Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona?

Zastanawiasz się, czy smartband działa bez telefonu – oraz w ogóle jak działa, nawet przy połączeniu ze smartfonem? Inteligentne opaski, zwane właśnie smartbandami, stały się bardzo popularne wśród masowych użytkowników. To już nie tylko sprzęt dla miłośników gadżetów czy zapalonych sportowców. Skąd wzięła się ich wielka popularność i jak ich używać? Zobacz nasz poradnik.


Smartband – co to jest?


Co to jest smartband? Urządzenie proste w obsłudze, lekkie i bardzo uniwersalne. Wygodny silikonowy pasek umożliwia noszenie opaski przez cały dzień. Ekran ma niewielki rozmiar i łatwo przeczytać na nim wszystkie informacje. Zaletą jest także długi czas pracy czy wodoszczelność – w opasce spokojnie można iść pod prysznic.


Smartband, podobnie jak sportowy zegarek, ma wiele funkcji podobnych do smartfona. Okazuje się jednak, że w wielu sytuacjach jest znacznie wygodniejszy. To nie przypadek, że opaski sportowe wyparły aplikacje mobilne w smartfonach – w końcu wygodniej jest na przykład biegać z niewielką opaską na ręku niż z masywnym telefonem w dłoni. Jednak nawet jeśli ktoś nie ćwiczy regularnie, wciąż może znaleźć wiele powodów do korzystania z takiego sprzętu – na przykład możliwość monitorowania swojego stanu zdrowia. Smartband potrafi się też doskonale uzupełniać ze smartfonem. Jeśli urządzenia są sparowane, zyskujemy dostęp do wielu udogodnień.


Jak działa smartband?


Czy smartband działa bez telefonu?


Tak, smartband może działać bez telefonu. Warto pamiętać o tym, że smartband ma wbudowane własne czujniki. Zazwyczaj jest to akcelerometr, pulsometr i żyroskop. W konsekwencji smartband może samodzielnie dokonywać wielu pomiarów. Warto jednak pamiętać, że do odtworzenia historii czy statystyk przyda się już import informacji z opaski do aplikacji w telefonie. Myśląc o funkcjach, jakie ma smartband, warto podzielić je na dwie kategorie.


Mając połączone ze sobą przez Bluetooth smartband i telefon, możemy korzystać z takich funkcji jak:


  • sterowanie muzyką,
  • powiadomienia o nowych wiadomościach i połączeniach,
  • wyciszenie telefonu,
  • zdalne wykonywanie zdjęć.


Jako samodzielne urządzenie także potrafi bardzo wiele. W smartbandzie bez telefonu będą działać m.in.:


  • monitorowanie snu,
  • budzik,
  • pomiar tętna,
  • krokomierz,
  • powiadomienia o braku aktywności.


Widać zatem jak na dłoni, że liczba zastosowań dla opasek jest ogromna. Chociaż smartband bez telefonu ma mniej funkcji, to wciąż jest wart swojej ceny.Dla kogo smartband?


Fakt, że bez większych problemów obsłużymy smartband bez telefonu, sprawia, że jest bardzo uniwersalnym urządzeniem. Dlatego będzie bardzo dobrym wyborem nie tylko dla młodych ludzi dobrze obeznanych z technologią, ale też dla osób starszych. Możliwość szybkiego sprawdzenia pulsu to na pewno duża korzyść.


Smartband będzie też doskonałym wsparciem dla wszystkich osób, które planują zmienić tryb życia na bardziej zdrowy. Opaska umożliwia regularne sprawdzanie, jak długo śpimy, ile wykonujemy kroków czy ile spalamy kalorii.


Jaki smartband warto kupić?


Poniżej prezentujemy polecane modele. Wybraliśmy urządzenia od popularnych producentów, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Ceny opasek zaczynają się już od około 100 zł.


SmartBand SAMSUNG Galaxy Fit2

To smukłe urządzenie waży tylko 21 gramów. Co ważne, automatycznie wykrywa każdą aktywność sportową i rozpoczyna pomiar, nie musimy zatem pamiętam o aktywowaniu odpowiedniego trybu. Ładowanie baterii umożliwia stałą pracę nawet przez 21 dni w trybie niskiego zużycia energii lub 15 dni w trybie standardowym. Wiele osób polubiło ten zegarek także w czasie pandemii, ponieważ jeśli się go odpowiednio skonfiguruje, przypomina nam nawet o regularnym myciu rąk! Warto też podkreślić, że wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED jest wyjątkowo jasny – aż 450 nitów, dzięki czemu będzie czytelny także w silnym słońcu. Jego rozdzielczość to 126×294.


Opaska HUAWEI Band 4

Ten smartband mierzy nie tylko długość snu, ale także jego jakość. Funkcja TruSeen 3.5 śledzi i analizuje sen z rozbiciem na cztery fazy: sen głęboki, sen płytki, REM oraz wybudzanie. Więcej danych o aktywności zobaczymy oczywiście w aplikacji na smartfon Huawei Health. Inne zalety to możliwość zlokalizowania zagubionego telefonu czy pomiar saturacji krwi. Na tle konkurencji wyróżnia się także sposobem ładowania baterii. Opaska ma wbudowaną wejściówkę USB. Dzięki temu nie potrzebujemy więc dodatkowych przewodów, aby naładować baterię. HUAWEI Band 4 można wpiąć bezpośrednio do laptopa lub wtyczki z wejściówką na USB.


SmartBand XIAOMI Mi Smart Band 5

Kultowa opaska, którą polubiły tysiące osób, a właściwie kolejna jej wersja. Monitoruje nie tylko sen, ale także poziom stresu, cykl menstruacyjny czy pogodę. Śledzenie aktywności fizycznej odbywa się w ramach 11 rożnych trybów sportowych. W porównaniu z poprzednim modelem, czyli Mi Band 4, ma większy o 20% i jaśniejszy wyświetlacz.


Smartband OPPO Band

Opaska z dużymi możliwościami w kwestii wzoru tarczy – do wyboru jest aż 40 wzorów! Kontroluje rytm serca i ma wbudowany pulsoksymetr. Wśród aktywności sportowych można znaleźć zaawansowane opcje, takie jak na przykład specjalny tryb do spalania tłuszczu podczas biegania – Fat Burn Run. W przypadku tego modelu pasek wykonany jest z kauczuku fuorowego. Całość waży niewiele ponad 10 gramów. Czas pracy na w pełni naładowanej baterii to ok. 12 dni.


Jak widać, na rynku jest wiele ciekawych modeli opasek, a wiele z takich smartbandów może swobodnie pracować bez telefonu. W czasie ograniczonej możliwości wyboru rozrywek poza domem na pewno takie urządzenia bardzo pomagają w znalezieniu motywacji do aktywności i zadbania o odpowiednią porcję ruchu dla swojego zdrowia. Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku, niezależnie od tego, czy posiadają nowoczesnego smartfona, czy nie. W połączeniu z telefonem smartbandy zapewniają natomiast wiele dodatkowych opcji. Wiedząc, jak działa smartband, na pewno łatwiej przekonać się do zakupu. Ceny są naprawdę niskie – zwłaszcza w porównaniu z cenami, jakie osiąga klasyczny smartwatch.


Zobacz więcej

Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać? Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do robienia zdjęć będzie dobry? Nic dziwnego. Aparat w smartfonie to jeden z najistotniejszych elementów, a jego możliwości w dużym stopniu wpływają na cenę urządzenia.

Więcej

Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja

Zastanawiasz się, jak połączyć smartband z telefonem? Zobacz instrukcję, jak połączyć opaskę z telefonem –na przykładzie Mi Band 5.

Więcej

Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021 Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaki smartwatch męski warto kupić? Zobacz nasz ranking i wybierz coś dla siebie. 

Więcej

Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku? Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Który smartfon Huawei więc wybrać? Który będzie najlepszy? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać? Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać?

Smartband czy smartwatch – który sprzęt jest lepszy? Czym się od siebie różnią? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania. Polecimy sprawdzone modele, które warto kupić.

Więcej

Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona? Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona?

Zastanawiasz się, czy smartband działa bez telefonu – oraz w ogóle jak działa, nawet przy połączeniu ze smartfonemjak działa smartband? 

Więcej

Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera? Znamy datę! Oto recenzja nowej opaski Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera? Znamy datę! Oto recenzja nowej opaski

Kiedy odbędzie się premiera Mi Band 5 od Xiaomi i jakie nowości zapowiedział producent? Zobacz wszystkie szczegóły.

Więcej

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Ranking najlepszych modeli 2021 Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Ranking najlepszych modeli 2021

Smartwatch to inteligentne urządzenie, które ułatwi kontakt z dzieckiem i pomoże zwiększyć jego bezpieczeństwo. Forma zegarka sprawia, że zdecydowanie trudniej go zgubić niż telefon. Dodatkowo, w porównaniu ze smartfonem, zegarki dla dzieci są tańsze i prostsze w obsłudze, dzięki czemu poradzą sobie z nimi także młodsi, również przedszkolaki. Jaki smartwatch dla dziecka kupić? Prezentujemy ranking polecanych produktów.

Więcej

Smartwatch Huawei GT Active – idealny dla aktywnych! Smartwatch Huawei GT Active – idealny dla aktywnych!

Sportowy smartwatch HUAWEI Watch GT ActiveCzy warto go kupić? Zobacz recenzję. 

Więcej

Smartfony OPPO – czy warto kupić? Co to w ogóle za marka? Smartfony OPPO – czy warto kupić? Co to w ogóle za marka?

OPPO to stosunkowo nowa marka na polskim rynku. Najważniejsze informacje o sprzęcie OPPO znajdziesz w tym artykule.

Więcej

powrót