Cechy nowoczesnej pralki – wybór najciekawszych technologii

Rozpowszechnienie się pralek automatycznych zdecydowanie ułatwiło życie w wielu gospodarstwach domowych. Dzięki prostej obsłudze, pranie może wykonać praktycznie każdy z domowników, niemniej to wcale nie koniec rewolucji, a właściwie  - ewolucji - w świecie prania odzieży. Pralki automatyczne wciąż są ulepszane i chociaż większość innowacji jest poza zasięgiem naszego wzroku, to możemy wyraźnie dostrzec, w jakim kierunku idą wszelkie udoskonalenia. W artykule przedstawiamy najważniejsze cechy nowoczesnej pralki na przykładzie modelu Samsung QDRIVE.

Pralka Samsung QuickDrive pozwala skrócić czas prania o 20% dzięki unikalnej budowie bębna

Krótki czas prania

W świecie, w którym mamy coraz mniej wolnego czasu i zasłużonego odpoczynku, trudno myśleć o traceniu cennych minut na tak prozaiczną czynność, jak pranie, a właściwie czekanie, aż urządzenie upierze za nas. Czas pracy nabiera szczególnego znaczenia, gdy wszystkie brudne ubrania nie mieszczą się w bębnie i pranie wykonujemy na raty, rozpoczynając kolejny cykl tuż po zakończeniu poprzedniego. Oczywiście pewnym rozwiązaniem są tutaj używane czasem programy szybkie lub programy turbo o większej intensywności, niemniej jednak, wciąż celem samym w sobie jest przyśpieszenie procesu w ramach codziennego prania z użyciem standardowego programu do większości ubrań.

Co może skrócić czas prania? Przede wszystkim - odpowiednia konstrukcja bębna. Bęben w pralce Samsung QuickDrive składa się z głównego bębna i tylnej płyty, które obracają się niezależnie od siebie. Dzięki temu, ubrania poruszają się w różnych kierunkach, co pozwala szybciej i skuteczniej usunąć brud. Dodatkowo, specjalne wyprofilowanie bębna skraca czas wirowania, a dwie dodatkowe drogi natrysku – czas płukania. W efekcie, czas prania przy standardowym programie jest krótszy mniej więcej o 20% w porównaniu do innych pralek.

Pranie w niskiej temperaturze

Kolejny wymóg, który stawia się nowoczesnym pralkom, to efektywne pranie także w niskiej temperaturze. Coraz częściej nosimy delikatne tkaniny, więc pojawia się potrzeba bardzo skutecznego usuwania plam przy zachowaniu bezpieczeństwa dla takich materiałów, jak len czy wełna. Najlepszą odpowiedzią na tę potrzebę jest zastosowanie technologii Eco Bubble. Aktywna piana powstała z połączenia wody, powietrza i detergentów, trafia bezpośrednio do bębna i wnika w tkaninę, rozpuszczając zabrudzenia już na wczesnym etapie prania, nie niszcząc ubrań.

Pralki Samsung Eco Bubble dzięki aktywniej pianie piorą efektywnie nawet w niskiej temperaturze

Dodawanie ubrań po włączeniu pralki – tak, to możliwe!

Ile razy zdarzyła Ci się sytuacja, gdy już po włączeniu pralki orientujesz się, że warto dorzucić jeszcze kilka sztuk ubrań? W normalnej sytuacji byłoby już za późno, ale dla nowoczesnej pralki Samsung nie stanowi to problemu. Korzystając z dodatkowych drzwiczek, na każdym etapie prania możemy dorzucić zagubioną skarpetkę lub inny element odzieży, bez potrzeby zatrzymywania aktualnego programu. Co ciekawe, dodatkowy otwór można wykorzystać także do wietrzenia.

Cicha praca

Wirująca w szybkim tempie pralka potrafi dudnić w całym mieszkaniu, skutecznie zakłócając drzemkę czy oglądanie ulubionego programu. Na szczęście to już przeszłość. Pralka przyszłości to taka, która pracuje cicho i dyskretnie. Jak osiąga się taki efekt? Opisywana pralka Samsung QDRIVE, wykorzystuje do tego siłę magnesów, które optymalizują pracę specjalnych kulek ze stali nierdzewnej, kręcących się w kierunku przeciwnym do ruchów bębna.

Więcej niż automatyka wagowa

Ręczne dozowanie proszku do prania lub płynu należy już raczej do rzadkości. Po pierwsze - dlatego, że coraz dynamiczniej rozwija się rynek kapsułek piorących. Po drugie - funkcjonują już inteligentne rozwiązania, odpowiednio dozujące środki chemiczne. O ile dostosowywanie programu do wielkości wsadu jest już rozwiązaniem znanym od dawna, tak dozowanie detergentu jeszcze nie. Automatyczne dozowanie to dalszy krok w kierunku pełnej automatyzacji. Dozownik w pralce Samsung sam dobiera odpowiednią ilość detergentu i płynu do płukania tak, aby za każdym razem zapewnić doskonałe efekty prania. Dzięki temu, środki piorące uzupełnimy raz na miesiąc. Dozownik to zresztą nie tylko wygoda, ale też oszczędność – w końcu zużywamy dokładnie tyle środków piorących, ile potrzebujemy i nie marnujemy ich, wsypując za dużo.

Dzięki drzwiczkom AddWash pralki Samsung umożliwiają dołożenie zapomnianych ubrań w trakcie prania

Pranie za pomocą pary

Następna nowinka technologiczna to wykorzystanie pary. Wyrzucana pod ciśnieniem para sprawdzała się świetnie, czy to w przypadku prasowania, czy domowych porządków, choćby z użyciem parowego mopa. Obecnie jest to także skuteczne rozwiązanie w nowoczesnych pralkach. Programy parowe bardzo skutecznie usuwają bród, bakterie i alergeny.

Na koniec warto wspomnieć o wysokiej klasie energetycznej. Okazuje się, że zainwestowanie w najnowocześniejsze pralki na rynku szybko się zwraca. Pracują one efektywniej i generują mniejsze koszty stałe niż ich przestrzale odpowiedniki. Dlatego absolutnie nie należy obawiać się wysokiej ceny zaawansowanego technologicznie sprzętu. Jeśli będziemy cierpliwi, to zobaczymy, że różnicę odzyskamy z nawiązką.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]