Battlefront 3 – wymagania sprzętowe najnowszej gry z uniwersum Star Wars

Dołącz do walki o panowanie nad Galaktyką


Na samym początku drugiej połowy listopada na całej planecie było można odczuć potężne zakłócenie Mocy. Zupełnie jakby miliony istnień nagle dało upust swojej przeogromnej radości. To właśnie 17.11.2015 miała miejsce światowa premiera gry Star Wars: Battlefront – trzeciej części serii taktycznych strzelanin z akcją osadzoną w kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gry, która była oczekiwana niemalże równie niecierpliwie, jak siódmy epizod legendarnej kosmicznej sagi pod tytułem „Przebudzenie Mocy”. Battlefront 3 zadebiutowała tego samego dnia na wszystkich platformach, tzn. na PC, Playstation 4 i Xbox One. Aby osobiście zaangażować się w konflikt między Rebeliantami a siłami Imperium, Moc musi być silna w naszych poczciwych „blaszakach”.

Star Wars: Battlefront


Czy Moc w Twoim komputerze jest wystarczająco silna?


Minimalne wymagania sprzętowe na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie, zupełnie jak Ewoki zamieszkujące księżyc Endor:
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i3-6300T lub równorzędny
 • Pamięć operacyjna: 8 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850 z  2 GB pamięci i obsługą DirectX 11.0
 • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
Rekomendowana konfiguracja sprzętowa może jednak zrobić na graczach takie wrażenie, jakie na siłach Rebelii robiły nadciągające Uniwersalne Lądowe Transportery Opancerzone AT-AT:
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-6600 lub równorzędny
 • Pamięć operacyjna: 16 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290 z  4 GB pamięci i obsługą DirectX 11.1
 • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
Skąd takie zapotrzebowanie na mocne podzespoły? Star Wars: Battlefront prezentuje się tak świetnie dzięki autorskiej technologii studia DICE o nazwie Frostbite 3. Jej możliwości poznaliśmy już przy okazji premiery gry Battlefield 4, a o tym jak niesamowite klimatyczne lokacje, modele pojazdów i postaci o wysokich teksturach oraz oszałamiające efekty specjalne jest w stanie wygenerować, przekonamy się nie tylko grając w Battlefront 3, ale także odpalając w niedalekiej przyszłości takie produkcje, jak Need For Speed, czy Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2. Zapierającą dech w piersiach akcję, w której wyraźnie widać, słychać i czuć ducha oryginalnej trylogii George’a Lucasa, obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. W dowolnym momencie możemy przełączyć się między oboma trybami po to, aby grać zgodnie z naszymi preferencjami lub po prostu cieszyć się jak najbardziej komfortową, przyjemną rozgrywką. Możemy grać zarówno offline, jak i online. W trybie multiplayer na rozległych mapach może stanąć naprzeciw sobie aż do 40 graczy. To najważniejsze powody, przez które podzespoły naszych komputerów zostaną poddane próbie podobnej do treningu na Dagobah, który pod okiem Mistrza Yody przeszedł Luke Skywalker w „Imperium kontratakuje”.

Star Wars: Battlefront


„Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania”


Właśnie tak mistrz Yoda skarcił Luke’a Skywalkera, kiedy ten zwątpił w to, czy uda mu się podnieść jego myśliwiec z bagna. My też nie możemy „próbować” wykonywać powierzonych nam zadań, musimy zrobić wszystko, by przyczynić się do ostatecznego zwycięstwa naszej drużyny nad siłami przeciwnika. Grając w pojedynkę, odpieramy kolejne fale nacierających na nas wrogów lub bierzemy udział w bitwach i próbach, podczas których stawimy czoła sztucznej inteligencji. W przeciwieństwie do więzi łączącej Luke’a Skywalkera, Księżniczkę Leię i Dartha Vadera, nie jest niczym zaskakującym to, że największą frajdę przyniosą potyczki z żywymi przeciwnikami w trybie multiplayer. Podczas nich odwiedzimy doskonale znane fanom Gwiezdnych Wojen planety, takie jak Hoth, Tatooine, Endor, Sullust i Jakku, spotkamy Imperatora Palpatine’a, Dartha Vadera, Bobbę Fetta oraz Luke’a Skywalkera, Hana Solo i Księżniczkę Leię. W zależności od tego, po której stronie galaktycznego konfliktu się opowiemy, będziemy mogli wcielić się w ww. najważniejszych bohaterów kosmicznej sagi. Na mapach spotkamy także niegrywalne postacie droidów R2-D2 i C-3PO. W Star Wars: Battlefront m.in. zobaczymy na własne oczy i przypomnimy sobie bitwę o Hoth i Endor, co z nawiązką wynagrodzi brak rozbudowanej fabuły, która po prostu ogranicza się do zaciekłych zmagań Rebelii z Imperium w takich trybach jak:
 • Fighter Squadron – który pozwoli nam zasiąść za sterami X-Wingów, myśliwców TIE, a nawet Sokoła Milenium i nie tylko, 
 • Blast – czyli bitwy, które wygrają te drużyny reprezentujące daną stronę konfliktu, które wyeliminują wszystkie siły przeciwnika (popularny, tradycyjny drużynowy deathmatch),
 • Supremacy – bohaterowie, zwykli żołnierze oraz myśliwce i pojazdy biorą udział w starciach, których stawką jest 5 punktów kontrolnych,
 • Walker Assault – w zależności od tego, po której stronie konfliktu się znajdujemy odpieramy ataki AT-AT i staramy się je zniszczyć lub towarzyszymy ich ofensywie i niedopuszczamy do ich wyeliminowania,
 • Drop Zone – bierzemy udział w zaciekłej konkurencji o spadające z nieba kapsuły ratunkowe,
 • Droid Run – walka o trzy poruszające się po mapie droidy,
 • Cargo – staramy się zdobyć wszystkie skrzynie z wartościowymi ładunkami, tryb podobny do tradycyjnego capture the flag,
 • Hero Hunt – jeden z graczy jest bohaterem, którego reszta stara się wyeliminować. Gdy jednemu z przeciwników uda się ta sztuka, sam zostaje bohaterem i rozgrywka zatacza koło,
 • Heroes vs Villains – starcia, w którym obok zwykłych żołnierzy biorą udział wszyscy bohaterowie obydwu stron konfliktu. Gracz sterujący bohaterem odradza się po śmierci jako strzelec. Przegrywa ta drużyna, w której polegli wszyscy bohaterowie.
Tryb multiplayer składa się więc z aż 8 trybów, spośród których każdy postawi przed nami inne wyzwania, którym będziemy mogli podołać wyłącznie dzięki połączeniu indywidualnych umiejętności wzniesionych na wyżyny naszych możliwości i wprost podręcznikowej współpracy z naszymi towarzyszami broni.

Poczuj otaczającą Cię Moc


To jak bardzo oczekiwaną grą była Star Wars: Battlefront, obrazują statystyki otwartej bety: 9,5 miliona graczy, którzy spędzili w świecie gry aż 1,6 miliarda minut, co starczyłoby na obejrzenie 4,2 miliona razy oryginalnej trylogii. Jedyną różnicą między wersjami Battlefront 3 na PC, PS4 i XONE jest tak naprawdę nieco lepsza oprawa graficzna na popularnych „blaszakach”. Konsole, w przeciwieństwie do pecetów, oferują dodatkowo tryb podzielonego ekranu. Wersja beta i kolejne filmy i zdjęcia z rozgrywki potwierdzają, że jest na co czekać. Zwłaszcza, że wraz ze Star Wars: Battlefront niecierpliwe oczekiwanie na grudniową premierę „Przebudzenia Mocy” będzie o wiele przyjemniejsze.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpene