Co zabrać na majówkę? Technologiczny niezbędnik!

Długi weekend majowy to doskonała okazja do rozmaitych, bliższych i dalszych wyjazdów z rodziną i ze znajomymi. Jeśli pogoda dopisuje, możemy leniwie spędzić czas, grillując na działce, kąpiąc się w jeziorze albo zwiedzając wybrane atrakcje turystyczne, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Jako, że sklepy są zamknięte, możemy mieć duży problem z dokupieniem tego, o czym zapomnieliśmy przy pakowaniu. Dlatego dobrze jest odpowiedzialnie podejść do skompletowania wszystkich przedmiotów przed wyjazdem na majówkę. Im dłuższy i dalszy wyjazd, tym ważniejsze będzie to, żeby niczego nie zapomnieć. W tym artykule przedstawiamy listę ważnych przedmiotów, bez których lepiej nie ruszać w długą podróż.

Ładowarka samochodowa albo powerbank

Własny samochód to najczęściej wybierany środek lokomocji, zwłaszcza w przypadku rodzinnych wyjazdów. Jazda autem jest nie tylko stosunkowo tania, ale też wygodna, ponieważ możemy dojechać dokładnie tam gdzie chcemy – do domku letniskowego, na pole namiotowe czy do konkretnego zajazdu, do którego nie sposób dotrzeć transportem publicznym. Jeśli podczas drogi będziemy korzystać ze smartfona - albo do rozrywki dla dzieci albo używając wybranej aplikacji jako nawigacji, ogromne ważne jest, żeby bateria starczyła na całą drogę. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się ładowarka samochodowa. Najwygodniejsze są takie, które pozwalają na podłączenie jednocześnie więcej niż jednego urządzenia. Przykładowo, ładowarka samochodowa BLOW 3xUSB umożliwia podłączenie 3 urządzeń - chociażby dwóch smartfonów i tabletu. Jeśli nie chcemy trzymać urządzenia na kablu i mieć je cały czas dostępne, warto postawić na odpowiedni powerbank. I tu także w wybranych modelach mamy możliwość zasilania jednocześnie więcej niż jednego sprzętu, co jest niesamowicie praktyczne i wygodne.Nawigacja samochodowa

Chociaż tradycyjne nawigacje są często wypierane przez darmowe aplikacje w smartfonach, wciąż są zwolennicy posiadania nawigacji w osobnym urządzeniu. I faktycznie daje się obronić taką decyzję, bo przemawia za nią wiele argumentów. Przede wszystkim, nawigacje zajmują się wyłącznie kierowaniem nas do celu, nie ma zatem mowy o rozpraszaniu innymi powiadomieniami – o wiadomościach tekstowych czy połączeniach, co w przypadku smartfona jest niestety nieuniknione. Wiele osób podkreśla także, że wielkość oraz proporcje ekranu w nawigacji są lepiej dostosowane do śledzenia drogi. Nic dziwnego – w końcu wyświetlacz nawigacji został stworzony w tym jednym konkretnym celu, a ekran smartfona łączy nawigowanie z setkami innych funkcji. Wreszcie, na koniec, w przypadku wyjazdów zagranicznych, zdecydowanie wygrywa nawigacja, ponieważ dysponując wgranymi mapami, nie musi ściągać ich na bieżąco łącząc się z internetem i tym samym, w przeciwieństwie do aplikacji Google Maps, nie naraża użytkownika na niekontrolowany transfer danych i związane z nim koszty.

Jaka powinna być nawigacja samochodowa, którą zabierzemy na majówkę? Przede wszystkim, sprawdzona i niezawodna. W dalekiej trasie, przy dużym ruchu na drodze, nie ma miejsca na eksperymenty, więc sprzęt i jego funkcji powinny być wcześniej znane i przetestowane na krótszym odcinku lub podczas przejażdżki po mieście. Nawigacja powinna być aktualna i mieć mapy odpowiedniego kraju. Jeśli nie mamy pewności, lepiej zadać sobie trudu i sprawdzić czy nawigacja obsługuje nasz docelowy kraj oraz czy mapy były ostatnio pobierane. Najwygodniejszym rozwiązaniem są oczywiście takie nawigacje, gdzie aktualizacja odbywa się automatycznie oraz jest bezpłatna i dożywotnia. Wówczas o te kwestie w ogóle nie trzeba się martwić.


