MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Do czego jeszcze można wykorzystać tablet multimedialny?

Przyjęło się, że tablet to dobre urządzenie do grania w gry, oglądania filmów czy seriali oraz szeroko pojętej aktywności w internecie – przede wszystkim, przeglądania stron i przeglądania portali społecznościowych. To wszystko najważniejsze i najczęściej wykorzystywane funkcje. Warto jednak pamiętać o tym, że tablet multimedialny wykorzystamy także do innych celów. Jakich? Przedstawiamy kilka nieoczywistych zastosowań tabletów, o których warto wiedzieć.

Tablet jako dodatkowy ekran

Wiele osób pracujących na komputerze docenia możliwość korzystania z więcej niż jednego ekranu jednocześnie. To przede wszystkim domena informatyków i grafików, ale rozwiązanie może się sprawdzić także w innych zawodach. Generalnie, drugi ekran ułatwia pracę, ponieważ nie wymusza ciągłego przechodzenia od jednej aplikacji do drugiej. Dysponując dodatkowym ekranem, można tworzyć na nim pliki i dokumenty albo pisać maila, a na ekranie głównym prowadzić obliczenia czy inne operacje. W teorii to dobre rozwiązanie, w praktyce - nie zawsze możliwe. Dodatkowy monitor jest kosztowny i nie zawsze zmieści się na biurku. Co innego ekran małego tabletu, który jest kompaktowy i w każdej chwili może zniknąć z blatu. Ale jak zamienić tablet w dodatkowy wyświetlacz do komputera? Pomoże w tym dedykowana aplikacja, taka, jak na przykład Air Display albo Duet Display. Mając zainstalowaną aplikację na tablecie oraz wgrane sterowniki na komputerze, łączymy oba urządzenia albo przewodowo przez kabel USB, albo bezprzewodowo za pomocą sieci Wi-Fi. Odrobina pracy i można pożądany efekt osiągnąć za pomocą kilku kliknięć!

Tablet jako aparat fotograficzny

Robienie zdjęć za pomocą tabletu nie jest szczególnie popularne. To dlatego, że aparaty w tabletach są z reguły zdecydowanie słabsze od tych w nowoczesnych smartfonach. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu awaryjnych sytuacjach można ratować się tabletami. Na przykład wtedy, gdy bateria w telefonie jest już na wyczerpaniu. Możliwość robienia zdjęć ucieszy także dzieci korzystające z tabletów multimedialnych. Wyraźny ekran z podglądem oraz duży przysiek migawki to duże ułatwienie dla najmłodszych. Poza tym, zachęcając do robienia zdjęć w taki sposób, nie musimy dodatkowo kupować dziecku aparatu fotograficznego. Przynajmniej przez jakiś czas, bo gdy dziecko okaże się zapalnym fotografem, inwestycja w bardziej zaawansowany sprzęt będzie już bardziej uzasadniona. Obecnie Tablet SAMSUNG Galaxy Tab A oraz iPad 9.7 posiadają matryce 8 Mpix. Dziś nie robi to wrażenia, ale jeszcze kilka lat temu w telefonach wcale nie było lepszych aparatów.  A gdy robimy zdjęcia przy dobrym oświetleniu, w dzień, parametry tabletów są całkowicie wystarczające.

Tablet jako telefon

Wiele tabletów umożliwia umieszczenie w nich karty SIM. Ta najczęściej jest wykorzystywana do korzystania z internetu, niemniej jednak, dzięki slotowi na kartę SIM, za pomocą tabletu można też wykonywać i odbierać połączenia. Ciekawą propozycją jest tablet tablet NAVITEL T500, który sprawdza się jako telefon oraz radzi sobie bardzo dobrze także jako nawigacja. Urządzenie ma 7-calowy ekran, przez co nie odbiega wymiarami od dużych smartfonów i wygodnie leży w dłoni. Można też z powodzeniem wykorzystać w ten sam sposób wybrane tablety o przekątnej 8-cali. W końcu sprzętu nie trzeba przykładać do ucha, gdy prowadzimy rozmowę w słuchawkach.

Odrobina wiedzy i kreatywności wystarczy do tego, aby odnaleźć potencjał tabletów, z którego do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy. Chociaż często lekceważone tablety potrafią być bardzo użytecznymi urządzeniami o wielu zastosowaniach!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]