili chcą dzielić się doskonałej jakości zdjęciami i filmami Full HD. Rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej (Wi-Fi, NFC), odchylany wyświetlacz LCD i nowa matryca APS-C o rozdzielczości 24,3 MP sprawiają, że aparat Canon EOS 80D sprawdzi się podczas szerokich ujęć na tajlandzkich plażach i pozwoli uchwycić najmniejszy detal architektoniczny rzymskiego Koloseum podczas spaceru ulicami „wiecznego miasta”.

Profesjonalista w każdym calu


Krystalicznie czyste ujęcia, wyraźne fotografie w słabym świetle czy precyzyjne śledzenie punktu ostrości podczas filmowania Full HD – to wszystko zasługa nowego silnika zastosowanego w lustrzance EOS 80D. Model ten wyposażono w nową matrycę APS-C i procesor DIGIC 6, aby zapewnić swobodę kadrowania i jeszcze lepsze ujęcia w każdej sytuacji. Dokładne śledzenie ruchomego obiektu gwarantuje precyzyjny system AF z 45 punktami (wszystkie krzyżowe) oraz technologią Dual Pixel CMOS AF (szczególnie przydatna podczas nagrywania wideo), a prędkość zdjęć seryjnych na poziomie 7 kl./s pomoże „zamrozić” nawet najbardziej dynamiczną akcję. Ale EOS 80D to coś więcej niż aparat. To także propozycja dla użytkowników, którzy chcą nagrywać profesjonalne materiały wideo Full HD. Wspomniana technologia Dual Pixel CMOS AF, która zapewnia bezproblemowe i bardzo skuteczne śledzenie punktu ostrości oraz szybką pracę autofocusu podczas filmowania ruchomych obiektów, doskonale sprawdza się podczas tworzenia efektów zmiany odległości ogniskowania i utrzymywania ostrości obiektu poruszającego się w stronę użytkownika z jednoczesnym rozmyciem tła. Z kolei bardziej zaawansowani użytkownicy mogą mieć pewność, że uzyskają profesjonalną jakość – wideo nagrywane jest z szybkością 60p w formacie MP4, a gniazda słuchawek i mikrofonu pozwalają na bieżąco kontrolować jakość dźwięku.

Przesyłaj multimedia łatwiej niż kiedykolwiek


Aparat Canon EOS 80D łączy w sobie najwyższą jakość profesjonalnej fotografii z mobilnym zacięciem charakterystycznym dla fotografii miejskiej. Nowoczesna matryca i szybki autofocus zapewniają zawsze ostre i wyraźne zdjęcia oraz filmy nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, a łączność Wi-Fi i NFC pozwalają natychmiast dzielić się uchwyconymi momentami czy sterować aparatem z poziomu smartfona lub tabletu. Rozbudowane możliwości Wi-Fi z wbudowanymi opcjami NFC i GPS to funkcje, które z pewnością przypadną do gustu młodym, dynamicznym użytkownikom, którzy w ramach jednego środowiska chcą w prosty sposób dzielić się multimediami. Dzięki darmowym aplikacjom na smartfony, tablety i komputery PC, bezprzewodowe przesyłanie plików staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Udostępnianie zdjęć z aparatu bezpośrednio na Facebooka, YouTube’a do Google Drive wymaga jednorazowej konfiguracji aparatu EOS 80D z aplikacją Canon iMAGE GATEWAY. Dzięki temu, natychmiast po zrobieniu zdjęcia możemy uploadować je do naszego konta społecznościowego, zapisać w aplikacji chmurowej lub użyć jako załącznika do wiadomości e-mail. Dostępne aplikacje na urządzenia mobilne (Canon Camera Connect) i komputery PC (EOS Utility) umożliwiają również zdalną obsługę trybu filmowego i pozwalają bezprzewodowo przesyłać filmy w formacie MP4. Dodatkowo, dzięki obsługiwanej łączności NFC, zdjęcia z aparatu możemy przesyłać bezpośrednio na inne aparaty serii EOS, a sam proces parowania urządzeń został znacznie uproszczony.

Zdalne sterowanie i bezprzewodowe drukowanie


Możliwości zastosowań zdalnego sterowania aparatem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect ogranicza jedynie wyobraźnia użytkownika. To rozwiązanie, które szczególnie przydaje się podczas fotografowania z nietypowej perspektywy czy w trudno dostępnych miejscach. Aby rozpocząć zdalną pracę wystarczy na urządzeniu mobilnym uruchomić aplikację i wybrać opcję Remote Shooting/Zdalne fotografowanie. Dzięki temu na ekranie smartfona lub tabletu będziemy mogli śledzić podgląd kadru LiveView, zdalnie zmienić ustawienia aparatu czy przeglądać fotografie lub filmy bezpośrednio na ekranie urządzenia mobilnego. Ale lustrzanka EOS 80D pozwala także w prosty sposób połączyć się z dedykowaną drukarką Canon i zdalnie wydrukować ulubione zdjęcie. Aparat łączy się z urządzeniami wyposażonymi w moduł sieci bezprzewodowej i zgodnymi ze standardem PictBridge, a połączenie ustanawiane jest z poziomu drukarki. Co ważne, nie jest wymagany dodatkowy punkt dostępowy.

EOS 80D to wyjątkowo mobilne rozwiązanie, które pozwala rozwinąć umiejętności fotograficzne i filmowe entuzjastom fotografii, a rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej pozwalają natychmiast dzielić się najpiękniejszymi wspomnieniami na popularnych serwisach społecznościowych czy archiwizować je w chmurze.

powrót