Co oznacza drukarka tania w eksploatacji?

Jak zaoszczędzić na drukowaniu?


Drukarka tania w eksploatacji to niestety często niespełnione marzenie rodziców uczniów, studentów, czy pracowników korporacji. Gdy drukujemy duże ilości prac domowych, sprawozdań, wypracowań, faktur, potwierdzeń i innego rodzaju dokumentów, to nie możemy sobie pozwolić na to, aby regularna wymiana tuszy i papieru drenowała nasz portfel. Drukarka tania w eksploatacji to taka, której materiały eksploatacyjne powinny pozwolić wydrukować jak największą liczbę stron za jak najmniejszą ilość pieniędzy. Jak obniżyć koszty użytkowania drukarki? Jaką drukarkę wybrać?

Tanie drukowanie przy użyciu tuszu


Ciche i kompaktowe drukarki atramentowe to dobry wybór do przeciętnych, domowych zastosowań. Jeżeli zdarza nam się drukować zdjęcia, to jakość wydruków powinna nas zadowolić. Wydrukowany obraz powstanie na arkuszu A4 w ten sposób, że kartka papieru zostanie pokryta kroplami tuszu z odpowiednio przesuwanych przez głowicę pojemników z atramentem. Tania w eksploatacji drukarka atramentowa pozwoli niskim kosztem drukować zarówno na czarno-biało, jak i na kolorowo. Drukarki atramentowe mają jednak tę wadę, że markowe tusze potrafią być bardzo drogie. Trudno jest uniknąć tego problemu również dlatego, że po skończeniu się jednego z nich lub wyjęciu pojedynczego kartridża urządzenie nie będzie chciało dalej drukować. Aby obniżyć koszty eksploatowania drukarki atramentowej warto postawić na tańsze nawet o kilkanaście złotych zamienniki oryginalnych tuszy.

Tanie drukowanie przy użyciu tonera


Drukarki laserowe nie należą do najtańszych urządzeń. Najtańsze modele drukują wyłącznie na czarno-biało. Aby cieszyć się kolorowymi wydrukami, musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem. Jednak gdy już wybierzemy model dla siebie, będziemy pod wrażeniem jakości i trwałości wydruków. Powstają one w wyniku rozprowadzania na kartce papieru cząsteczek tonera przez specjalny wałek. Drukarka laserowa zaoferuje również bezkonkurencyjną szybkość i wydajność drukowania. Gdy regularnie drukujemy dużą ilość stron, taki rodzaj drukarki będzie dość tani w eksploatacji. Oznacza to, że taka technika druku o wiele lepiej sprawdzi się w firmach niż w domach, w których obciążenie jest dużo mniejsze. Niestety tonery to bardzo drogie materiały eksploatacyjne – bez względu na to, czy wybierzemy oryginał, czy zamiennik. To kolejny powód, aby drukarki laserowe zostawić firmom i profesjonalnym użytkownikom, a  drukarki atramentowe polecić użytkownikom domowym. Sposobem na oszczędniejsze drukowanie przy pomocy drukarki laserowej może być nie tylko kupno nieoryginalnego tonera, ale także korzystanie ze specjalnych sterowników usprawniających pracę urządzenia nawet o 20%.

Drukarka CANON Pixma iP7250

Canon Pixma iP7250 i jego tanie zamienniki


Być może Canon Pixma iP7250 nie ma najniższej ceny, ale jego eksploatacja na szczęście nie jest zbyt droga. Wyższa cena początkowa zostanie nam wynagrodzona przez wyższą funkcjonalność. Składa się na nią np. obsługa bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Dzięki takiemu nowoczesnemu rozwiązaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby drukować bezpośrednio z dowolnego mobilnego urządzenia. Canon Pixma iP7250 potrafi drukować dwustronnie, tworzyć wydruki na płytach, ma również dwie w pełni zintegrowane szuflady na papier, które kryją się w niskoprofilowej konstrukcji. Wszystko to wpływa na dużą wydajność drukarki popularnego japońskiego producenta. A co z tuszami? W urządzeniu znajdziemy 5 oddzielnych pojemników na atrament. Za oryginalne materiały eksploatacyjne: Canon CLI-551M, Canon CLI-551BK, Canon CLI-551C, Canon CLI-551GY, Canon CLI-551Y i Canon PGI-550 PGBK zapłacimy od 54,90 do 69,90 zł. Na szczęście mamy do wyboru zamienniki, takie jak np. Activejet ACC-551YN, Activejet ACC-551CN, Activejet ACC-551BN, Activejet ACC-551MN i Activejet ACC-550BN, za które zapłacimy od 36,99 do 39,99 zł.

Epson L130 i zapas tuszu na 24 miesiące


Epson L130 to tania w eksploatacji drukarka atramentowa, która aż przez 2 lata nie będzie wymagała od nas dokupywania kartridży. Tak – wraz z drukarką kosztującą 549 złotych dostaniemy od producenta zapas tuszu na 24 miesiące. To oznacza, że od chwili pierwszego włączenia naszej nowej drukarki jest ona gotowa do wydrukowania nawet 4000 lub 6500 stron, odpowiednio w trybie monochromatycznym lub kolorowym. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla użytkownika, ale także może być całkiem opłacalne dla producenta. 2 lata praktycznie bezproblemowej, a przede wszystkim taniej eksploatacji, może zaważyć na decyzji, jaką drukarkę kupić. Tak samo jak łatwa konfiguracja, która błyskawicznie przygotowuje urządzenie do pracy oraz czytelne oznakowanie i zabezpieczone przed kapaniem pojemniki na atrament, które wymienimy dopiero po około 104 tygodniach od pierwszego uruchomienia drukarki Epson L130.

Drukarka SAMSUNG SL-M2022W

Samsung SL-M2022W i jego sterownik Easy Eco


Samsung SL-M2022W zwraca na siebie uwagę niewielką ceną oraz wieloma bardzo praktycznymi funkcjami, które usprawnią codzienną pracę. Wśród nich znajdziemy np. zwiększające produktywność bezprzewodowe drukowanie i udostępnianie dokumentów dzięki takim technologiom, jak NFC, Wi-Fi Direct, czy Google Cloud Print. Jednak to nie największa zaleta tego ergonomicznego, nowoczesnego i stylowego urządzenia. To co sprawia, że Samsung SL-M2022W to drukarka tania w eksploatacji, to zdolność do wydrukowania w wysokiej rozdzielczości aż 20 stron na minutę i zaoszczędzenia przy tym nawet 20% tonera. Sterownik Easy Eco, którego jest to zasługą, potrafi usunąć zbędny tekst lub obrazy oraz zamieniać bitmapy na szkice.

Proste oszczędzanie, ekonomiczne drukowanie


Co oznacza drukarka tania w eksploatacji i jak zaoszczędzić na drukowaniu? Najważniejsze to wybrać takie urządzenie, którego materiały eksploatacyjne będą na tyle tanie, że pozwolą nam wydrukować dużą liczbę stron za niewielką kwotę. Aby obniżyć koszty użytkowania drukarki możemy zdecydować się na tańsze zamienniki tuszy i tonerów, wybrać urządzenie z bogatym pakietem startowym lub z wbudowanym sterownikiem, który pozwoli na zaoszczędzenie znacznej ilości tonera lub tuszu.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20