Czas zaplanować wakacje z dzieckiem. Jakie elektroniczne gadżety pozwolą cieszyć się urlopem?

Zasłużony wakacyjny urlop oznacza odpoczynek od pracy, ale już niekoniecznie od swoich dzieci. I bardzo dobrze, bo wakacje to nie tylko czas na ładowanie akumulatorów, ale również wspólne spędzanie czasu z rodziną, które nie zawsze jest możliwe w toku codziennych obowiązków. Ale żeby rodzinny wyjazd był udaną przygodą, a nie męczącym doświadczeniem, trzeba wszystko dobrze zaplanować i przygotować się odpowiednio do urlopu – także uwzględniając pakowanie. Jakie elektroniczne gadżety mogą okazać się nieocenione? Podpowiadamy rodzicom, o czym nie zapominać!


Co zabrać na wakacje z maluchem?


Wyjazd z małym dzieckiem wymaga odwagi, ale z perspektywy czasu może wyjść wszystkim na dobre. I wcześniej zaczniemy przyzwyczajać najmłodszych członków rodziny do podróży, tym szybciej rozbudzimy ciekawość świata i sprawimy, że w przyszłości wyjazdy będą prostsze, skoro dzieci będą przyzwyczajać się do nowych miejsc już od najmłodszych lat.

Gdy potrzebujemy spokoju i odpoczynku oraz spędzenia czasu tylko we dwoje, a jednocześnie chcemy mieć kontrolę nad tym, co się dzieje z dzieckiem, nieocenioną pomocą będzie elektroniczna niania. Nawet jeśli nie używamy takiego sprzętu na co dzień, na wyjeździe docenimy wszystkie jego zalety. Takie urządzenia mają duży zasięg, dzięki czemu będzie można swobodnie wyjść nie tylko do drugiego pokoju, ale też  na taras albo na balkon jednocześnie nasłuchując, co dzieje się z naszą pociechą. Dzięki niani elektronicznej, będziemy wiedzieć, gdy dziecko się obudzi, zgubi smoczek albo pozbędzie się kocyka. Oprócz samego monitorowania dziecka (nasłuchu lub transmisji video) nianie mają także wiele innych przydatnych funkcji. Mogą pełnić także funkcję lampki nocnej i termometru pokojowego, a nawet puszczać kołysanki! W przypadku niektórych modeli możliwa jest także komunikacja dwukierunkowa. Dzięki temu, nie tylko słyszymy, że dziecko płacze, ale także możemy się z nim komunikować na odległość uspokajając swoim głosem albo śpiewanie.

Z myślą o dzieciach, których postawą diety wciąż jest mleko, kaszki i słoiczki, dobrze jest zabrać odpowiedni podgrzewacz do butelek. Jeśli na wakacje jedziemy autem to naturalnym wyborem będzie taki model, który można podłączyć także do gniazdka zapalniczki samochodowej 12V. 


Jak upilnować małych buntowników - spróbuj zegarka z lokalizatorem!


Co ze starszymi dziećmi, które lubią już chadzać własnym drogami i nie zawsze chcą się słuchać? Zamiast wszystkiego zabraniać, podczas wakacji lepiej dać dziecku trochę swobody, a jednocześnie mieć dyskretną kontrolę nad tym, co się dzieje. Taką możliwość zapewnia zegarek z lokalizatorem. Na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch dla dziecka?


  • Atrakcyjny wygląd – ulubiony kolor, przyjazny dla dziecka kształt i rozmiary urządzenia to podstawa, aby w ogóle zegarek został założony na rękę. Dlatego wyboru konkretnego modelu najlepiej dokonać razem z dzieckiem, które będzie go używać.


  • Przydatne funkcje – co potrafi inteligentny zegarek z GPS? Jego najważniejsze zadanie to określenie lokalizacji dziecka, ale to nie wszystko. Zegarek może mieć także budzik, stoper, plan lekcji, krokomierz i monitor aktywności fizycznej. Rozbudowane mogą być także funkcje związane z pilnowaniem tego, co robi dziecko. Na przykład smartWatch ART Watch Phone Kids SGPS-03B ma wbudowany czuły mikrofon, umożliwiający podsłuchiwanie otoczenia, w którym obecnie przebywa dziecko. Przydatne będzie także ustalanie strefy bezpieczeństwa dla dziecka. Każde wyjście poza strefę uruchamia alarm w telefonie opiekuna. Czasem zegarki mają także proste gry. SmartWatch GARETT KIds oferuje ich aż 10!


