Dlaczego warto wybrać duży telewizor

Dlaczego warto mieć w domu większy telewizor?

Kiedy decydujemy się za zakup nowego telewizora, bierzemy pod uwagę wiele różnych aspektów, takich jak technologia wyświetlania obrazu (plazma, LCD, OLED), rozdzielczość czy funkcje sieciowe. Coraz chętniej zastanawiamy się nad telewizorem 3D albo zakrzywionym ekranem, niemniej w pierwszej kolejności patrzymy zawsze na wielkość. To przekątna ekranu jest pierwszym parametrem, na który patrzymy przychodząc do sklepu lub przeglądając oferty w internecie. Im większa tym lepsza? Wiele wskazuje na to, że tak! Dlaczego lepiej mieć większy telewizor?

tv_sony_duzy

1. Do oglądania programów TV

W czasach starych odbiorników kineskopowych mało kto miał ekran powyżej 30 cali. Dziś w większości polskich domów dominują telewizory 42 calowe i większe. Coraz łatwiej znajdujemy miejsce w salonie i dobieramy meble pod duży ekran. Doskonale wiedzą o tym nadawcy, którzy dostosowują swoje programy do odbiorców i ich możliwości. Dlatego na mniejszych ekranach dużo trudniej dostrzec na przykład treść na paskach informacyjnych czy inne detale. Jeśli zatem chcemy być odbiorcą tych samych treści co większość, powinniśmy się dostosować.

2. Do gier

Zadziwiające, że kiedyś można było grać na Pegasusie korzystając z 15 calowego ekranu! Dziś gry video oferują doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a samo oglądanie fantastycznie odwzorowanych miejsc i detali to często przyjemność nie mniejsza niż zdobywanie kolejnych leveli i wypełnianie questów. Każdy miłośnik gier video doceni większy ekran i nie zechce nigdy wrócić do mniejszego!

3. Do śledzenia rozgrywek sportowych

Każdy kibic bez problemu wymieni zbliżające się imprezy szczególnie warte uwagi: mistrzostwa w piłce nożnej, gale bokserskie oraz MMA, rozgrywki NBA czy zawody Formuły1. Nie od dziś wiadomo, że sport znacznie lepiej wygląda na wielkim ekranie – stąd popularność telebimów i wielkich ekranów w pubach. Mając telewizor na całą ścianę, spokojnie możemy zaprosić liczne grono przyjaciół do wspólnego oglądania zawodów, a jedynym zmartwieniem będzie wystarczająca zawartość lodówki.

4. Bo to bezpieczne

Wraz z rozwojem technologii poprawia się nie tylko odbiór obrazów na ekranie telewizora, które w coraz większym stopniu odzwierciedlają rzeczywistość, ale również bezpieczeństwo dla zdrowia. Dawno minęły czasy telewizorów z potężnym działem elektronowym, które emitowało silne promieniowanie. Dzisiaj możemy bezpiecznie siedzieć 2-3 metry od telewizora, bez obawy o pogorszenie się wzroku i wystąpienie innych dolegliwości.

5. Bo chytry dwa razy traci

Zakup nowego telewizora to inwestycja na kilka lat. Skoro doświadczenie pokazuje, że wybieramy coraz większe urządzenia i nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się odwrócić może lepiej od razu zainwestować w trochę większy sprzęt, aby nie żałować tego za rok albo półtora roku? Jeśli dziś myślimy o telewizorze 42 calowym, może lepiej od razu zdecydować się na 50?

Posiadanie dużego telewizora, podobnie jak dużego auta nie powinno być bezmyślnym wyznacznikiem zamożności, tylko praktycznym wyborem. Jeśli mamy do tego odpowiednie warunki, inwestycja w duży sprzęt zawsze się opłaca, bo idzie za tym dużo korzyści.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel