Cyberpunk 2077 – recenzja gry i nasze pierwsze wrażenia!

Wreszcie koniec oczekiwania na Cyberpunk 2077. Recenzja pokaże, czy długo oczekiwana gra spełni pokładane w niej nadzieje, czy nie. A poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Przede wszystkim spodziewano się, że gra dorówna kultowemu WiedźminowiCzy faktycznie jest to kandydat na grę roku 2020? Zobacz recenzję gry Cyberpunk 2077.


Czym jest Cyberpunk 2077?


W najnowszej grze od CD Projekt RED przenosimy się do rządzonego przez korporacje świata przyszłości, gdzie w przeludnionych ogromnych miastach ludzie funkcjonują w otoczeniu zaawansowanych technologii, także w cyberprzestrzeni.


W otwartym, niezwykle rozbudowanym świecie będziemy obserwować, jak relacje międzyludzkie zastępuje sztuczna inteligencja, a społeczeństwo zmaga się z ubóstwem, uzależnieniami i problemami psychicznymi. W tym niekoniecznie przyjaznym, ale fascynującym świecie pokierujemy losami bohatera lub bohaterki wywodzącej się z jednej z trzech klas. Chociaż początek przygody może się różnić, w zależności od opcji wybranej podczas tworzenia postaci, szybko dobrniemy do głównego wątku, który poprowadzi nas dalej i pozwoli zostać „kimś”.


Wraz z kolejnymi zadaniami będziemy zdobywać nowe umiejętności i reputację w Night City. Cyberpunk 2077 to zatem gra akcji z wieloma elementami RPG. Będziemy wykonywać liczne zadania, eksplorować rozbudowane i ciekawe lokacje, walczyć i prowadzić wiele rozmów ujawniających zaskakującą fabułę.


Cyberpunk 2077 – recenzja gry


Grafika i dźwięk w Cyberpunk 2077


Twórcy gry już w poprzednich produkcjach udowodnili, że dysponują ogromnymi możliwościami. Liczny zespół dopracował do perfekcji wygląd postaci, wnętrz i wszystkich rekwizytów, a także ścieżkę dźwiękową. Możemy tu zobaczyć chociażby, jak w praktyce można wykorzystać ray tracking. To oczywiście wymusza odpowiednie wymagania sprzętowe (pisaliśmy o nich w tym artykule). Cyberpunk to gra stworzona z myślą o solidnych komputerach i konsolach najnowszej generacji. Dysponując odpowiednim sprzętem, możemy docenić doskonałą oprawę, a jest tu na czym zawiesić oko!


Doskonale wypadają także partie dialogowe – zwłaszcza w polskiej wersji językowej, gdzie został zaangażowany między innymi Michał Żebrowski. Nie sposób nie wspomnieć też o muzyce. Nie ma tutaj jednego dominującego stylu, bo soundtrack dostosowuje się do konkretnej sytuacji. Rock, metal, jazz, hip-hop, techno – te wszystkie gatunki usłyszymy w świecie Cyberpunk 2077. Wrażenia trudno porównać z inną grą – to unikatowe połączenie rozmaitych kawałków dopasowanych do konkretnych sytuacji.


Jak grać w Cyberpunk 2077?


Podobnie jak w innych grach RPG, naszą postać opisują atrybuty takie jak:

  • budowa ciała,
  • inteligencja,
  • refleks,
  • zdolności techniczne.


Wpływają na to, jak biegli jesteśmy w strzelaniu, prowadzeniu pojazdów, konstruowaniu lub naprawianiu przedmiotów czy jak dużo możemy unieść. Zdobywając doświadczenie, podnosimy swoje umiejętności, a także zyskujemy specjalne zdolności aktywne i pasywne, wpływające na atrybuty. Ścieżka rozwoju jest bardzo elastyczna, więc mamy możliwość, aby rozwijać bohatera według własnym upodobań, zgodnie z wybranym stylem gry.


Dodatkowym elementem są tak zwane wszczepy, czyli cybernetyczne części uzupełniające ludzkie ciało. Na wszystko trzeba stopniowo zapracować, wykonując kolejne zadania. Oprócz tych obowiązkowych, napotkamy bardzo wiele drobnych questów oraz losowo generowanych zdarzeń.


