Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Co potrafi nowoczesna pralka?

Jeszcze nigdy pranie ubrań nie było tak proste jak obecnie. Pralki automatyczne pracują coraz bardziej wydajnie, a wraz ze skutecznością prania idzie w parze także bezpieczeństwo tkanin, komfort i niskie zużycie energii. Także same detergenty stały się nowocześniejsze. Obecnie nie musimy już używać proszku i płynu do płukania, ani odmierzać ich ilości, bo właściwości obu mamy zamknięte w jednej kapsułce wrzucanej do bębna. Na rynku pojawił się nawet kapsułki odpowiednie zarówno do tkanin białych, jak i kolorowych, co eliminuje potrzebę dzielenia prania, a w przypadku niebezpieczeństwa zafarbowania, można wrzucić także specjalne ściereczki zbierające kolor. Co jeszcze potrafi pralka? Zapraszamy na przegląd najciekawszych funkcji.

Nie chcesz od razu wieszać prania? Nie ma problemu, można z tym zaczekać.

Jeśli nie lubisz wyciągać prania od razu po zakończeniu cyklu, nie trzeba się z tym śpieszyć. Można spokojnie dokończyć książkę, wyjść z psem albo zjeść obiad i dopiero zabierać się za swoje ubrania. Ubrania będą idealnie świeże i pachnące nawet 6 godzin później dzięki funkcji Fresh Care+, jaką posiada pralka WHIRLPOOL FWF71253WPL. Oprócz tego, trzeba podkreślić, że urządzenie potrafi uprać w naprawdę zawrotnym tempie – program szybki zajmuje zaledwie 30 minut.

Dyskretne pranie

Jeśli jesteśmy w domu podczas wykonywania prania, a pokój znajduje się blisko łazienki, prawdopodobnie będziemy słyszeć, jak pralka pracuje, co może przeszkadzać i dekoncentrować, zwłaszcza podczas głośnego wirowania. Mając to na uwadze, producenci poszukali rozwiązań zmniejszających poziom hałasu do minimum. Model BOSCH WAT2467SPL pracuje bardzo cicho, dzięki odpowiedniej konstrukcji silnika, ulepszonej izolacji oraz nowej konstrukcji bocznych ścianek. Przy standardowym programie, hałas to 51 dB, czyli znacznie mniej niż przy pracy wielu lodówek. Można także uniknąć problemu w inny sposób, planując pranie na porę, gdy jesteśmy poza domem, co umożliwia funkcja opóźnionego startu.

Dołożenie prania prostsze niż kiedykolwiek

Co się stanie, gdy pranie jest już włączone, a zapomnieliśmy włożyć pojedynczej skarpetki albo ulubionego swetra? Wbrew pozorom, to żaden problem i wcale nie trzeba czekać na zakończenie cyklu, aby otworzyć drzwiczki. Jednym z nowatorskich rozwiązań jest zastosowanie dodatkowych drzwiczek, które umożliwiają dołożenie tkanin już po rozpoczęciu programu w dowolnym momencie. Drzwi AddWash to technologia Samsunga, która jednak znalazła wielu naśladowców. Są także pralki umożliwiające otwarcie głównych drzwi w trybie pauzy. Tu jednak obowiązują pewne wyłączenie, bo nie można tego zrobić już w trakcie wirowania.

Nie tylko proszek – aktywna piana i programy parowe

Już nie tylko odpowiednio dobrane detergenty decydują o tym, czy uda się sprać trudne plamy. W ostatnich latach wprowadzono też alternatywne sposoby, które bywają zabójczo skuteczne w walce z zabrudzeniami. Przede wszystkim, należy wskazać tu technologię aktywnej piany Eco Bubble występującą chociażby w modelu SAMSUNG Quick Drive. Aktywna piana umożliwia prania nawet w niskich temperaturach, co jest niesamowicie ważny przy delikatnych tkanin. Wspomniana pralka wyróżnia się także konstrukcją bębna. Ten składa się z głównego bębna i tylnej płyty, która obraca się niezależnie. Dzięki temu, ubrania poruszają się w różnych kierunkach, co sprawia, że pralka  skuteczniej usuwa brud. Opisywany model jest jednym z tych, które otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, ponieważ skuteczniej niż inne wypłukują resztki detergentów z ubrań i nie narażają na podrażnienia wrażliwej skóry najmłodszych.

Inteligentna diagnostyka

Jeszcze nie dożyliśmy czasów, w których pralka naprawi się sama w trakcie awarii lub wezwie fachowca, niemniej poczyniono już pewne kroki, aby zdecydowanie ułatwić serwisowanie urządzenia. Niektóre pralki potrafią samoczynnie wykrywać potencjalne usterki i alarmować o tym użytkownika w aplikacji. Taką inteligentną diagnostykę zapewnia na przykład pralka LG F2J5QN4W.


Technologie związane z praniem rozwijają się w zawrotnym tempie. W tym momencie mamy tyle nowych funkcji, że naprawdę warto pomyśleć o wymianie sprzętu na nowocześniejszy, nie czekając na to, aż stara pralka się zepsuje. Jeśli nowa pralka zapewni większy komfort, a także oszczędność czasu i pieniędzy to zdecydowanie jest to opłacalna inwestycja.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]