Cyberpunk 2077 – przedstawiamy wymagania i datę premiery gry!

Premiera Cyberpunk 2077 będzie z pewnością ważnym wydarzeniem. Długo oczekiwana gra ma być światowym hitem, podobnie jak poprzedni sztandarowy projekt polskiego studia, czyli seria gier o Wiedźminie. Trudno zresztą nie dopatrywać się tutaj analogii. Duży rozmach przy tworzeniu nowego tytułu, zaangażowanie gwiazd, takich jak Keanu Reeves, zmiana daty premiery, żeby dopracować grę do perfekcji, a także zapowiadany serial Cyberpunk, tworzony we współpracy CD Projekt Red z Netflixem. To wszystko rozbudza wielkiej nadzieje. Czy słusznie? Czas na najważniejsze informacje, jeszcze zanim gra trafi na sklepowe półki. Kiedy czeka nas premiera Cyberpunk 2077 i jakie są wymagania gry?


Cyberpunk 2077 – data premiery


Nad grą zaczęto intensywnie pracować w 2016 roku. Pierwotnie przewidywano, że premiera odbędzie się w kwietniu 2020, jednak przesunięto termin na 19 listopada 2020. Według doniesień z końca października 2020 finalna data premiery to jednak 10 grudnia. Twórcy tłumaczą przesuwające się terminy koniecznością przetestowania wielu wersji gry oraz utrudnioną pracą z powodu pandemii. Cyberpunk 2077 będzie tytułem multiplatformowym. Pojawi się na PC oraz na konsolach Xbox One, Xbox Series, PS4 i PS5. Taka data wydania pewnie sprawi, że wielu graczy wybierze Cyberpunka na wymarzony prezent gwiazdkowy.

Cyberpunk 2077 – premiera gry

Cyberpunk 2077 – wymagania sprzętowe


Minimalne wymagania Cyberpunk 2077 niezbędne do tego, aby uruchomić grę na komputerze, są następujące


  • system operacyjny: Microsoft Windows 7 albo Windows 10,
  • DirectX 12,
  • Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310,
  • 8 GB RAM,
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon RX 470,
  • 70 GB wolnego miejsca na dysku.


Można zatem powiedzieć, że nie będzie trudno zagrać w Cyberpunk 2077. Wymagania PC są raczej skromne, niemniej należy pamiętać, że aby w pełni cieszyć się grą, warto dysponować lepszym podzespołami. Zalecana konfiguracja to jednak procesor i7 i raczej 12 GB pamięci operacyjnej. Producent podkreśla także, że gra wykorzystuje technologię Dolby Atmos, więc najlepiej, gdyby karta graficzna była z nią zgodna. Lepiej też posiadać szybki dysk SSD zamiast tradycyjnego.


Podsumowując, wymagania Cyberpunk 2077 nie rzucają na kolana. Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy preferują konsole. Kupując grę na konsolę obecnej generacji, dostaniemy także możliwość grania na nowej. Przykładowo, mając PS4, dostaniemy bez dodatkowych opłat także wersję na PlayStation 5.Cyberpunk 2077 – czy warto?


Skoro wiadomo już, kiedy odbędzie się premiera Cyberpunk 2077 i jakie są wymagania sprzętowe, warto podsumować też inne informacje. Co właściwie wiemy na temat gry?


Podobnie jak w przypadku Wiedźmina dostaniemy grę w pełni otwartym świecie z ogromną swobodą działania i nieliniową fabułą pełną wątków pobocznych. Można spodziewać się rozbudowanych, pięknych lokacji i zapierających dech w piersi animacji. Główną areną działań ma być w końcu Night City – monumentalna metropolia pełna technologicznych cudactw ze świata przyszłości. Miasto będzie podzielone na dzielnice i, podobnie jak choćby w Dying Light, zachowany będzie cykl dobowy, gdzie pora dnia może wpływać na wydarzenia. W rozgrywce pojawią się także zmienna pogoda, nadające cały czas stacje radiowe oraz możliwość kierowania pojazdami.


Możliwe też, że rozgrywka będzie się toczyć na więcej niż jednej płaszczyźnie, ponieważ w uniwersum cyberpunka, oprócz realnego świata, bardzo ważna jest także wirtualna przestrzeń – tak zwana Sieć. Świat Cyberpunk 2077 na pewno będzie tętnił życiem, zachwycał barwna grafiką i nieszablonowymi postaciami.Cyberpunk 2077 – grywalność


Pewnikiem jest także to, że podobnie jak w Wiedźminie, tutaj także znajdziemy wiele elementów RPG. Rozbudowany kreator postaci, zdobywanie punktów doświadczenia i nowych umiejętności to te cechy, do których można się przyzwyczaić. Wiele jednak wskazuje na to, że ścieżka rozwoju będzie bardzo elastyczna i będziemy mieli szerokie pole manewru zamiast tradycyjnych klas postaci.


