Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić?

Wiele osób zastanawia się, jaki kupić ciśnieniomierz. Nic dziwnego. Wybuch pandemii koronawirusa uświadomił nam, jak ważne jest zdrowie. Co więcej, w związku z ograniczonym dostępem do badań wiele pomiarów zaczęliśmy regularnie wykonywać u siebie w domu, aby monitorować stan zdrowia. Stąd popularność pulsoksymetrów, termometrów bezdotykowych i właśnie ciśnieniomierzy. Który ciśnieniomierz wybrać- naramienny czy nadgarstkowy? Zobacz nasz ranking!


Jak działa ciśnieniomierz?


Obecnie powszechnie stosowanym rozwiązaniem są ciśnieniomierze elektroniczne. To proste urządzenia, które można obsłużyć jedną ręką, co oznacza, że ciśnienie zmierzymy samodzielnie bez udziału osób trzecich. Wystarczy nałożyć mankiet na ramię (ciśnieniomierz naramienny) lub nadgarstek (ciśnieniomierz nadgarstkowy), następnie uruchomić pompowanie i po zakończeniu pomiaru odczytać wynik na wyświetlaczu – ciśnienie oraz tętno. Za dokładniejsze urządzenie pomiarowe uznaje się ciśnieniomierz naramienny. Ranking jednak uwzględnia też modele nadgarstkowe.


Niezależnie od rodzaju urządzenia i jego dokładności trzeba też pamiętać o podstawowych zasadach, gdy wykonujemy pomiary:


 • pomiary należy wykonywać o tej samej porze, jeśli chcemy je porównywać,
 • na 10 minut przed pomiarem nie powinniśmy wykonywać żadnych gwałtownych ruchów,
 • nie należy wykonywać pomiarów w sytuacji, gdy jesteśmy narażeni na wstrząsy – na przykład podczas jazdy samochodem.


Jaki ciśnieniomiorz kupić?


Kto powinien regularnie kontrolować ciśnienie?


Nadciśnienie to powszechnie występujące schorzenie. Może prowadzić do chorób układu krążenia, w tym groźnych udarów czy zawałów, a także miażdżycy czy choroby wieńcowej. Co więcej, wiele osób, które się nie badają, może być nawet nieświadomych takiego zagrożenia. Badania wskazują, że z nieprawidłowym ciśnieniem krwi może się borykać nawet co trzeci Polak. Można zatem powiedzie, że grono potencjalnych użytkowników takie sprzętu jest ogromne.


Wśród osób w grupie ryzyka należy wymienić przede wszystkim:


 • osoby z nałogami: alkohol, papierosy,
 • osoby z nadwagą i otyłością,
 • pacjenci ze zdiagnozowanymi chorobami serca i chorobami nerek,
 • osoby odczuwające wysoki poziom stresu.


Co nam da posiadanie ciśnieniomierza? Przede wszystkim, pozwoli zarejestrować niepokojące zmiany ciśnienia, co może być sygnałem ostrzegawczym i powodem do umówienia się na wizytę lekarską. Poza tym pomiar ciśnienia może nam pomóc w odpowiedzi na pytanie, czy właściwie się odżywiamy, bierzemy odpowiednie leki albo czy nie pijemy zbyt dużo kawy. Często zmiana codziennych nawyków będzie się odbijać na wynikach pomiarów. Szybko więc zobaczymy, czy udaje nam się ograniczać problemy z nadciśnieniem.


Jaki ciśnieniomierz będzie najlepszy? Oto najważniejsze cechy


Kupując ciśnieniomierz, powinniśmy poszukiwać urządzenia, które będzie dokładne i niezawodne, a przy tym będzie dawać wiarygodne pomiary. Na co zatem patrzeć, szukając odpowiedniego sprzętu do mierzenia ciśnienia?


 • Wielkość mankietu – w związku z tym, że mankiet zapina się na rzep, dostosowując jego długość do obwodu ramienia, rozmiar jest uniwersalny, więc wystarczy że właściwa wartość znajduje się pomiędzy minimalną a maksymalną długością. Ciśnieniomierz to sprzęt dla dorosłych, zatem przyjmuje się, że minimalny obwód to ok. 22 cm. Wartość maksymalna rzadko przekracza 32 cm. Jednak u osób bardzo umięśnionych albo otyłych może to być nawet więcej. Warto zatem sprawdzić dokładnie, bo na obwód powyżej 40 cm nie będzie pasował każdy mankiet w ciśnieniomierzu nadgarstkowym.


 • Rodzaj i liczba baterii – wpływa na koszt eksploatacji urządzenia. Generalnie, ciśnieniomierze nadgarstkowe z reguły zużywają mniej baterii niż naramienne.


 • Pamięć pomiarów – standardem jest zapamiętywanie kilku ostatnich pomiarów. W bardziej zaawansowanych modelach można nawet tworzyć profile dla różnych użytkowników, a także przerzucać dane pomiarowe do aplikacji na smartfonie!


 • Wykrywanie arytmii.


 • Duży, czytelny wyświetlacz – szczególnie ważne dla osób starszych.Ciśnieniomierz – ranking 2021


Poniżej prezentujemy listę polecanych ciśnieniomierzy. W rankingu znalazły się urządzenia o zróżnicowanych cenach i możliwościach – zarówno też o podstawowej specyfikacji, jak również bardziej zaawansowane.


