Aranżujemy salon i wybieramy najodpowiedniejszy telewizor nad kominkiem

Gorące połączenie


Jest wiele sposobów na to, by zaaranżować nowoczesny i przytulny salon. Jego wnętrze można wzbogacić bardzo ciekawym połączeniem. Wystarczy ustawić telewizor nad kominkiem. To ustawienie jest bardzo popularne np. w USA. Umieszczenie telewizora nad kominkiem nie jest jednak prostym zadaniem. Dwa przyciągające wzrok punkty wymagają przemyślanego projektu. Trzeba też koniecznie sprawdzić, czy takie połączenie jest w ogóle możliwe. Jak ustawić telewizor nad kominkiem? Jaki telewizor wybrać?

Sprawdzone sposoby na telewizor nad kominkiem


W idealnej sytuacji telewizor można umieścić już 10 cm nad górną krawędzią kominka. Jeżeli chcemy umieścić oba elementy na jednej ścianie, to należy pamiętać, że telewizor i kominek powinny współistnieć w pełnej harmonii. Oznacza to, że np. wymiary telewizora i kominka powinny być podobne. W jaki sposób można uzyskać spójną i funkcjonalną kompozycję?

  • Telewizor nad kominkiem można umieścić np. w specjalnej jednolitej zabudowie.
  • Telewizor i kominek będą świetnie prezentowały się na takim samym tle.
  • Ścianę można podzielić na dwie części – telewizyjną i kominkową – poprzez zestawienie kontrastujących się ze sobą tekstur.
  • Warto powtórzyć jeszcze raz: gdy ustawiamy telewizor nad kominkiem, konieczne jest zachowanie proporcji między obydwoma elementami.
  • Takie połączenie ma być nie tylko stylowe, ale także wygodne. Telewizora nie można ustawić zbyt wysoko, aby patrzenie na niego nie wiązało się z siedzeniem z napiętym karkiem i przekrzywioną do tyłu głową.

Co trzeba sprawdzić przed montażem?


Czasami umieszczenie telewizora nad kominkiem może przysporzyć nieco kłopotów. Nie chodzi o ewentualne odwracanie uwagi od tego, co dzieje się na ekranie przez trzaskający ogień. Nie chodzi również o ustawienie telewizora na takiej wysokości, która może być nienaturalna dla oczu. Umieszczenie telewizora nad kominkiem mogą poprzedzić niemałe kłopoty z montażem. Na co trzeba szczególnie uważać?

  • Kominek jest źródłem ciepła. Najpierw sprawdźmy jak bardzo nagrzewa się ściana nad kominkiem. Następnie należy koniecznie sprawdzić maksymalną temperaturę, w której może pracować telewizor.
  • Przeszkodą dla tego, aby w naszym salonie znalazł się telewizor nad kominkiem mogą być ewentualne problemy z ukryciem kabli w ścianie.


LG 55UF800V


Telewizor nad kominkiem musi wyróżniać się ciekawym, minimalistycznym designem. Na taką opinię z pewnością zasługuje wygląd telewizora LG 55UF800V. Można być pewnym, że ta wyjątkowo smukła konstrukcja z dwiema metalowymi ramkami doskonale wtopi się w otoczenie i dopasuje się do estetyki wnętrza. Trudno będzie odwrócić uwagę widzów od znakomitej jakości obrazu o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD i perfekcyjnym odwzorowaniu detali. Aby móc bez przerwy cieszyć się wszystkimi zaletami obrazu wyświetlanego przez telewizor LG 55UF800V został on wyposażony w funkcję 4K Upscaler, dzięki której materiały w standardowej rozdzielczości również mogą być wyświetlane w jakości zbliżonej do 4K. Gdy mamy w salonie telewizor nad kominkiem, to ustawienie kina domowego może być utrudnione. Na szczęście LG 55UF800V ma system dźwiękowy zaprojektowany przez firmę Harman/Kardon. Do tego do naszej dyspozycji przez cały czas są zasoby systemu operacyjnego WebOS 2.0 z intuicyjnym i przyjaznym interfejsem graficznym.Philips 49PUS7170/12


Kominek to nie tylko dodatkowe źródło ciepła, ale także ozdoba. Tlący się w nim ogień stwarza niepowtarzalny klimat. Ogrzewanie się przy kominku lub po prostu patrzenie na niego może być bardzo relaksujące. A gdyby tak telewizor nad kominkiem również mógl stworzyć przytulną atmosferę w domu? Telewizor Philips 49PUS7170/12 jest wyposażony w unikalną technologię Ambilight. Odpowiada ona za emitowanie na ścianę bardzo szerokiej poświaty z trzech stron ekranu. Nie tylko poszerza ona ekran, ale także przenosi poza niego kolory. To sprawia, że emocje i dynamika zdają się wychodzić poza ekran telewizora. Philips 49PUS7170/12 wyróżnia się również wyjątkowo głęboką czernią, jasną bielą, żywymi kolorami oraz naturalnymi odcieniami skóry i ostrymi, płynnymi ruchomymi obrazami. Czterordzeniowy procesor oraz 16 GB pamięci z opcją rozszerzenia i pilot z pełną klawiaturą bardzo ułatwiają korzystanie z systemu operacyjnego Android TV.

Samsung UE40JU7000L


Samsung UE40JU7000L to kolejny bardzo stylowy model, który znakomicie sprawdzi się jako telewizor nad kominkiem. Nowoczesny design tworzy bardzo wąska, elegancka, fazowana ramka, która została połączona z cienką, prostą podstawą w kształcie litery T. Przejrzysty i szczegółowy obraz gwarantują technologie Contrast Enhancer, PurColor, Precision Black, Peak Illuminator,Auto Motion Plus iUHD Dimming. Odpowiadają one odpowiednio za większą głębię obrazu, bardziej intensywne i naturalne kolory, nasyconą czerń i bielszą biel, większą jasność oraz ostry obraz w dynamicznych scenach i doskonale widoczne detale. Skalowanie do rozdzielczości 4K poprawi jakość obrazu Full HD, HD i SD, a tryby ekranu pozwolą na dopasowanie ustawień obrazu do aktualnie oglądanych treści. Telewizor Samsung UE40JU7000L działa pod kontrolą nowego, szybkiego i intuicyjnego systemu operacyjnego Tizen.

Wyjątkowy sposób na aranżację salonu


Jeżeli tylko stworzymy spójną i funkcjonalną kompozycję, to telewizor nad kominkiem będzie świetnym pomysłem na oryginalną aranżację salonu. Każdy ze sposobów na ustawienie telewizora nad kominkiem jest dobry: jednolita zabudowa, takie samo tło i podzielenie ściany na część kominkową i telewizyjną. Jeżeli tylko nie ma żadnych przeciwwskazań do takiej instalacji, to jedynymi ograniczaniami będą nasz budżet i wyobraźnia.