  • Trwałość – trzeba pamiętać, że dzieci są tylko dziećmi, więc każdy sprzęt w ich ręku jest potencjalnie zagrożony. Wybierając model zegarka, dobrze mieć na uwadze, że często będzie upadał na ziemię. Może też przypadkiem wylądować w wodzie. I na tę ewentualność dobrze jest rozważyć model wodoodporny.Miniaturowe wersje domowych rządzeń – w sam raz na wyjazd!


Zabranie na wakacje wszystkiego, co może się przydać, jest bardzo trudne. Pakując się, zawsze napotykamy różne graniczenia – chociażby limit bagażu określony przez linie lotnicze albo pojemność bagażnika w swoim aucie. Rozwiązaniem może być zminimalizowanie rozmiarów i wagi różnych sprzętów. Często producenci oferują wiele urządzeń w wersji mini. Co na przykład?

  • Czajnik turystyczny – ma znacznie mniejsze wymiary niż tradycyjny czajnik elektryczny. Podczas wyjazdu przyda się do przygotowania kawy czy herbaty dla rodziców, a także ciepłego mleka dla dziecka. Czasami czajniki są dostępne w ramach wyposażenia pokoju, ale nie jest to regułą, więc jeśli nie mamy pewności, zawsze można zabrać swój.


  • Turystyczne żelazko – to najlepsze lekarstwo na pogniecione ubrania. Może też posłużyć jako alternatywa dla pralki z programem do ubranek niemowlęcych. Gdy zabraknie już ubrań (a te potrafią brudzić się błyskawicznie!) zawsze można je uprać ręcznie, a dzięki żelazku - szybko wysuszyć!


  • Kuchenka turystyczna – mała kuchenka z jednym albo dwoma palnikami może robić za namiastkę domowej kuchni, a w bagażu zajmie bardzo mało miejsca.


  • Suszarka turystyczna - czasami w hotelach nie ma suszarek, a przecież jest to niezbędnik każdej kobiety. Mała, poręczna suszarka ze składaną rączką zmieści się do każdego bagażu.


Wypad na Mazury? Uważaj na komary!


Wyjazdy nad wodę zawsze są atrakcyjne, bo sporty wodne i zabawa na plaży pozwalają wspaniale zagospodarować czas. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że na podmokłych terenach nie brakuje złośliwych owadów. Jeśli to Twoja zmora, pamiętaj o tym, aby zabrać lampkę na komary.


Jedziesz za granicę? Nie zapomnij o przejściówce!


Jeśli jedziemy odpoczywać do innego kraju i zabieramy ze sobą wiele urządzeń elektronicznych, powinniśmy sprawdzić, czy bez przeszkód uda się je podłączyć do kontaktu. Gniazdka elektryczne w różnych krajach różnią się nie tylko napięciem, ale także konstrukcją. Na szczęście, mając odpowiedni adapter, można swobodnie podłączyć się także wtedy, gdy wtyczki się różnią. 


Gdzie będzie potrzebna przejściówka?


Przede wszystkim, w krajach anglojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Australia. Brytyjskie gniazdka, o czym nie każdy wie, występują także na Malcie. Innym nieoczywistym krajem o innej konstrukcji gniazdka są Włochy, a także kraje azjatyckie. Kupując podróży adapter do kontaktu, należy pamiętać o tym, żeby wybrać odpowiedni kraj (zazwyczaj oznaczone są flagami), a także odpowiedni kierunek – inaczej wygląda przejściówka z gniazdka brytyjskiego na polskie, a inaczej z polskiego na brytyjskie! Można także szukać uniwersalnych urządzeń, umożliwiających używanie w różnych krajach.

Co jeśli zapomnimy kupić przejściówki przed wyjazdem? Na szczęście, jest kilka awaryjnych wyjść dla zapominalskich. Bardzo często można kupić takie akcesoria na lotniskach albo nawet na miejscu. Zazwyczaj pracownicy hotelowej recepcji bez trudu potrafią wskazać miejsce na takie zakupy, w końcu co jakiś czas podobne pytania się powtarzają.


Co spakować jadąc na wakacje?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]