Dlaczego warto kupić Xbox One X?

Od premiery konsoli Xbox One minęło już kilka lat, jednak to nie znaczy, że technologia stoi w miejscu. Doczekaliśmy się wielu poprawek do pierwotnej konstrukcji, a finalnie także podziału na dwie linie produktowe – konsole w podstawowych wersjach (oraz konsole z ulepszoną specyfikacją, zdolnością wykorzystania potencjału 4K. Jaki wybór będzie aktualnie najlepszy? Wyjaśniamy, co przemawia na korzyść konsoli Microsoftu.

Na początek - specyfikacja Xbox One X


Producent z dumą informuje, że Xbox One X to najpotężniejsza konsola na świecie, która ma moc większą o 40% od innych. Ile w tym prawdy? Bardzo dużo. Po względem specyfikacji potężniejszy Xbox rzeczywiście jest liderem wśród konsol aktualnie dostępnych w sklepach. 8-rdzeniowy procesor z takowaniem 2,3 Ghz, 12 GB pamięci RAM i bardzo dobry układ graficzny zapewniają doskonałe wrażenia podczas grania. Xbox w tej wersji znakomicie wykorzystuje potencjał 4K. Świetne doznania wizualne dostępne są nie tylko w grach, ale również w produkcjach filmowych, dostępnych za pośrednictwem platform streamingowych. Ultra HD działa płynnie przy 60 klatkach na sekundę. Rozmiar dysku 1 TB spokojnie wystarcza na wiele gier. Filmy w Ultra HD można oglądać także korzystając z nośników Blu-ray 4K.

Specyfikacja Xbox One X

Dostępne gry i usługi na Xbox One X


Dla wielu konsolowych graczy, Xbox wciąż pozostaje w cieniu konsoli Sony, ponieważ to Playstation ma długą listę gier na wyłączność. Rzeczywiście, takie tytuły jak Uncharted, Spiderman czy God of War robią wrażenie. Tylko, że Xbox także nie ma się czego wstydzić, bo ma do dyspozycji takie kultowe serie, jak Halo czy Gears of War. Oprócz tego, na Xbox znajdziemy całe mnóstwo gier multiplatformowych, czyli takich, które są dostępne jednocześnie także na Playstation, PC czy Nintendo Switch. Generalnie, mimo mniejszej liczby wyłączności, wybór tytułów jest naprawdę ogromny.


Co oprócz gier w pudełku? Najważniejsze usługi na Xbox One X


Oprócz pozyskiwania gier na fizycznych nośnikach lub w wersji cyfrowej, posiadacze konsol mają możliwość uzyskiwania wielu korzyści w ramach usług dostępnych w abonamencie. Najpopularniejszą usługą jest Xbox Live. Wykupienie subskrypcji zapewnia możliwość wieloosobowego grania online, ale też darmowe gry, zniżki i dodatki. Na tym jednak nie koniec. Mając konsolę Microsoft, można wykupić  też abonament Xbox Game Pass, który pozwala grać w ponad sto tytułów z biblioteki bez konieczności kupowania. Na podobnej zasadzie funkcjonuje EA Access – usługa zapewniająca dostęp do pełnych wersji gier Electronic Arts, a także zniżki i przedpremierowy dostęp do tytułów koncernu. Trudno o bardziej łakomy kąsek dla fanów gier sportowych, zwłaszcza, że cena za rok korzystania jest mniejsza niż 100 zł!

Główna funkcja konsoli to granie, ale nie należy zapominać o tym, że możemy dzięki niej korzystać także z różnych aplikacji - jak na smart TV. Xbox oferuje  aplikacje Netflix czy YouTube, ale także użytkownicy Microsoftu mają możliwość ze skorzystania z Skype, Go Pro czy One Drive. 

Podsumowując, co sprawia, że Xbox One X będzie dobrym wyborem dla tych, którzy chcą teraz kupić konsolę?

  • Największa mocXbox One X jest obecnie konsolą z najlepszymi podzespołami, która najlepiej wykorzystuje 4K.
  • Bardzo dobre usługi i aplikacje – oprócz pojedynczych gier, Xbox oferuje też mnóstwo rozrywki w niskiej cenie, dzięki usługom do kupienia w abonamencie.
  • Kompatybilność wsteczna – jeśli wcześniej mieliście Xbox 360, wybór jest oczywisty, nie chcąc tracić wcześniej kupionych gier, naprawdę warto kontynuować przygodę z konsolą Microsoftu, a skoro cena wersji X jest niewiele wyższa od podstawowej, lepiej od razu po bardziej zaawansowany model.