Biała płyta indukcyjna – tak czy nie?
Żaden z kolorów nie ma tak wielu zalet jak biały. Zastosowany we wnętrzu nie dość, że rozświetla, to uwidacznia szczegóły i jeszcze optycznie je powiększa. Biel jest bardzo popularna w polskich wnętrzach. Zestawiając ten kolor z drewnem lub naturalnym kamieniem uzyskamy ponadczasowe, eleganckie wnętrze. Producenci sprzętu AGD śledzą trendy wnętrzarskie stąd w ofercie produktowej znajdziemy wiele sprzętów do zabudowy w białym kolorze, m.in. płyty indukcyjne.
Białe płyty indukcyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów z racji tego, że kurz i smugi są mniej widoczne na białym szkle niż na czarnym i dlatego, że rysy jakie powstają na płycie w wyniku przesuwania garnków na białym szkle są mniej widoczne.
Niestety płytę w białym kolorze trzeba czyścić tak samo jak czarną. Do tego celu najlepiej używać specjalnego skrobaka i płynów do szkła ceramicznego.
Wadą sprzętów w białym kolorze jest problem z dopasowaniem. Wielość odcieni bieli sprawia, że chcąc dopasować białą płytę do białego blatu lub do innego sprzętu w białym kolorze, stoicie przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ urządzenia nawet tej samej marki i z jednej linii produktowej mogą różnić się odcieniem bieli. Niektóre białe sprzęty wpadają w odcień niebieski, a inne w żółty. Te różnice może dodatkowo potęgować barwa światła kuchennego czy kolor ścian. Jeśli uda Wam się znaleźć model w odpowiednim odcieniu bieli, to zapewne efekt będzie fantastyczny!
Oto marki w ofercie, których znajdziecie białe płyty indukcyjne: Amica, Beko, Bosch, Electrolux, Franke, Fulgor Milano, Gorenje, Miele, Teka, Whirlpool, Siemens.
W zależności od miejsca jakim dysponujecie w kuchni możecie zamontować białą płytę o szerokości 30, 60, 80, 100 cm.
Oto najbardziej funkcjonalne rozwiązania w płytach indukcyjnych:
- booster- czyli szybkie nagrzewanie, które bardzo ułatwia gotowanie. Po włączeniu tej funkcji pole grzewcze zaczyna grzać z maksymalną temperaturą. Dzięki funkcji booster czas gotowania ulega znacznemu skróceniu.
- płynne sterowanie slider – wystarczy przesunąć palcem po kilkustopniowej skali i płyta zaczyna grzać!
- łączenie pól – umożliwia połączenie dwóch pól w jedno większe. Na połączonym polu następuje synchronizacja temperatury i ustawień czasu. Idealna funkcja, aby gotować w brytfance czy grillować.
- timer - umożliwia ustawienie czasu gotowania konkretnego pola np. gotowanie rosołu przez 3 godzinyh na 2 poziomie grzania. Po upływie zadanego czasu płyta automatycznie się wyłączy.
Artykuł przygotowała
