Ceramiczny czajnik elektryczny – stylowe i praktyczne rozwiązanie. Znajdź swój ulubiony model

Jaki czajnik wybrać?


Na samym początku zastanawiamy się jaki czajnik wybrać – elektryczny, czy tradycyjny? Gdy zalety tego pierwszego, czyli możliwość szybkiego podgrzania wody, energooszczędność, cichość i atrakcyjny design, przekonają nas do tego, że w naszej kuchni powinien znaleźć się czajnik elektryczny, pora wybrać materiał, z którego będzie wykonany. Banalny wygląd, posmak i zapach plastiku? Nowocześnie wyglądająca i długo utrzymująca ciepło wody stal nierdzewna? A może lekkie i designerskie, ale niestety również bardzo kruche i nagrzewające się szkło? Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Jest jednak jeden jedyny rodzaj materiału, który jest niemalże pozbawiony wad. Jeżeli chcemy, by w naszej kuchni zagościło najlepsze rozwiązanie do gotowania wody, to bez najmniejszego wahania powinniśmy wybrać ceramiczny czajnik elektryczny .

Wszystkie zalety czajników ceramicznych


Jeżeli lubimy łączyć nowoczesność z tradycją, to czajniki ceramiczne tym bardziej powinny stanowić dla nas nie lada gratkę. Elektryczny czajnik ceramiczny nie nagrzewa się zbyt mocno, łatwo jest go utrzymać w czystości, ale jego całkiem spory ciężar może skutecznie utrudnić codzienne korzystanie z tego rodzaju urządzenia do gotowania wody. Jednak to nie powinno nas zbytnio martwić, zwłaszcza, że ceramika jest powszechnie uznawana za zdecydowanie najzdrowszy materiał. Gotowana woda nie reaguje z ceramiką. Dzięki temu herbata, kawa, czy inne gorące napoje przygotowane przy użyciu wody z czajnika ceramicznego mają zauważalnie lepszy smak. Ten niepowtarzalny smak będzie mógł na długo zagościć w naszym domu. Czajniki ceramiczne są niemalże bezawaryjne. Jeżeli tylko ich się nie potłucze, zarysuje, czy uszkodzi w jeszcze inny sposób, to będą mogły służyć wręcz latami. Pamiętajmy jednak, że czajnik ceramiczny też się nagrzewa i trzeba uważać na to, aby się przez niego nie poparzyć, nie upuścić go i stłuc.

Czajnik SENCOR SWK 7001

Sencor SWK 7001


Sencor SWK 7001 to niewielki elektryczny czajnik ceramiczny o pojemności zaledwie 0,7 litra, mocy 1200 W i wadze 1,1 kg. Niech nie zmyli nas jego niewygórowana cena. Sencor SWK 7001 został wykonany ręcznie z tradycyjnej chińskiej porcelany. Jej odpowiednio gruba warstwa sprawia, że ogromną zaletą tego modelu jest wyjątkowo cicha praca. O to, aby gotowanie i nalewanie wody było jak najbardziej bezpieczne dba specjalny mechanizm blokady wieka i aż potrójny system zabezpieczeń. Sencor SWK 7001 uniemożliwi swojemu wieku zsunięcie się podczas nalewania, a gdy w czajniku nie będzie wody lub gdy już osiągnie ona temperaturę wrzenia, czy zdejmiemy czajnik z podstawki, zabezpieczenia nie dopuszczą do włączenia czajnika lub automatycznie go wyłączą.

Haen Autumn


Nawet jeżeli za oknem nie widać jesieni, warto mieć w swojej kuchni czajnik elektryczny ceramiczny Haen Autumn. W porównaniu do opisywanego wyżej modelu ma on pojemność większą o 500 mililitrów. Moc 1200 W pozwoli szybko zagotować wodę na herbatę lub kawę nawet dla kilku osób. Ceramiczny korpus, jak już wiemy, zapewni lepszy smak gorących napojów i pozwoli się łatwo i szybko wyczyścić. Przed przypadkowym strąceniem i potłuczeniem czajnika zabezpieczą nas stopy antypoślizgowe. Codzienne użytkowanie uprzyjemni również duży, wygodny uchwyt. Haen Autumn zwraca na siebie uwagę swoim unikalnym wyglądem. Taki ciepły, funkcjonalny, prosty wzór zdobiący wybrane czajniki ceramiczne Haen jest dziełem wielokrotnej laureatki krajowych i międzynarodowych konkursów designerskich. Kolejną zaletą modelu Haen Autumn jest bardzo precyzyjny termostat, który wyłączy czajnik zawsze wtedy, jak tylko woda osiągnie temperaturę wrzenia. Gdyby zdarzyło nam się nie zwrócić uwagi na wskaźnik poziomu wody i próbować włączyć urządzenia napełnione zbyt małą ilością wody (poniżej 0,3 litra), to czajnik zostanie automatycznie wyłączony. To samo stanie się z nim, gdy zdejmiemy go z obrotowej podstawy.

Czajnik GORENJE K10BKC

Gorenje K10C


Gorenje K10C to niewielki 1-litrowy czajnik ceramiczny o mocy aż 1630 W. Ceramiczne wykonanie o białym kolorze i kwiecistym wzorze gwarantuje cichą pracę urządzenia. Uwagę prawdziwych estetów z pewnością przyciągnie również podświetlany na kolor niebieski włącznik. Gorenje K10C zapobiega nie tylko nadmiernemu hałasowi, ale także przegrzaniu. Termostat STRIX i automatyczne wyłączenie to kolejne elementy dbające o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wiemy już, że ceramika to dla nas najzdrowszy materiał, który nie reaguje z wodą. Choć łatwo się ją czyści, nie chroni nas ona przed odkładaniem się kamienia. Dlatego w Gorenje K10C zastosowano filtr antywapienny. Jeżeli nie podoba nam się biały kolor czajnika i znajdujący się na nim kwiecisty wzór, to możemy wybrać model Gorenje K10BKC, który ma czarny kolor i ozdabiające go geometryczne wzory.

Czy warto postawić na czajniki ceramiczne?


Elektryczny czajnik ceramiczny to połączenie wszystkich zalet zwykłego czajnika elektrycznego z wyjątkowym wyglądem, który przypomina tradycyjne, stylowe dzbanki do kawy, czy herbaty. Czajniki ceramiczne to nowość, która zdążyła już podbić wiele kuchni. Wykonanie z ceramiki zapewnia szybkość gotowania, długotrwałe podtrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury i zdecydowanie lepszy smak herbaty, kawy i innych gorących napojów. Dobry elektryczny czajnik ceramiczny to po prostu najlepszy wybór spośród wszystkich dostępnych urządzeń przeznaczonych do gotowania wody. Dlatego warto przymknąć oko na jego dość wysoką cenę i cieszyć się bezpiecznym, funkcjonalnym i stylowym dodatkiem w kuchni oraz o wiele zdrowszą przegotowaną wodą.

powrót