Dlaczego warto kupić robota mopującego? Recenzja iRobota Braava Jet

Odkurzacze automatyczne są coraz częstszym widokiem w polskich domach. Chociaż pozornie dość kosztowne, w dłuższej perspektywie doskonale się sprawdzają, bo pozwalają odciążyć nas od nieprzyjemnego odkurzania, a także zaoszczędzić czas. Do tego - sprzątają znacznie dokładniej, niż odkurzacze tradycyjne. Ogromny postęp w sprzątaniu domu czy mieszkania, zapewnia szereg nowoczesnych technologii – czujniki pozwalające omijać przeszkody, możliwość programowania sprzątania o dowolnej porze, wykorzystanie systemu wirtualnych ścian i latarni, samodzielny powrót do stacji dokującej. To wszystko pozwala zautomatyzować używanie sprzętu do tego stopnia, że zadaniem człowieka jest tylko opróżnienie zbiornika na kurz. W tym kontekście, ciekawym wyzwaniem wydaje się przekazanie w ręce maszyny także uciążliwego mopowania twardych powierzchni. Jak radzi sobie z tym zadaniem dedykowany robot? Sprawdzamy na przykładzie iRobot braava jet 240.


Jak działa robot mopujący?

Urządzenie przeznaczone jest do mycia twardych powierzchni. Przede wszystkim - kafelków w kuchni i w łazience, ale równie dobrze może pracować na linoleum czy parkiecie. Robot pracuje w 3 trybach – mopowania, zamiatania na sucho oraz wycierania na mokro. Warto wspomnieć, że oprócz samego urządzenia, kluczowe znaczenie ma również dedykowana nakładka – 3 rodzaje nakładek instalowanych na spodzie odpowiadają 3 trybom pracy.  Robot mopujący Braava Jet jest znacznie mniejszy i lżejszy od modeli do odkurzania, co niesie szereg zalet: przede wszystkim - mobilność, czyli możliwość wjechania we wszystkie zakamarki, ale także łatwość przechowywania w dowolnym miejscu, nawet w niewielkim mieszkaniu.Wydajność i komfort pracy

Braava przeznaczona jest do pracy na niewielkich powierzchniach – do 25 metrów kwadratowych. W porównaniu z modelami odkurzającymi, wymaga też więcej ingerencji użytkownika. Uruchomienie odbywa się analogicznie, poprzez wciśnięcie przycisku Clean, natomiast żeby wszystko działało prawidłowo, należy także zamocować odpowiednią nakładkę i w przypadku sprzątania na mokro - uzupełnić zbiornik na wodę. Warto natomiast podkreślić, że Braava pracuje wyjątkowo cicho, więc włączenie robota mapującego bez przeszkód może mieć miejsce nawet w nocy. Cichą i dyskretną pracę na pewno docenią ci, którzy posiadają dzieci. Kolejną zaletą dla nich będzie fakt, że robot pozwala czyścić podłogi bez korzystania z detergentów, co likwiduje problem ich przechowywania z dala od dzieci i zmniejsza nieco koszt comiesięcznych zakupów. Podobnie jak inne roboty sprzątające, sunąc po podłodze, omija meble, dywany i inne przeszkody, a dzięki czujnikowi uskoku podłoża, nigdy nie spadnie ze schodów. Robotem możemy sterować także korzystając z aplikacji mobilnej. Jest to o tyle wygodne, że na ekranie smartfona zobaczymy chociażby stan naładowania baterii. Jest tam także dostęp do sklepu z nakładkami, dzięki czemu akcesoria dokupimy nie wstając nawet z kanapy.Czy to się opłaca?

Jeśli wiadro i kij od mopa nie są naszymi przyjaciółmi, a mimo dwóch lewych rąk do sprzątania, czujemy potrzebę posiadania czystej podłogi, nie ma co się zastanawiać. iRobot to dobra propozycja na prezent do nowego mieszkania, prezent ślubny albo trafiony prezent dla rodziców lub posiadaczy zwierząt, które regularnie brudzą każde pomieszczenie, szczególnie w zimnych miesiącach, gdy każde wyjście na dwór kończy się pozostawieniem na podłodze odcisków łap. Sprzęt kosztuje około 1000 zł, a jedyny dodatkowy koszy generuje zakup nakładek. Albo możemy polegać na jednorazowych kupowanych po 10 sztuk jednego rodzaju, albo zainwestować w nieco bardziej kosztowne nakładki wielorazowego użytku.Posiadanie zestawu robotów – odkurzającego i mopującego, pozwala rozwiązać problem czystego mieszkania raz na zawsze. Urządzenia doskonale się uzupełniają i potrafią tworzyć prawdziwie zgrany duet w nowoczesnym domu.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel