Depilator laserowy Remington IPL6000F i następcy i-Light Pro Face and Body – sztuka profesjonalnej depilacji

Firma Remington jest jedną z pierwszych, które wprowadziły na polski rynek urządzenia do trwałej depilacji działające w oparciu o technikę IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnego światła pulsacyjnego. wszystko rozpoczęło się od modelu IPL6000, kolejne modele to ulepszone wersje, które zostały wzbogacone m.in. o dodatkowe końcówki. Firma Remington wykorzystała rozwiązania do tej pory stosowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Zastosowanie IPL pozwala na osłabienie mieszka włosowego i zahamowanie procesu wzrostu włosów nawet do ośmiu tygodni. Jakie są mocne strony tego produktu i czy warto w niego zainwestować?

IPL6750
Wielofunkcyjność podstawą
Z pewnością tak. Największą zaletą tego modelu jest jego wielofunkcyjność. W przeciwieństwie do poprzednika IPL6000F zostało wyposażone w dodatkową głowicę do depilacji, umożliwiającą usuwanie owłosienia z kobiecej twarzy. Dzięki temu model ten pozwala na kompleksową depilację praktycznie całego ciała – nóg, pach, okolic bikini, pleców a teraz także policzków, brody, okolicy szyi i powyżej warg. Mniejsza głowica zapewnia większą precyzję usuwania włosków a także minimalizuje rozpraszanie się światła i emituje impuls świetlny co 4 sekundy. Trzeba pamiętać, że głowica ta nie sprawdza się podczas usuwania męskiego zarostu i jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla pań. Wykorzystana w urządzeniu lampa kwarcowa emituje 65 000 impulsów świetlnych, co znacznie zwiększa wydajność produktu. Impulsy osłabiające mieszki włosowe emitowane są co dwie sekundy, a specjalne tryby pracy przystosowane są do depilacji konkretnych partii ciała – Multi-Flash do większych obszarów, Single Flash do punktowego naświetlania.

Bezpieczeństwo i komfort przede wszystkim
Warto zwrócić uwagę także na rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. W okienku świetlnym lampy wbudowano filtr UV, chroniący skórę przed podrażnieniami, a w bazie urządzenia specjalny czujnik skóry, spełniający dwie funkcje. Po pierwsze: jest to system bezpieczeństwa zapobiegający przypadkowemu uruchomieniu urządzenia, po drugie: gwarantuje, że tylko odpowiednie partie skóry mogą zostać poddane zabiegowi – przy zbyt ciemnej lub zbyt jasnej karnacji impulsy nie zostaną wyemitowane. Ułatwieniem są także wskaźniki LED informujące o poziomie natężenia impulsów czy wskaźnik stanu lampy. Możliwość regulacji stopnia natężenia emisji impulsów to kolejny plus urządzenia. Depilatory Remington IPL ma pięć stopni regulacji – każdy określony jest specjalną ikonką, która zostaje podświetlona w momencie wyboru określonego poziomu.

Ciekawe dodatki
Wybór stopnia intensywność naświetlenia powinien być dobierana w zależności od tego, jak na impulsy reaguje skóra. Dla większej skuteczności zaleca się możliwie jak najwyższy stopień intensywności, przy którym nie odczuwamy dyskomfortu. Przy każdym nowym włączeniu urządzenie jest automatycznie nastawione na określony poziom intensywności. O tym, że impuls może być już emitowany, informuje sygnał dźwiękowy. Wygodę użytkowania z pewnością zapewnia kształt rękojeści, w której umieszczona jest lampa kwarcowa. To w jej górnej części znajduje się przycisk uwalniania impulsów. Rękojeść „dobrze leży” w dłoni, co pozwala na dokładniejsze przystawianie lampy do powierzchni skóry. Ponadto specjalne przyciski ułatwiają zdejmowanie głowicy i jej wymianę lub wymianę lampy.

Co poza tym?
Trzeba pamiętać, że produkt firmy Remington jest zasilany sieciowo. Składa się z bazy oraz rękojeści, które są połączone specjalnym przewodem. Obecnie coraz częściej spotykamy urządzenia bezprzewodowe, które przez wiele konsumentek uważane są za bardziej funkcjonalne i praktyczniejsze. Dlatego też sposób zasilania, a co za tym idzie także rozmiary IPL6750 dla niektórych mogą okazać się kłopotliwe. I-Light Pro Face & Body to z pewnością produkt godny polecenia. Za jego zakupem przemawia nie tylko duża skuteczność, ale też zastosowane rozwiązania i przystępna cena. W zestawie producent dołącza dodatkową lampę.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]