MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Autem na wakacje? Lista technologicznych nowinek, które umilą nawet najdłuższą podróż

Wyjazd samochodem na wakacje to popularny pomysł, z którego korzystają tysiące osób. Jeśli odpowiednio zaplanujemy trasę oraz godziny wyjazdu i powrotu, uda nam się nie zabłądzić po drodze i nie utknąć na wiele godzin w korkach. Wciąż jednak w przypadku podróży pozostaje kwestia zagospodarowania czasu podczas długiej jazdy – zwłaszcza dzieciom. Co robić, aby z nudów nie odwracały uwagi kierowcy i nie naprzykrzały się innym pasażerom? Przedstawiamy zestaw przydatnych rad, które powinny pomóc.


Jedzenie i picie podczas jazdy


Przerwy podczas długiej jazdy to ogromnie ważna sprawa. W przypadku zawodowych kierowców, którzy jeżdżą autokarami, maksymalny czas za kierownicą oraz długość przerw określają przepisy, a kontrolę stanu faktycznego zapewniają tachografy. Jeśli chodzi natomiast o prywatne wyjazdy, kluczowy jest nasz zdrowy rozsądek i znajomość własnych możliwości. Przy długich trasach, przerwy są konieczne, niemniej jednak, warto zadbać o to, żeby był to faktycznie odpoczynek, a nie sytuacja, która wywołuje tylko większy stres i zmęczenie. Dlatego postoje na stacjach benzynowych i wizyta w zlokalizowanych tam barach szybkiej obsługi nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem. W związku z ogromnym natężeniem ruchu, w każdej przydrożnej restauracji napotkamy ogromny tłok i długie kolejki oraz ciężkie boje o wolny stolik. Znacznie wygodnie jest jednak wziąć własne jedzenie i picie i móc zatrzymać się w dowolnym momencie. W zachowaniu świeżego jedzenia i zimnych napojów najlepiej pomoże nam lodówka turystyczna. Podłączona do ładowarki samochodowej, będzie skutecznie trzymać odpowiednią temperaturę, a już po dotarciu na miejsce - przyda się na przykład podczas spaceru na plażę czy do lasu. Nowoczesne lodówki turystyczne mogą chłodzić nawet do 18 stopni poniżej temperatury otoczenia.Rozrywka podczas jazdy – tablet czy konsola?


Najlepszym sposobem na zajęcie czymś pasażerów podczas jazdy autem jest zapewnienie im rozrywki, która pozwoli oderwać się od jednostajnej drogi. Dlatego stosunkowo często na podróż z dziećmi zabieramy tablety z dostępem do internetu, który stanowi nieograniczone źródło gier czy filmów dla odbiorców w każdym wieku. Oprócz samego urządzenia, dobrze jest zabrać także powerbank lub ładowarkę samochodową. W przypadku większej wyprawy i konieczności ładowania więcej niż jednego urządzenia, najlepiej jest wybrać taką, która pozwoli naładować więcej niż 1 sprzęt jednocześnie. 

Jeśli chodzi natomiast o samo granie, solidnymi konkurentami dla tabletów są przenośne konsole. A już w szczególności Nintendo Switch. Produkt Nintendo to wciąż ewenement na rynku, ponieważ w sprytny sposób łączy zalety konsoli stacjonarnej i przenośnej. Dzięki temu, możemy odłączyć konsolę od telewizora i w podróży kontynuować granie w dokładnie te same gry. Zabranie Switcha do samochodu może być dla małych graczy doskonałym argumentem za tym, że jednak warto gdzieś pojechać, zamiast siedzieć w domu i kończyć kolejny etap gry w Mario albo Legend of Zelda!Prosto do celu z dobrą nawigacją


Na koniec, warto wspomnieć o najprostszym sposobie na uniknięcie nudy podczas jazdy. Żeby podróż zbytnio się nie dłużyła wystarczy bowiem dotrzeć szybko, korzystając z najkrótszej drogi. Nawigacja samochodowa to, jak wiadomo, ogromny komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesne modele nie tylko pokazują dokładnie trasę i dają wskazówki głosowe, ale informują też o korkach, ograniczeniach prędkości i fotoradarach.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]