Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Czy to perfekcyjna kamera sportowa? Recenzja GoPro Hero 8

GoPro to najbardziej rozpoznawalna kamerka sportowa, która nieprzypadkowo ma liczne grono zwolenników, którzy nie biorą pod uwagę kupna sprzętu od innego producenta. Jednak ostatnio konkurencja zaczęła naciskać coraz mocniej, czego najlepszym przykładem chociażby świetna kamera DJI Osmo Action. Nowe GoPro ma zatem wysoko postawioną poprzeczkę, ale zdecydowanie daje radę! Dlaczego warto mieć tę kamerę? Oto nasza recenzja.


Co potrafi nowe GoPro Hero 8? Specyfikacja


Kamera sportowa z matrycą 12 MP obsługuje format HDR, zapisuje materiały jako RAW i jest odporna na głębokości do 10 metrów. Warto wspomnieć także o możliwości nagrywania filmików w slow motion. Jeśli polubiliście tę opcję, korzystając z poprzednich modeli, jest dobra wiadomość – teraz nagranie będzie mogło zwolnić aż 8 razy! Podczas filmowania, można ogniskową obiektywu, a co za tym idzie - szerokość kadru, a także nagrywać live w rozdzielczości aż Full HD. Wydaje się, że to ukłon w stronę vlogerów i influecerów, którzy mogą traktować GoPro Hero 8 jak swoje narzędzie pracy. Co w kwestii wyglądu i konstrukcji? Zgodnie z oczekiwaniami, to drobny sprzęt, z założenia mocowany do różnych elementów (kask, kierownica itd.), więc, co za tym idzie - lekki i poręczny. W nowej wersji udało się nawet z zmodyfikować wagę – konkretnie o 14%. Jednocześnie, urządzenie jest bardziej trwałe i odporne na ewentualne upadki. Zdecydowanie wzmocniono obiektyw. Porty to standardowe w tej chwili USB typu C, a także HDMI wychodzące oraz wejście Jack 3,5 mm - przeznaczone na mikrofon.


Go Pro Hero 8 – najważniejsze nowości


Warto wspomnieć o HYPERSMOOTH 2.0, czyli systemie, który zapewnia stabilizację obrazu i to w dowolnej rozdzielczości. Interesującą nowością jest także dodatek Display Mo. To składany wyświetlacz przedni lub tylni, o przekątnej 1,90 cala, przymocowany do górnej części modułu multimedialnego. Rozmiar ekranu nadaje się idealnie do kadrowania treści na vloga. Można go łatwo złożyć, gdy nie jest używany.


Czy warto kupić Go Pro Hero 8?


Wygląda na to że producent naprawdę się postarał, bo sprzęt z roku na rok jest oraz lepszy i naprawdę widać, za co konkretnie się płaci. Marka Go Pro raczej nie będzie konkurować ceną, więc myśląc o nowej kamerze, raczej nie skusi nas bardzo niska cena. Warto jednak pamiętać, że GoPro to na rynku kamer sportowych klasa sama w sobie, więc zwyczajnie warto zapłacić z perfekcyjny sprzęt. 


Dla kogo to szczególnie atrakcyjna propozycja?


  • Dla podróżników - wzmocniona konstrukcja i wodoodporność czynią sprzęt naprawdę niezawodnym i to niezależnie od tego, gdzie jesteśmy i co robimy. Każdy ekstremalny wyjazd z Go Pro może być naprawdę doskonale udokumentowany, a filmy oglądane latami. Zapotrzebowanie na filmy w 4K jest coraz większe, a z GoPro Hero 8 możemy sobie można tworzyć jakościowe nagrania. 
  • Dla influencerów – czy to centrum miasta, las czy własne mieszkanie, Go Pro doskonale radzi sobie w różnych sceneriach i warunkach oświetleniowych. Udoskonalenia jakości nagrań live to także duża zaleta i ukłon w stronę tych, którzy tworzą treści video codziennie lub prawie codziennie.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]