Jaki będzie nowy iPhone 6?

iPhone 6 to smartfon oferujący wyświetlacz Retina o przekątnej 4,7" o rozdzielczości 1334 x 750 pikseli. Wymiary urządzenia to 138 mm wysokości, 67 mm szerokości i 6,9 mm grubości. iPhone 6 wyposażony jest w dwurdzeniowy i 64-bitowy procesor Apple A8 o taktowaniu 1,4 GHz oraz pamięć RAM o pojemności 1 GB. Pamięć wewnętrzna do przechowywania danych to aż 128 GB. Pojemność baterii w iPhone 6 wynosi 2100 mAh.

iphone 6

Wykorzystywanym systemem operacyjnym jest iOS8, czyli nowa odsłona oprogramowania znanego z wcześniejszych modeli Apple. Nowością w szóstej generacji iPhone’a jest możliwość skorzystania z łączności Bluetooth 4.0 oraz technologii NFC.
W iPhone 6 zastosowano autorski chip Beats by Dre, wykrywający podłączone do urządzenia słuchawki Beats i odpowiednio dostosowujący dźwięk.

Ponadto, najnowszy model smartfona od Apple jest wyposażony w szybkie WiFi 802.11ac. Za łączność w sieciach komórkowych odpowiada modem LTE, który zapewnia transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s.

Aparat iPhone 6 posiada matrycę 8 MP co przekłada się na rozdzielczość zdjęć 3464 × 2312. Daje to idealne odwzorowanie kolorów, mniej szumów w słabych warunkach oświetleniowych, nagrywanie w jakości HD 1080p oraz wsparcie HDR dla wysokich rozdzielczości.

Smartfon  jest również wyposażony w nową wersję Touch ID, czyli zintegrowanego z przyciskiem Home czytnika linii papilarnych, służącym do odblokowania urządzenia oraz potwierdzania zakupów w sklepie AppStore. Nowy sensor Touch ID to usprawnienie czasu reakcji, redukcja ilości błędów odczytu oraz poprawa bezpieczeństwa płatności mobilnych.