Dla nocnych marków – laptop z podświetlaną klawiaturą

Co trzyma nocnego marka przed komputerem?


Nieubłagalnie zbliżający się deadline, nocne czatowanie, wciągająca gra, która od samego powoduje syndrom jeszcze jednego poziomu… Powody, przez które nocne marki siedzą do późna przed ekranem laptopa można by było wymieniać jeszcze długo. Gdy pracujemy do późna, dodatkowym stresującym czynnikiem może być frustrujące nietrafianie w słabo widoczne klawisze. Jeżeli gramy, z pewnością chcielibyśmy mieć pewność maksymalnej precyzji sterowania. W obu przypadkach, a także wtedy, gdy np. czatujemy, ostatnią rzeczą na jakiej by nam zależało byłyby złośliwe uwagi domowników, którym nie pozwalałoby spać włączone światło. Jak uniknąć tych problemów? Rozwiązaniem może być laptop z podświetlaną klawiaturą.

Jak świeci klawiatura?


Jeżeli lubimy lub niestety musimy siedzieć przy naszym przenośnym komputerze do późna, to na pewno docenimy komfort, który daje nam podświetlana klawiatura podczas produkowania bardzo dużych ilości tekstu lub przewagę, którą podświetlana klawiatura da nam w czasie trwania wciągającej rozgrywki. Jak dochodzi do tego, że litery na klawiszach świecą? Tuż pod klawiaturą instalowane są diody LED. Dyskrecję gwarantuje delikatność podświetlenia oraz możliwość jego regulacji lub całkowitego wyłączenia. Podświetlenie prześwituje przez litery, oświetla krawędzie klawiszy i gwarantuje, że będą one bardzo dobrze widoczne w ciemności. Nieco mniej praktyczną, ale na pewno atrakcyjną wizualnie ciekawostką jest możliwość dowolnego zmieniania koloru podświetlenia całej klawiatury lub ustawiania odmiennych kolorów podświetlenia dla wybranych sekcji klawiszy. Takie „bajery” mogą być do naszej dyspozycji po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania producenta, jeżeli wcześniej przygotował on do nich klawiaturę. Na co dzień z pewnością bardziej docenimy funkcję automatycznego dopasowywania stopnia podświetlenia klawiatury do natężenia światła w pomieszczeniu, za którą odpowiada specjalny wbudowany czujnik.

Ultrabook LENOVO Yoga 3-14 80JH00NLPB Biały


Laptop z podświetlaną klawiaturą (nie tylko) do pracy


Lenovo Yoga 3-14 80JH00NLPB to laptop z podświetlaną klawiaturą, który będzie niezawodnym asystentem podczas pracy do późnych godzin nocnych. Wyraźny obraz, szeroki kąt widzenia i krótki czas reakcji 14-calowego dotykowego wyświetlacza Full HD na pewno zauważalnie wpłyną na wzrost naszej produktywności. To samo można powiedzieć o dwurdzeniowym procesorze Intel Core i5-5200U 2.2 GHz (2.7 GHz), 4 GB pamięci DDR3 i szybkim dysku SSD o pojemności 128 GB, który zapewni błyskawiczny start  systemu i aplikacji. Niezaprzeczalną, jedyną w swoim rodzaju zaletą laptopów z serii Yoga jest możliwość korzystania z przenośnego komputera na aż 4 różne sposoby. Lenovo Yoga 3-14 80JH00NLPB imponuje swoją elastycznością dzięki obracanemu dookoła dotykowemu ekranowi i następującym trybom pracy: laptop, podstawka, namiot lub tablet. Gdy już korzystamy z jednego z czterech trybów, specjalny program Yoga Harmony dostosowuje do niego  komputer, optymalizując ustawienia i rekomendując wybrane aplikacje. Dodajmy do tego jeszcze najnowszy system operacyjny Windows 10, bogactwo portów, szybkie Wi-Fi, inteligentne audio oraz wagę zaledwie 1,6 kg i grubość 18,3 mm i możemy być pewni tego, że Lenovo Yoga 3-14 80JH00NLPB to laptop z podświetlaną klawiaturą idealny nie tylko do pracy.

Laptop z podświetlaną klawiaturą (nie tylko) do gier


Jeżeli szukamy jeszcze wydajniejszych konfiguracji, to na pewno nie zawiodą nas Lenovo Y700-15 80NV00C1PB i Acer Aspire V5-591G-77F8. Oba modele korzystają z dobrodziejstw najnowszych czterordzeniowych procesorów Intel Core 6. generacji i pamięci RAM DDR4.
  • Po nieco futurystycznej, ale wciąż wysmakowanej obudowie pierwszego z nich, która waży 2,6 kg i ma 2,60 cm grubości od razu widać, że jest to sprzęt przygotowany specjalnie z myślą o hardkorowych graczach. To zastosowanie zostaje potwierdzone w chwili zapoznania się ze specyfikacją techniczną. Lenovo Y700-15 80NV00C1PB został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-6300HQ 2.3 GHz (3.2 GHz Turbo) i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX960M z 4 GB GDDR5 pamięci. Z takimi podzespołami zagramy na ultra wysokich ustawieniach graficznych w rozdzielczości Full HD w takie gry, jak np. Rainbox Six Siege, Star Wars: Battlefront, czy Call of Duty: Black Ops 3. Największą innowacją jest jednak zastosowanie aż 8 GB pamięci DDR4. W porównaniu do starszego typu pamięci jest ona nie tylko stabilniejsza i wydajniejsza, ale także aż o 40% bardziej energooszczędna. O jeszcze lepsze wrażenia płynące z rozgrywki i multimediów zatroszczą się również dwa głośniki i subwoofer z segmentu premium, sygnowane przez firmę JBL.

Notebook LENOVO Y700-15 80NV00C1PB
  • Acer Aspire V5-591G-77F8 posiada podobną, równie wydajną i nowoczesną specyfikację. Jedynymi zauważalnymi różnicami w specyfikacji technicznej jest zastosowanie lepszego, czterordzeniowego procesora Intel Core i7-6700HQ 2.6 GHz (3.5 GHz Turbo) i nieco mniej wydajnej karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 950M z pamięcią 4 GB. W tym wypadku najczęściej będziemy musieli zadowolić się jedynie średnimi ustawieniami graficznymi. Biorąc pod uwagę bardziej tradycyjny i stylowy design, który cechuje model Acer Aspire V5-591G-77F8, będzie on zdecydowanie lepszym wyborem dla tych, którzy dzielą swój czas między pracę i rozrywkę. Oba laptopy z podświetlaną klawiaturą z powodzeniem posłużą nie tylko do gier, ale także do pracy do późna.

Jakie są laptopy z podświetlaną klawiaturą?


Laptop z podświetlaną klawiaturą to najlepszy wybór dla nocnych marków. Dzięki dyskretnemu podświetleniu niestraszne będzie ani pisanie, ani granie po nocach. Korzystanie z laptopa o późnych godzinach nie będzie już tak przeszkadzało domownikom, a dużo spokojniejszy użytkownik może zyskać dodatkowo „wodotryski” w postaci możliwości dowolnego zmieniania koloru podświetlenia całej klawiatury lub ustawiania odmiennych kolorów podświetlenia dla wybranych sekcji klawiszy. W bardziej sprzyjających warunkach pracy podświetlenie samo się wyłączy lub dostosuje się do natężenia światła dzięki specjalnemu czujnikowi. Laptopy z podświetlaną klawiaturą są nie tylko funkcjonalne i starannie wykonane, ale także bardzo wydajne, co potwierdzają trzy przedstawione wyżej modele.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel