Asus tablety z serii Eee Pad

Firma Asus wchodzi na rynek tabletów z modelami Eee Pad.
Urządzenia obsługiwane za pomocą ekranu dotykowego mają różne wyposażenie.

Eee Pady


Firma Asus pragnie zaoferować alternatywę dla urządzeń iPad firmy Apple w postaci Eee Padów. Na początek wprowadzono trzy modele, które są wyposażone w porty USB oraz różnej wielkości ekrany i systemy operacyjne. W odróżnieniu od urządzeń iPad, wszystkie trzy modele obsługują program Flash.

Eee Pad EP121

Największy tablet wśród Eee Padów ma 12-calowy (30,84 cm) ekran dotykowy i jest wyposażony w energooszczędny procesor Core 2 Duo CULV firmy Intel. Urządzenie ma dysk twardy SSD o pojemności 64 GB, a za grafikę odpowiada układ SOC Tegra 2 firmy Nvidia. Jako system operacyjny wykorzystywany jest Windows 7 Home Premium. Dostępne jest również gniazdo do podłączenia dodatkowej klawiatury, co sprawia, że model Eee Pad EP121 może być połączeniem tabletu i netbooka. Urządzenie waży 650 gramów, a czas pracy akumulatora wynosi według firmy Asus 10 godzin.

Eee Pad EP101TC

Ten nieco mniejszy Eee Pad jest wyposażony w 10-calowy (20,54 cm) ekran i system operacyjny Windows CE 7, ten sam, na którym oparty jest system Windows Phone 7. Jako procesor wykorzystano model Tegra 2 firmy Nvidia. Model EP101TC ma 512 MB pamięci RAM i aparat fotograficzny o rozdzielczości 0,3 megapiksela.

Eee Tablet EP101TC

Trzeci model z serii firma Asus określa co prawda jako Eee Tablet, jest to jednak raczej notatnik cyfrowy i czytnik książek elektronicznych. Dołączony do modelu EP101TC rysik umożliwia wykonywanie odręcznych notatek i rysunków na niepodświetlonym, monochromatycznym ekranie dotykowym z 64 odcieniami szarości. Według firmy Asus rozdzielczość dotyku wynosi 2450 dpi.

Czas tworzenia jednej strony książki elektronicznej ma wynosić 0,1 sekundy, a tym samym być znacznie krótszy w porównaniu do innych czytników. Urządzenie jest ponadto wyposażone we wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości dwóch megapikseli, port USB oraz gniazdo karty pamięci microSD.

powrót