Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Charakterystyka tunerów telewizji satelitarnej

Odbiornik satelitarny

Odbiornik satelitarny służy do odbioru satelitarnych programów telewizyjnych i radiowych (DVB-S) przy użyciu anteny satelitarnej podłączonej za pomocą kabla koncentrycznego. Oprócz urządzeń niezależnych istnieją również moduły wbudowane w telewizor oraz karty rozszerzeń przeznaczone do montażu w komputerze PC. Aktualne odbiorniki umożliwiają odbiór programów cyfrowych. W zależności od modelu urządzenia mogą odbierać programy HD, a wbudowany dekoder umożliwia odbiór programów zakodowanych.    
Ariva Link 200
Funkcje

Aktualne urządzenia niezależne można podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMI, a do konwertera LNC zamontowanego do anteny satelitarnej za pomocą kabla koncentrycznego. Odbiorniki mogą przełączać między kilkoma konwerterami LNC przy użyciu protokołu DISEqC, co umożliwia odbiór programów z wielu satelitów. W tym celu wymagany jest zestaw obrotowy lub antena zezująca z kilkoma konwerterami LNC. W zależności od modelu odbiorniki satelitarne umożliwiają dekodowanie zakodowanych programów za pomocą wbudowanych modułów deszyfrujących. Inne modele są wyposażone w gniazdo CI (Common Interface) zgodne ze standardem PCMCIA, do którego można włożyć moduł dekodujący CA (Conditional Access).

powrót

pixel