Ciśnieniomierz SENCOR SBD 1470

To model zakładany na nadgarstek, który potrzebuje do działania 2 baterii AAA. Zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów, ma wskaźnik niskiego stanu baterii, a także wykrywa arytmię. Jeśli pomiar ma podwyższoną wartość, wyświetla też alert graficzny.


Ciśnieniomierz KOENIC KBP 2020

Jeden z najtańszych modeli na ramię, bo dostępny już za ok. 50 zł. Warto jednak wspomnieć, że mankiet ma długość maksymalnie 36 cm, więc nie będzie pasować na każde ramię. Działa dzięki 4 bateriom AAA, wskazuje arytmię serca.


Ciśnieniomierz SENCOR SBP 690

Dobra propozycja, jeśli szukamy urządzenia do 100 zł. Mankiet ma rozpiętość od 22 cm do 42 cm. Zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów. Ma także alert informujący o poruszeniu ręką podczas dokonywania pomiaru i wskaźnik słabych baterii.


Ciśnieniomierz SOEHNLE 68112 Systo Monitor 100

Dobrej jakości ciśnieniomierz nadgarstkowy. Ranking uwzględnia fakt, że to dokładny, nowoczesny sprzęt. Klasyfikacja odczytów odbywa się zgodnie z kodem kolorystycznym sygnalizacji świetlnej WHO. Wartościową funkcją jest także Obliczanie średniej z trzech ostatnich pomiarów w celu oceny poziomu ciśnienia tętniczego.


Ciśnieniomierz SOEHNLE 68115 Systo Monitor 300 Connected

To ciekawy model na ramię, który jest wyposażony w moduł Bluetooth. Dzięki temu może się łączyć bezprzewodowo z aplikacją Soehnle Connect w smartfonie. Poza tym ostrzega za pomocą zintegrowanego czujnika ruchu przed każdym ruchem ręki, co może prowadzić do błędnych wyników pomiaru. Rozpoznaje arytmię i liczy średnią z 3 ostatnich pomiarów.


Ciśnieniomierz SOEHNLE Systo Monitor 400 Connected 68116

Ten model można indywidualnie dopasować do ramienia o obwodzie od 22 do 42 cm. Urządzenie oferuje łącznie 60 miejsc do przechowywania dla każdego z dwóch możliwych użytkowników. Oznacza to, że wszystkie wartości, w tym data i czas podczas codziennych odczytów, mogą być przechowywane przez około dwa miesiące. Inne osoby mogą również korzystać z urządzenia w trybie gościa. Podobnie jak model opisany powyżej, także współpracuje z aplikacją, co umożliwia między innymi przechowywanie danych i prezentowanie ich na wykresach.


Zakup ciśnieniomierza to na pewno dobry pomysł, jeśli poważnie myślimy o swoich zdrowiu. Wykonywanie pomiaru jest łatwe i szybkie. Jeśli jeszcze nie mamy takie sprzętu w domowej apteczce, na pewno warto rozważyć zakup.


Zobacz więcej

Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić? Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić?

Który ciśnieniomierz wybrać- naramienny czy nadgarstkowy? Zobacz nasz ranking!

Więcej

Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać? Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać?

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. A żeby efekty były zadowalające, lokówkę warto wybrać starannie. Ranking lokówek na pewno pomoże wybrać odpowiednie urządzenie do kręcenia loków.

Więcej

Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli

Jaki model prostownicy marki Remington warto wybrać i dlaczego? Przyjrzeliśmy się wybranym prostownicom, tworząc nasz ranking.

Więcej

Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021 Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021

Dobry termometr elektroniczny bezdotykowy przydaje się w każdym domu, ponieważ podwyższona temperatura to jeden z podstawowych objawów chorobowych. Jaki jednak dobry termometr elektroniczny wybrać?

Więcej

Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać? Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać?

Jaką szczoteczkę soniczną do twarzy wybrać, aby cieszyć się z efektów? Przedstawiamy praktyczne informacje, jak korzystać z takiej szczoteczki oraz ranking najlepszych urządzeń do użytku domowego.

Więcej

Ranking prostownic do włosów 2021. Jak wybrać idealny model? Ranking prostownic do włosów 2021. Jak wybrać idealny model?

Jak wybrać prostownicę, aby cieszyć się doskonałymi efektami, a włosy były zdrowe? Prezentujemy ranking prostownic fryzjerskich, który pozwoli wybrać idealne rozwiązanie.

Więcej

Jak wyczyścić maszynkę do golenia? Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Utrzymanie golarki (zarówno takiej z trymerem, jak i bez) w czystości zapewni jej długie i niezawodne działanie. Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia, żeby służyła nam jak najdłużej? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Jaką dobrą suszarkę do włosów wybrać? Oto ranking 2021 Jaką dobrą suszarkę do włosów wybrać? Oto ranking 2021

Suszenie włosów suszarką elektryczną to tylko pozornie prosta sprawa. W rzeczywistości – jest dużą sztuką, aby w wyniku suszenia zachować piękną fryzurę, a do tego – nie zniszczyć włosów przez częste traktowanie ich wysoką temperaturą. 

Jeśli nie masz pewności, jaki model warto wybrać, zobacz nasz ranking suszarek do włosów.

Więcej

Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów

Szczoteczki soniczne przez wielu ekspertów uważane są za zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenia do mycia zębów. Prezentujemy ranking szczoteczek sonicznych.  

Więcej

Czy warto kupić lokówko-suszarkę? Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 

Więcej

powrót