Oprócz naszych statystyk na relacje z innymi postaci i przebieg rozgrywki będzie też wpływać pochodzenie bohatera. W zależności od tego, czy wybierzemy nomada, dziecko ulicy, czy korposzczura, w określonych sytuacjach będziemy mieli łatwiej lub trudniej.


Ważnym elementem gry są także cybernetyczne implanty (tak zwane wszczepy), decydujące o dodatkowych umiejętnościach bohatera.


W Cyberpunk 2077 z pewnością ogromnie ważne będą dialogi, ale nie zabraknie też walki, skradania się czy zbierania przedmiotów. Szczegóły fabuły wciąż pozostają tajemnicą, chociaż pewnych elementów można się domyślać z ujawnionych już wersji demonstracyjnych gry.


Wszystko wskazuje na to, że najnowszy projekt CD Projekt Red będzie naprawdę epicki. Ogromny zespół zaangażowany w produkcję, Mike Pondsmith (twórca systemu Cyberpunk) jako konsultant i starannie przygotowany dubbing świadczą o tym, że szykuje się mocny kandydat na grę roku! Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na premierę Cyberpunk 2077!


Zobacz więcej

Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję! Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję!

Długo przyszło nam czekać, ale w końcu na sklepowych półkach pojawił się Biomutant. Jak prezentuje się gra ze zmutowanymi zwierzakami w postapokaliptycznym świecie? Zobaczcie recenzję!

Więcej

Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5? Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5?

Siłą nowej konsoli Sony PlayStation 5 mają być gry na wyłączność, niedostępne na innych platformach, jak właśnie „Returnal”. Recenzja pokaże, czy faktycznie mamy tutaj do czynienia z atrakcyjnym tytułem, czy raczej przeciętną produkcją.

Więcej

Resident Evil Village – recenzja po premierze! Jak prezentuje się 8. część? Resident Evil Village – recenzja po premierze! Jak prezentuje się 8. część?

Kto z Was czekał na Resident Evil Village? Recenzja gry na pewno zainteresuje tych, którzy myślą o zakupie PlayStation 5 albo gamingowego komputera.

Więcej

Recenzja Disco Elysium: The Final Cut Recenzja Disco Elysium: The Final Cut

Jedna z najbardziej oryginalnych i zaskakujących gier 2019, będzie jeszcze lepsza – hit powraca na salony jako Disco Elysium: The Final Cut.

Więcej

Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę

Trudno przejść obojętnie obok takiego hitu jak Yakuza 6. Recenzja nie pozostawia wątpliwości – to wartościowy, ciekawy i bardzo wciągający tytuł.

Więcej

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47! Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Po sukcesie pierwszych dwóch odsłon przyszedł czas na zwieńczenie trylogii – taką rolę pełni najnowszy Hitman III. Recenzja pokaże, czy warto było czekać na najnowszą odsłonę serii.

Więcej

Ray tracing w grach – co to za technologia? Ray tracing w grach – co to za technologia?

Ray tracing to nowa technologia w grach, o której zrobiło się głośno w 2019 roku. Obecnie z możliwości Ray tracingu mogą korzystać posiadacze najnowszych kart graficznych, a od niedawna także gracze konsolowi – dzięki PlayStation 5 i Xbox Series X.

Więcej

Cyberpunk 2077 – recenzja gry i nasze pierwsze wrażenia! Cyberpunk 2077 – recenzja gry i nasze pierwsze wrażenia!

Wreszcie koniec oczekiwania na Cyberpunk 2077. Recenzja pokaże, czy faktycznie jest to kandydat na grę roku 2020? Zobacz recenzję gry Cyberpunk 2077.

Więcej

Cyberpunk 2077 – przedstawiamy wymagania i datę premiery gry! Cyberpunk 2077 – przedstawiamy wymagania i datę premiery gry!

Premiera Cyberpunk 2077 będzie z pewnością ważnym wydarzeniem. Długo oczekiwana gra ma być światowym hitem, podobnie jak poprzedni sztandarowy projekt polskiego studia, czyli seria gier o Wiedźminie.

Więcej

Recenzja gry „Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód” Recenzja gry „Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód”

Premiera „Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód” to doskonała wiadomość dla przedszkolaków i ich rodziców. Zobaczcie recenzję! 

Więcej

powrót