Czy warto kupić Smartwatch Huawei?

Inteligentne zegarki sportowe to popularne urządzenia dla osób lubiących regularne ćwiczenia. Takie urządzenia pomiarowe stają się już obowiązującym standardem, podobnie jak kilka lat wcześniej używanie aplikacji Endomondo. Wielu producentów bardzo dobrze wyczuło potrzeby rynku, oferując ciekawe rozwiązania, które pokochało wielu biegaczy i rowerzystów. Bardzo popularne są produkty takich marek jak Garmin czy Samsung. A co z Huawei? Chiński gigant dał się poznać jako producent bardzo dobrych telefonów i laptopów, ale ma też bardzo dobre urządzenia w tym segmencie. Dlaczego warto postawić właśnie na smartwatch Huawei? Wyjaśniamy na przykładzie zegarka  HUAWEI Watch GT Active.


Specyfikacja i funkcje smartwatcha Huawei Watch GT Active


Opisywany zegarek to nowoczesny sprzęt z dotykowym, kolorowym ekranem o przekątnej wyświetlacza 1,39 cala. Jest odporny na wstrząsy i zanurzenia, co umożliwia korzystanie z niego niezależnie od pogody i rodzaju sportowej aktywności. Obudowa oparta na ceramicznej konstrukcji z elementami tytanowej stali nierdzewnej. To zapewnia trwałość oraz elegancki wygląd przy zachowaniu niskiej wagi.

Wśród zalet należy wymienić łatwą i intuicyjną obsługę. Na jednej krawędzi zegarka są dwa przyciski, które służą do zmiany i uruchamiania wybranych funkcji. Pokryte delikatnymi wypustkami, są łatwe w użyciu także podczas intensywnego wysiłku. Kolejna mocna strona to fakt, że ekran automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków pogodowych i pory dnia.

Smartwatch dokładnie mierzy wyniki naszych treningów biegowych, rowerowych czy innych aktywności.

Bateria w urządzeniu ma pojemność 420 mAh. To jednak nie pojemność jest kluczowa a wydajność w praktyce. Przy ciągłym włączeniu wszystkich funkcji, łącznie z GPS, zegarek potrafi pracować prawie dobę na jednym ładowaniu. Przy normalnym, rekreacyjnym używaniu, czyli ciągłym pomiarze tętna i ćwiczeniu przez 90 minut w tygodniu, smartwatch działa 2 tygodnie. Jeśli zrezygnujemy z pomiaru tętna, a smartwatch będzie służył do sprawdzania godziny i powiadomień z telefonu, żywotność zwiększy się nawet do 30 dni bez ładowania. 


Inteligentny zegarek – co naprawdę potrafi?


Podstawowe funkcje, takie jak pomiar czasu, tętna, odległości czy spalonych kalorii, pozwalają zaliczyć urządzenie do kategorii inteligentnych zegarków sportowych. Oczekiwania bywają jednak znacznie większe. W końcu, skoro zegarek jest inteligentny, należy spodziewać się, że pod tym hasłem kryje się coś więcej. I w tym miejscu faktycznie trzeba pochwalić urządzenie Huawei. 

Wśród tych prawdziwie inteligentnych funkcji, wykraczających ponad standard, na pewno warto wyróżnić Tru Sleep, która kompleksowo i dokładnie monitoruje czas i fazy snu. Jeśli okaże się, że alarm jest ustawiony w momencie, gdy organizm pozostaje jeszcze w fazie głębokiego snu, zegarek nie rozpocznie wybudzanie dźwiękiem, lecz delikatnymi wibracjami, zmniejszającymi tym sposobem poczucie senności i dyskomfortu. Monitoring snu jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, a przy tworzeniu tej funkcji współpracowano z Centrum Medycznym Harvard Medical School.



Zegarek współpracuje z aplikacją Huawei Watch. W równie łatwy sposób zegarek można powiązać z platformą HUAWEI Health. Platforma oferuje wiele dodatkowych możliwości. Nie tylko gromadzi i wyświetla dane rejestrowane na bieżąco przez HUAWEI Watch GT Active, ale też umożliwia tworzenie i monitorowanie zaawansowanych planów treningowych. Integracja urządzeń i wymiana informacji między nimi może być jeszcze bardziej rozbudowana, jeśli włączymy do tego ekosystemu jeszcze wagę HUAWEI Smart Scale.

Jak widać Huawei oferuje naprawdę solidne produkty, wyposażone w ciekawe technologie, nie tylko w telefonach. Na rynku zegarków sportowych, także zapewnia ciekawe rozwiązania na tle konkurencji i z pewnością oferta będzie się w tym kierunku dalej rozwijać. Już teraz warto rozważyć taki zakup, jeśli lubimy sport i pragniemy zaawansowanego zegarka do różnych pomiarów, pozwalających zoptymalizować trening.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel