Co zrobić, aby dzieci nie nudziły się na plaży? Polecamy najlepsze rozrywki na wakacje

Plażowanie to jedno z najczęstszych zajęć dorosłych podczas wakacyjnych wyjazdów. Nie ma się co dziwić, bo na urlop jedziemy przede wszystkim po to, żeby wypocząć. Zupełnie inaczej ma się sprawa z aktywnością dzieci. Te podczas wakacyjnych wojaży najczęściej rozpiera energia, więc perspektywa spędzenia kilku godzin w jednym miejscu, zwłaszcza we względnym bezruchu, jest zupełnie nie do przyjęcia. Jakie zabawki zapewnią radość dziecku i jednocześnie odrobinę spokoju dla rodziców wymagających odrobiny spokoju i regeneracji? Prezentujemy sprawdzone propozycje.


Gra w karty na każdą okazję!


Mało rozrywek wciąga tak bardzo, jak rozmaite gry karciane. Jeśli mamy już dosyć standardowej talii kart i popularnych gier takich jak wojna czy makao, czas pomyśleć o jakiejś alternatywie. Tutaj z pomocą przychodzą karty WINNING GAMES Top Trumps PZPN. Jeśli dziecko choć trochę interesuje się piłką, na pewno spodoba mu się perspektywa posiadania kart z reprezentantami Polski. Tym bardziej, że wszyscy piłkarze umieszczeni na kartach są opisani statystykami. W trakcie rozgrywki ustalamy, na jakie atrybuty toczy się walka i wykładając kolejną kartę patrzymy, kto ma większy współczynnik gry w obronie czy grze w ataku, albo który piłkarz się starszy albo młodszy. Oprócz samej rozrywki, gra ma też walor edukacyjny, bo dzięki kartom poszerzamy wiedzę o sporcie.Co dla najmłodszych?


Na koniec pozostawiliśmy propozycje dla najmłodszych dzieci, czyli poniżej 3 lat. Tu warto znaczyć, że jeśli planujemy dłuższy pobyt na słońcu w ich towarzystwie, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny namiocik plażowy, który skutecznie będzie chronił przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Jeśli dodatkowo w namiocie znajdzie się mały dmuchany basen, być może dalsze eskapady malca nie będą potrzebne, skoro wszystko będzie pod ręką. Ten zestaw dobrze jest rozszerzyć o ciekawe zabawki do kąpieli. Najlepiej gdyby na wakacje zabrać nowe akcesoria, a nie te, które dziecko już dobrze zna z codziennej zabawy w domu. Proponujemy koszyk z kształtów i kolorów. Zabawka zawiera 6 różnych kształtów do posortowania: walec, trójkąt, kwadrat, kwiatek, gwiazdkę i serduszko. Wiaderko można przenosić w dowolne miejsce zabawy, ponieważ posiada pokrywkę zabezpieczającą i rączkę. Idealnie nada się na plażę, ponieważ elementy są duże i nie zgubią się w piasku. 


powrót