Canon EOS 80D: lustrzanka z filmowaniem Full HD i funkcjami łączności bezprzewodowej

Aparat Canon EOS 80Dto zaawansowany, uniwersalny i szybki aparat dla użytkowników, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii Canon lustrzanka znakomicie sprawdzi się w fotografii sportowej, portretowej, krajobrazowej, ulicznej i podróżniczej. 

Nowa lustrzanka pozwala uchwycić każdy szczegół fotografowanego obiektu – niezależnie od tego czy chodzi o dokumentowanie wydarzeń sportowych czy dzikiej przyrody. Nowa matryca APS-C o rozdzielczości 24,2 MP zapewnia wyraźne ujęcia i swobodę kadrowania. Z kolei system AF z 45 punktami (wszystkie krzyżowe) w połączeniu z szybkością fotografowania 7 kl./s pomoże „zamrozić” akcję z wysoką precyzją. EOS 80D jest niezawodnym towarzyszem w każdych warunkach oświetleniowych. Oferuje zakres czułości ISO 100-16000 z możliwością rozszerzenia do 25600, a system AF będzie pracował także przy świetle księżyca (-3EV). Czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 7560 pikseli wykrywa zarówno światło „widzialne”, jak i podczerwone, co zapewnia bardziej precyzyjną ekspozycję.

Lustrzanka Canon EOS 80D została stworzona, aby zapewnić użytkownikom wszystko czego potrzebują. Rozmieszczenie przycisków ułatwia dostęp do najczęściej wykorzystywanych trybów i ustawień, z możliwością dopasowania do indywidulanych preferencji. Celownik Intelligent Viewfinder zapewnia 100 proc. pokrycie kadru i pozwala wyświetlić informacje o bieżących ustawieniach. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II o wielkości 3 cali (7,7 cm) świetnie sprawdzi się podczas nagrywania filmów, w trybie Live View czy kiedy potrzebny będzie szybki dostęp do funkcji.

Kreatywne filmowanie


Aparat Canon EOS 80D to także propozycja dla użytkowników, którzy chcą tworzyć wysokiej jakości materiały wideo Full HD. Aparat został wyposażony w technologię Dual Pixel CMOS AF, co zapewnia dużą precyzję i pozwala na śledzenie punktu ostrości w trakcie filmowania. Zarówno czułość, jak i szybkość działania AF można z łatwością dopasować do aktualnych potrzeb. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą mieć pewność, że uzyskają profesjonalną jakość – wideo nagrywane jest z szybkością 60p w formacie MP4. Z kolei gniazda słuchawek i mikrofonu pozwalają na bieżąco kontrolować jakość dźwięku.

Wygodne sterowanie, szybkie udostępnianie  


Korzystając z aplikacji Canon Camera Connect – zainstalowanej na smartfonie czy tablecie – aparatem można sterować zdalnie. Funkcje fotografowania i filmowania mogą być obsługiwane bezprzewodowo z poziomu urządzenia inteligentnego, które zapewni bieżący podgląd obrazu i parametrów pracy. Z kolei dzięki Wi-Fi i NFC pliki JPEG w pełnej rozdzielczości można będzie przesłać na urządzenia mobilne.

Lustrzanka Canon EOS 80D jest propozycją dla użytkowników, którzy chcą osiągać świetne rezultaty. To wyjątkowo mobilne rozwiązanie, które pomaga rozwinąć umiejętności fotograficzne i filmowe, a rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej pozwalają natychmiast dzielić się najpiękniejszymi wspomnieniami na popularnych serwisach społecznościowych czy archiwizować je w chmurze. Warto także podkreślić, że jako część systemu EOS, lustrzanka daje dostęp do ponad 80 obiektywów EF i akcesoriów Canon, dzięki którym twórcze możliwości są praktycznie nieograniczone.

powrót