Świat obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby jednak wcale nie oznacza to, że nie będziemy oglądać naszego bohatera. Czas poświęcony na stworzenie twarzy czy ubioru, wcale nie będzie zmarnowany, ponieważ wielokrotnie będziemy mieli szanse przejrzeć się w lustrze, a także zaobserwować swoją postać w scenkach przerywających rozgrywkę.


Cyberpunk 2077 – czy warto kupić?


Do końca 2020 roku na pewno nie zobaczymy lepszej gry niż Cyberpunk 2077. Opinie recenzentów w Polsce i na świecie nie pozostawiają wątpliwości – to świetna gra, zrealizowana z ogromnym rozmachem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Największe zalety to:


  • wciągająca, wielowątkowa fabuła,
  • rozbudowany kreator postaci,
  • doskonała oprawa wizualna z wykorzystanie ray tracingu,
  • dobry, intuicyjny system strzelania,
  • znakomita muzyka i dubbing


Czas pokaże, czy Cyberpunk 2077 będzie takim hitem jak Wiedźmin 3. Na pewno warto było tak długo czekać – po zobaczeniu gry w akcji można zrozumieć, dlaczego jej stworzenie pochłonęło tak wiele czasu.


Zobacz więcej

Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję! Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję!

Długo przyszło nam czekać, ale w końcu na sklepowych półkach pojawił się Biomutant. Jak prezentuje się gra ze zmutowanymi zwierzakami w postapokaliptycznym świecie? Zobaczcie recenzję!

Więcej

Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5? Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5?

Siłą nowej konsoli Sony PlayStation 5 mają być gry na wyłączność, niedostępne na innych platformach, jak właśnie „Returnal”. Recenzja pokaże, czy faktycznie mamy tutaj do czynienia z atrakcyjnym tytułem, czy raczej przeciętną produkcją.

Więcej

Resident Evil Village – recenzja po premierze! Jak prezentuje się 8. część? Resident Evil Village – recenzja po premierze! Jak prezentuje się 8. część?

Kto z Was czekał na Resident Evil Village? Recenzja gry na pewno zainteresuje tych, którzy myślą o zakupie PlayStation 5 albo gamingowego komputera.

Więcej

Recenzja Disco Elysium: The Final Cut Recenzja Disco Elysium: The Final Cut

Jedna z najbardziej oryginalnych i zaskakujących gier 2019, będzie jeszcze lepsza – hit powraca na salony jako Disco Elysium: The Final Cut.

Więcej

Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę

Trudno przejść obojętnie obok takiego hitu jak Yakuza 6. Recenzja nie pozostawia wątpliwości – to wartościowy, ciekawy i bardzo wciągający tytuł.

Więcej

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47! Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Po sukcesie pierwszych dwóch odsłon przyszedł czas na zwieńczenie trylogii – taką rolę pełni najnowszy Hitman III. Recenzja pokaże, czy warto było czekać na najnowszą odsłonę serii.

Więcej

Cyberpunk 2077 – recenzja gry i nasze pierwsze wrażenia! Cyberpunk 2077 – recenzja gry i nasze pierwsze wrażenia!

Wreszcie koniec oczekiwania na Cyberpunk 2077. Recenzja pokaże, czy faktycznie jest to kandydat na grę roku 2020? Zobacz recenzję gry Cyberpunk 2077.

Więcej

Xbox Series X vs PS5 – porównujemy najnowsze konsole! Xbox Series X vs PS5 – porównujemy najnowsze konsole!

Xbox Series X czy PS5? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu graczy. Sprawdź, którą konsolę kupić. Specyfikacja, możliwości, lista gier na premierę.

Więcej

Cyberpunk 2077 – przedstawiamy wymagania i datę premiery gry! Cyberpunk 2077 – przedstawiamy wymagania i datę premiery gry!

Premiera Cyberpunk 2077 będzie z pewnością ważnym wydarzeniem. Długo oczekiwana gra ma być światowym hitem, podobnie jak poprzedni sztandarowy projekt polskiego studia, czyli seria gier o Wiedźminie.

Więcej

Recenzja gry „Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód” Recenzja gry „Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód”

Premiera „Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód” to doskonała wiadomość dla przedszkolaków i ich rodziców. Zobaczcie recenzję! 

Więcej

powrót