Apple Watch Series 6 – specyfikacja i możliwości – co warto wiedzieć po premierze inteligentnego zegarka?

Prezentacja nowego urządzenia Apple zawsze budzi duże emocje. Dlatego warto było czekać także na Apple Watch Series 6. Premiera nowego sprzętu na konferencji była okazją do zaprezentowania, co potrafi ten innowacyjny zegarek. Jest kilka informacji, które na pewno Cię zaskoczą!


Apple Watch Series 6 – nowości


Jednym z najciekawszych rozwiązań jest fakt, że od teraz Apple Watch może być samodzielnym urządzeniem. Korzystając z funkcji Family Setup, można skonfigurować zegarek jako urządzenie z własnym numerem telefonu – nie musisz mieć już własnego iPhone. To zdecydowanie poszerza grono odbiorców tego sprzętu. Apple Watch Series 6 można być prezentem dla seniora albo dla dziecka, które nie ma własnego telefonu marki Apple – i wcale go nie potrzebuje. 

Co ciekawe, w wersji dla dzieci Apple Watch Series 6 zmienia ustawienia pierścieni aktywności. Zamiast spalonych kalorii, pokazuje po prostu czas aktywności, a wskaźniki czasu, prędkości i dystansu, dostosowane są do możliwości dziecka, a nie dorosłego użytkownika. Z myślą o dzieciach funkcjonuje także specjalny tryb „Szkoła”, który ogranicza wyświetlanie się powiadomień i dostępność niektórych funkcji, żeby nie rozpraszać podczas lekcji. Zegarek z nowym systemem operacyjnym watchOS 7 zadba nawet o prawidłową higienę, co w czasie pandemii jest ogromne ważne. Smartwatch automatycznie wykrywa, gdy zaczynamy myć ręce i pilnuje, czy robimy to odpowiednio długo i dokładnie! Gdy wracamy do domu, przypomina też o myciu rąk. Bardzo ciekawa jest także aplikacja „Hałas” która pomaga dbać o słuch. Dzięki niej, można sprawdzać, przez jak długi czas słuchamy dźwięków o wysokim poziomie decybeli (na przykład głośnej muzyki), można też ustawić w aplikacji limit głośności i wyciszać słuchawki po przekroczeniu tego poziomu.


Oprócz tego, wśród nowości należy wymienić na pewno:


  • wykrywanie wysokości nad poziomem morza,
  • pomiar saturacji (ilości tlenu we krwi),
  • ulepszony pomiar EKG,
  • nowe, spersonalizowane tarcze,
  • tryb „Sen” oraz rozbudowaną analizę snu.


Warto także odnotować, że Apple Watch Series 6 będzie dostępny w wielu wersjach i wariantach tak, aby dopasować wygląd i styl zegarka do swoich potrzeb. Do wyboru będzie rozciągliwa opaska Solo Loop, dopasowująca się do każdego nadgarstka, skórzany pasek Leather Band, opaska Nike. Koperta występuje w wersji z aluminium lub ze stali nierdzewnej. 


Smartwatch Apple Watch Series 6


Czym jeszcze zaskoczy Apple Watch Series 6? Specyfikacja techniczna jest zbliżona do poprzednika. Za wydajne działanie wszystkich funkcji odpowiada dwurdzeniowy procesor Apple S6 bazujący na układach Apple Bionic. Elementem, który uległ wyraźnej poprawie, jest jasność wyświetlacza – zwłaszcza w słońcu. Ekran OLED ma rozdzielczość 368 x 448 pikseli i wyświetla 16 milionów kolorów. Wbudowana pamięć urządzenia to 32 GB. Czas pracy na jednym ładowaniu to około 18 godzin. Zegarek jest oczywiście wodoodporny.


Apple  Watch Series 6 czy Apple Watch SE ?


Wraz z pojawieniem się flagowego zegarka, na rynek trafia także budżetowy smartwatch, czyli  Apple Watch SE. Przypomina to strategię Apple w kwestii telefonów – tam także, w zależności od potrzeb i zasobności portfela, można było wybrać iPhone XR lub iPhone XS.


Tańszy smartwatch Apple także jest zgodny z funkcją Family Setup. Występuje tylko w wersji z aluminiowym wykończeniem w rozmiarach 40 mm i 44 mm. Na rynku amerykańskim  Apple Watch SE jest tańszy o blisko 100 dolarów. Ma ten sam rozmiar ekranu, ale nieco starsze podzespoły oraz nie obsługuje niektórych funkcji, jak wspomniany pomiar saturacji krwi czy ekran always-on.

W sprzedaży pozostaje także Apple Watch Series 3.


Apple  Watch Series 6 – czy warto kupić?


Mimo wizualnego podobieństwa do poprzednika, nowy smartwatch Apple wprowadza wiele ciekawych innowacji. Wisienką na torcie jest usługa Fitness+, która ma wspierać osoby, wykorzystujące inteligentny zegarek głównie do monitorowania swojej aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Ze względu na możliwość niezależnego działania, premiera Apple Watch Series 6 może ucieszyć osoby, które na co dzień nie używają innych urządzeń Apple – teraz technologia ta będzie dostępna dla szerszego grona odbiorców.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeo