Autem na wakacje? Lista technologicznych nowinek, które umilą nawet najdłuższą podróż

Wyjazd samochodem na wakacje to popularny pomysł, z którego korzystają tysiące osób. Jeśli odpowiednio zaplanujemy trasę oraz godziny wyjazdu i powrotu, uda nam się nie zabłądzić po drodze i nie utknąć na wiele godzin w korkach. Wciąż jednak w przypadku podróży pozostaje kwestia zagospodarowania czasu podczas długiej jazdy – zwłaszcza dzieciom. Co robić, aby z nudów nie odwracały uwagi kierowcy i nie naprzykrzały się innym pasażerom? Przedstawiamy zestaw przydatnych rad, które powinny pomóc.


Jedzenie i picie podczas jazdy


Przerwy podczas długiej jazdy to ogromnie ważna sprawa. W przypadku zawodowych kierowców, którzy jeżdżą autokarami, maksymalny czas za kierownicą oraz długość przerw określają przepisy, a kontrolę stanu faktycznego zapewniają tachografy. Jeśli chodzi natomiast o prywatne wyjazdy, kluczowy jest nasz zdrowy rozsądek i znajomość własnych możliwości. Przy długich trasach, przerwy są konieczne, niemniej jednak, warto zadbać o to, żeby był to faktycznie odpoczynek, a nie sytuacja, która wywołuje tylko większy stres i zmęczenie. Dlatego postoje na stacjach benzynowych i wizyta w zlokalizowanych tam barach szybkiej obsługi nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem. W związku z ogromnym natężeniem ruchu, w każdej przydrożnej restauracji napotkamy ogromny tłok i długie kolejki oraz ciężkie boje o wolny stolik. Znacznie wygodnie jest jednak wziąć własne jedzenie i picie i móc zatrzymać się w dowolnym momencie. W zachowaniu świeżego jedzenia i zimnych napojów najlepiej pomoże nam lodówka turystyczna. Podłączona do ładowarki samochodowej, będzie skutecznie trzymać odpowiednią temperaturę, a już po dotarciu na miejsce - przyda się na przykład podczas spaceru na plażę czy do lasu. Nowoczesne lodówki turystyczne mogą chłodzić nawet do 18 stopni poniżej temperatury otoczenia.Rozrywka podczas jazdy – tablet czy konsola?


Najlepszym sposobem na zajęcie czymś pasażerów podczas jazdy autem jest zapewnienie im rozrywki, która pozwoli oderwać się od jednostajnej drogi. Dlatego stosunkowo często na podróż z dziećmi zabieramy tablety z dostępem do internetu, który stanowi nieograniczone źródło gier czy filmów dla odbiorców w każdym wieku. Oprócz samego urządzenia, dobrze jest zabrać także powerbank lub ładowarkę samochodową. W przypadku większej wyprawy i konieczności ładowania więcej niż jednego urządzenia, najlepiej jest wybrać taką, która pozwoli naładować więcej niż 1 sprzęt jednocześnie. 

Jeśli chodzi natomiast o samo granie, solidnymi konkurentami dla tabletów są przenośne konsole. A już w szczególności Nintendo Switch. Produkt Nintendo to wciąż ewenement na rynku, ponieważ w sprytny sposób łączy zalety konsoli stacjonarnej i przenośnej. Dzięki temu, możemy odłączyć konsolę od telewizora i w podróży kontynuować granie w dokładnie te same gry. Zabranie Switcha do samochodu może być dla małych graczy doskonałym argumentem za tym, że jednak warto gdzieś pojechać, zamiast siedzieć w domu i kończyć kolejny etap gry w Mario albo Legend of Zelda!Prosto do celu z dobrą nawigacją


Na koniec, warto wspomnieć o najprostszym sposobie na uniknięcie nudy podczas jazdy. Żeby podróż zbytnio się nie dłużyła wystarczy bowiem dotrzeć szybko, korzystając z najkrótszej drogi. Nawigacja samochodowa to, jak wiadomo, ogromny komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesne modele nie tylko pokazują dokładnie trasę i dają wskazówki głosowe, ale informują też o korkach, ograniczeniach prędkości i fotoradarach.


powrót