Omijaj korki i inne utrudnienia korzystając z CB Radia

Jeszcze zanim nawigacja albo aplikacja w telefonie informowała o potencjalnych objazdach, kontrolach drogowych i innych zdarzeniach ważnych z punktu widzenia kierującego pojazdem, to sami kierowcy komunikowali się ze sobą właśnie za pomocą CB. Mimo rozwoju technologii i automatyzacji wielu procesów, zdarza się, że wciąż to CB radio jest najbardziej pewnym i wiarygodnym źródłem informacji. Decyzja o korzystaniu z CB radia nie może być spontaniczna, ponieważ zakup samego urządzenia, i anteny, a także montaż, to nie są rzeczy, które wszędzie zrobimy od ręki. Najlepiej jest przed zakupem skonsultować się z kimś, kto już od dłuższego czasu korzysta z CB i może doradzić, bazując na własnym doświadczeniu.

Majówka nad wodą? Uwaga na komary!

Często jadąc na biwak, pamiętamy o zabraniu kąpielówek i kremu do opalania, a zupełnie zapominamy o potencjalnie niebezpiecznych owadach. Sposobów na odstraszenie komarów jest wiele – od rozmaitych specyfików w sprayu po specjalne świece. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest jednak lampka elektryczna na komary. Lampka, poprzez emitowane światło LED o specjalnej barwie, skutecznie przyciąga i eliminuje komary. Owady po zwabieniu są zabijane przez ładunek elektryczny znajdujący się na siatce przed źródłem światła, a następnie opadają do umieszczonego pod spodem pojemnika. W ten sposób łatwo fizycznie wyeliminować dokuczliwe owady, bez użycia chemii oraz nieprzyjemnych zapachów. Jedynym warunkiem jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Dlatego ten pomysł doskonale sprawdzi się w przypadku wyjazdów do hoteli czy do domków, a już niekoniecznie pod namiotem.

Akcesoria dla niemowlaków

Bagaże najmłodszych członków rodziny często wielkością znacznie przewyższają bagaże rodziców. Specjalne jedzenie, pieluchy, dużo ubrań na zmianę, zabawki – to wszystko przedmioty, które potrafią zająć pół bagażnika. Jeśli podstawą diety dziecko wciąż jest mleko, trzeba zapewnić sobie możliwość jego szybkiego przygotowania. Dlatego w żadną podróż nie powinniśmy ruszać bez odpowiedniego podgrzewacza do butelek.

Jaki podgrzewacz do butelek zabrać w podróż z dzieckiem? Najlepiej taki, który będzie najbardziej uniwersalny. Lepiej jest wybierać takie, które oprócz wszystkich typów butelek pomieszczą także słoiczki, często stanowiące podstawę diety, zamiast domowego jedzenia podczas wyjazdów. Poza tym, warto zastanowić się nad modelami, które oprócz zasilania sieciowego, mają także możliwość podłączenia do ładowarki samochodowej. W ten sposób, unikniemy jeżdżenia z termosem, bo podgrzewacz będzie nam służył nie tylko miejscu zakwaterowania, ale także w aucie.


Bardzo ważne jest, żeby na majówkę zabrać także termometr i apteczkę z najważniejszymi rzeczami, jak plastry czy środki przeciwbólowe. Podczas wyjazdu dobrze może się sprawdzić także niania elektroniczna. Chociaż to urządzenie kojarzymy raczej z używania w domu, w terenie przecież także doskonale się spisuje.

Perfekcyjne przygotowanie do wyjazdu to coś co rzadko się udaje, a to dlatego, że wszystkie zdarzenia trudno jest przewidzieć. Nie ma jednak nic złego w tym, żeby we wspólny wyjazd wkradło się także trochę spontaniczności i improwizacji. Często to właśnie sytuacje, w których trzeba było wykazać się pomysłowością, budzą najbardziej pozytywne emocje i najdłużej je wspominamy. Więc nawet jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem i okaże się, że zapomnieliśmy spakować czegoś ważnego, nie ma co się załamywać – majówka wciąż może być wspaniała!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel