Co zabrać na działkę? Niezbędnik na weekendowy wyjazd

Jeśli mamy to szczęście, że posiadamy działkę, możemy tanio i przyjemnie spędzać wiele weekendów, gdy pogoda dopisuje. Inwestycja czasu i pieniędzy szybko się zwraca, bo lepiej wybrać się na swoje, zamiast szukać pensjonatu czy agroturystyki gdzieś na uboczu w spokojnej okolicy. Wartością dodaną jest także fakt, że na własnej działce można zorganizować przestrzeń w dowolny sposób, z uwzględnieniem zainteresowań swoich dzieci. Jeśli planujemy wyjazd z noclegiem, żeby spędzić na miejscu więcej czasu, lub odległość jest na tyle duża, że nie warto tego samego dnia jechać w obie strony to do takiego wyjazdu, trzeba już się solidnie przygotować. W końcu działka ma inny standard niż hotele i trzeba to uwzględnić podczas pakowania wszystkich niezbędnych rzeczy. O czym nie można zapomnieć? W artykule lista najważniejszych rzeczy, bez których trudno będzie się obyć.

Grillowanie na działce

Możliwość przygotowania pysznych potraw z grilla na działce to wspaniała perspektywa, w końcu czas na grillowanie jest nie tylko podczas długiego weekendu w maju. Do idealnego przygotowania wszystkich dań przyda się odpowiedni zestaw narzędzi, wśród których najważniejsze są łopatka, widelec, szczypce, pędzel do smarowania i odpowiednio naostrzony nóż. Oczywiście, można każdy z elementów dobrać osobno, niemniej jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest kupienie gotowego zestawu zamkniętego w specjalnym pojemniku. W ten sposób, każdy z elementów możemy odłożyć na właściwe miejsce i będziemy mieć pewność, że nic nie zginie.

Co z samym grillem? Jeśli nie lubimy go rozpalać, zawsze można pójść na łatwiznę i skorzystać z urządzenia elektrycznego. Chociaż grille elektryczne kojarzą się z drobnymi urządzeniami o wielkości opiekacza czy gofrownicy, warto wiedzieć, że w tej kategorii znajdziemy także takie o naprawdę potężnych gabarytach, które zmieszczą się tylko w ogrodzie albo na tarasie. Przykładem takiego urządzenia sieciowego przeznaczonego właśnie do ogrodu jest grill SEVERIN PG 8521. Wysoki na ponad 70 cm, a do tego wyposażony w wyjmowany ruszt, zdejmowaną osłonę od wiatru oraz zbiornik z wodą, minimalizujący powstawanie dymu i intensywnych zapachów – to idealna propozycja, dla wszystkich, którzy chcą smacznie zjeść, a przy tym zbytnio się nie namęczyć i nie pobrudzić węglem.

Grill elektryczny to częsty wybór, który zdaje egzamin w różnych warunkach - niemniej jednak, aby mógł zadziałać i był ustawiony dokładnie tam, gdzie chcemy, musi mieć dostęp do zasilania. W tym celu trzeba zatem posiadać odpowiednio długi przedłużacz, umożliwiający pociągnięcie kabla nawet na kilka czy kilkanaście metrów od gniazdka.

A produkty na grilla? Jeśli te mają przebyć długą i daleką drogę od miejsca zamieszkania na działkę, lepiej żeby były odpowiednio zabezpieczone. Upał nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem, więc gotowe mięso czy warzywa najlepiej trzymać w zamkniętych pojemnikach w lodówce turystycznej. Ta, chociaż zajmuje dużo miejsca, będzie niezwykle przydatna także do magazynowania napojów. A jak, wiadomo odpowiednio schłodzone napoje to podczas upału prawdziwy rarytas!

Gdy zapada zmrok – odpowiednie oświetlenie na działce

Osoby przyzwyczajone do życia w mieście, mogą być bardzo zdziwione, gdy po zachodzie słońca ujrzą niemal całkowitą ciemność! Bez oświetlenia w postaci ulicznych latarni czy świateł samochodów, jest zupełnie inaczej. Dlatego dobrze jest zadbać o to, żeby nie musieć wciąż przyświecać sobie drogi latarką w smartfonie. W ogrodzie można oświetlić przestrzeń na rozmaite sposoby. Pięknie prezentują się chociażby lampki choinkowe rozwieszone na gałęziach albo ekologiczne i nowoczesne lampy solarne.

Jeśli jednak nie zadbaliśmy zawczasu o takie formy oświetlenia, trzeba polegać na prostych, kompaktowych urządzeniach. Tutaj egzamin doskonale może zdać lampa ENERGIZER 2AA Compact Lantern. Lampa dedykowana do używania na polach kempingowych czy w namiocie, daje wyraźne światło, rozchodzące się we wszystkich kierunkach. Jest przy tym bardzo wygodna i trwała. Zawiera uchwyt do przenoszenia i klips do podwieszenia dla większej wygody, więc można swobodnie się z nią przemieszczać. Poza tym, konstrukcja jest bryzgoszczelna, a także odporna na upadki z wysokości do 1 metra, zatem przypadkowe upuszczenie nie powinno jej zaszkodzić.

Komary, kleszcze i inne zagrożenia

Od wyjazdu na działkę do survivalu w amazońskiej dżungli, jest bardzo daleko, niemniej  jednak, należy mieć świadomość, że bliżej natury mogą się pojawić pewne zagrożenia, które na co dzień nie występują w mieście. Jeśli działka znajduje się w pobliżu rzeki lub jeziora, możemy mieć pewność, że wcześniej czy później zaatakują nas komary. Metody walki z uciążliwymi insektami są różne, do najbardziej efektywnych należy użycie elektrycznego urządzenia, które skutecznie je unieszkodliwia. Lampka na komary ORNO emituje światło o mocy 3W w specjalnej barwie przyciągającej komary. Owady po zwabieniu są zabijane przez silny ładunek elektryczny znajdujący się przed światłem na siatce, a następnie spadają do pojemnika na dole lampki. Wszystko dzieje się tutaj samo, a nasza rola to jedynie podłączenie lampki do zasilania.

Oprócz komarów należy uważać także na kleszcze. W szczególności należy zwrócić uwagę, czy ich ofiarą nie padły dzieci oraz domowe zwierzęta. Dlatego po powrocie z działki koniecznie trzeba dokładnie obejrzeć wszystkie miejsca, gdzie niebezpieczne stworzenia mogły się wczepić. Wbrew obiegowym opiniom, kleszcze nie znajdują się wyłącznie na drzewach, równie dobrze możemy złapać kleszcza w trawie, a niektóre gatunki nawet na poddaszu. Dobrze też wiedzieć, że nie każdy kleszcz może nas zarazić boreliozą, tak naprawdę tylko pewien procent stanowi takie zagrożenie. To pocieszająca myśl w kontekście różnych niepokojących komunikatów. Lepiej jednak dmuchać na zimne i nawet po skutecznym usunięciu kleszcza, należy umówić się na kontrolą wizytę u lekarza.

Co jeszcze może wydarzyć się na działce? Każda wycieczka to możliwość niefortunnego upadku albo skaleczenia. Zwłaszcza, jeśli chociaż część czasu poświęcamy nie na wypoczynek, a prace w ogrodzie czy sprzątanie. Dlatego na wyjazd zabieramy ze sobą apteczkę, w której koniecznie powinny znaleźć się plastry i bandaże, woda utleniona oraz inne podstawowe medykamenty. W większości przypadków zawartość apteczki się nie przyda, niemniej zawsze dobrze być zabezpieczonym właśnie na wszelki wypadek. Kto wie, jeśli nie siebie, by może będziemy mogli poratować chociażby sąsiada.

Dobre przygotowanie to podstawa

Gdy sklepy wcześniej się zmykają lub w ogóle są nieczynne, trudno jest dokupić to, czego zapomnimy zabrać do torby albo plecaka. Dlatego nie tylko na wakacje, ale nawet na działkę, lepiej jeździć z zestawem wszystkich potrzebnych przedmiotów. Jeśli w danej chwili się nie przydadzą po prostu zawieziemy je z powrotem lub pozostawimy na działce na następny raz. Przynajmniej nie będzie grozić nam panika i szukanie prowizorycznych rozwiązań.

Tagi

powrót