Drukowanie z telefonu – jak połączyć go z drukarką?

Drukowanie z telefonu to realna potrzeba wielu osób. Oczywiście, dotyczy to w głównej mierze zdjęć, które coraz częściej pozostają w pamięci telefonu i nie przenosimy ich na inne trwałe nośniki. Wygodne jest zatem bezpośrednie połączenie drukarki ze swoim urządzeniem. Jednak często chcemy z poziomu smartfona wydrukować także dokumenty – umowy, faktury czy bilety. Trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt – jak go wybrać i czy warto? I jak następnie połączyć telefon z drukarką?


Drukowanie dawniej i dziś


Wizyty w zakładzie fotograficznym w celu wywołania zdjęć obecnie należą już do rzadkości. W czasach gdy fotografie wykonywaliśmy analogowymi aparatami z filmem na 24 lub 36 zdjęć, jedyną alternatywą dla profesjonalnego fotografa była własna ciemnia oraz posiadanie fachowej wiedzy. Od tego czasu, w ciągu blisko dwóch dekad, zmieniło się niemal wszystko. Zdjęcia wykonujemy najczęściej w wersji cyfrowej, używamy do tego smartfonów zamiast aparatów fotograficznych, wreszcie na koniec – bardzo często nie potrzebujemy zdjęć na fizycznych nośnikach, zadowalając się fotką umieszczoną w internecie.

Jednak drukowanie zdjęć wciąż funkcjonuje – rzecz w tym, że na zupełnie innych zasadach niż do tej pory. Zupełnie niedawno za sprawą aparatów typu Instax wróciła moda zapoczątkowana przez polaroidy, a perspektywa wydrukowania zdjęcia zaraz po jego wykonaniu nagle znów stała się atrakcyjna. Nie każdy chce jednak inwestować w specjalny aparat z wbudowaną drukarką. Jest za to inne rozwiązanie – kompaktowe, poręczne drukarki kompatybilne z telefonem! W tym artykule przedstawiamy przykładowe modele drukarek kompatybilnych ze smartfonami i ich możliwości, a także wyjaśniamy, jak drukować z telefonu.


Drukowanie z telefonu – jak połączyć telefon z drukarką?


Jak połączyć drukarkę z telefonem? To proste!


Potrzeba drukowania z urządzeń mobilnych to nic nowego, producenci znaleźli zatem kilka sposobów na to, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem. Do wyboru mamy następujące opcje:


  • drukowanie z telefonu przez USB,
  • drukowanie dzięki łączności Wi-Fi,
  • drukowanie przez Bluetooth,
  • drukowanie przez NFC.


Pierwszy wariant jest naturalnie najmniej wygodny, bo wymaga jednak używania kabla. Dlatego większość użytkowników preferuje łączność bezprzewodową. Gdy podłączymy do tej samej sieci Wi-Fi drukarkę i telefon, pozostaje jeszcze wybrać odpowiednią aplikację do obsługi poleceń. Wiele smartfonów ma domyślenia zainstalowane programy. Popularne, uniwersalne apki to na przykład Print Anywhere, Google Cloud Print czy Apple Air Print. Można także używać aplikacji tworzonych przez producentów drukarek.


Jeżeli drukarka obsługuje funkcję NFC, można na niej drukować także bezpośrednio z urządzenia mobilnego. W tym przypadku łączność odbywa się bezpośrednio z pominięciem sieci lokalnej. Jednak żeby wszystko zadziałało prawidłowo, telefon musi znajdować się blisko drukarki.


Skoro wiadomo już, jak drukować z telefonu, warto rozejrzeć się za dobrym i niedrogim sprzętem, który nam to umożliwi.Zobacz najlepsze drukarki kompatybilne ze smartfonem


Jaki model warto wybrać, aby cieszyć się wygodnym drukowaniem? Zobacz nasze propozycje!


Drukarka fotograficzna FUJIFILM Instax Mini Link Niebieski

To małe, przenośne urządzenie, drukujące fotki w rozmiarze 62 mm×46 m. Drukowanie z telefonu możemy sobie urozmaicić, dodając różne efekty – ramki, naklejki, szablony. Co ważne, sprzęt można zabrać w teren – wbudowany akumulator starczy na wydrukowanie nawet 100 zdjęć! Łączność zapewnia moduł Bluetooth, a wszystkie ustawienia widzimy w aplikacji mini Link.


Urządzenie wielofunkcyjne z kolorową drukarką atramentową HP DeskJet Ink Advantage

To mała atramentowa drukarka domowa, która ma także funkcje skanera i kopiarki. Smukła konstrukcja sprawia, że zmieści się w każdym miejscu. Drukuje na papierze zwykłym i fotograficznym, ale również na folii, kopertach czy etykietach.


Urządzenie wielofunkcyjne EPSON EcoTank L3160

Bardzo chwalony sprzęt, sprawdzający się w domu i małym biurze. Jeśli potrzebujemy drukować nie tylko zdjęcia, ale też dużo dokumentów, to na pewno zaskoczy swoją wydajnością. Zapewnia wyjątkowo niskie koszty druku.


Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Kolejna drukarka atramentowa z dodatkowymi funkcjami. Jak połączyć telefon z drukarką? Możemy użyć w tym celu Wi-Fi, Bluetooth albo USB – cały proces ułatwi aplikacja HP Smart.


Świat idzie do przodu, a nowe potrzeby generują zapotrzebowanie na produkty zupełnie inne niż te znane do tej pory. Nic dziwnego, że konsekwencją niezwykle szybkiego rozwoju fotografii mobilnej jest rosnąca popularność drukarek do zdjęć z telefonu. O ile pojawienie się fotki w mediach społecznościowych jest standardem, tak możliwość jej szybkiego wydrukowania to już coś, co może zrobić wrażenie na rówieśnikach. Oprócz zabawy można doszukać się także wiele bardzo praktycznych zastosowań. Najlepszy przykład to sytuacja, w której szybko potrzebujemy zdjęcia legitymacyjnego, więc wykonujemy to zdjęcie smartfonem i drukujemy sami, bo wszystkie zakłady fotograficzne są już nieczynne.


Wiedząc już, jak wydrukować z telefonu, coraz częściej korzystamy z tej opcji. Na ten moment praktycznie wszystkie nowe drukarki umożliwiają mobilne wydruki, co ułatwia wszystkim życie.


Zobacz więcej

Jaki gimbal do telefonu, a jaki do lustrzanki? Jaki gimbal do telefonu, a jaki do lustrzanki?

Myślisz, jaki gimbal do telefonu wybrać? A może szukać gimbala do lustrzanki? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby kupić odpowiedni sprzęt. Dobra stabilizacja obrazu to podstawa przy tworzeniu filmów dobrej jakości, dlatego akcesoria warto trafnie ocenić przed zakupem.

Więcej

Jaki najlepszy aparat do filmowania wybrać? Czym kręcić wideo? Jaki najlepszy aparat do filmowania wybrać? Czym kręcić wideo?

Zastanawiasz się, jaki aparat do nagrywania filmów będzie najlepszy? Co wziąć pod uwagę, szukając idealnego modelu? Na te pytania odpowiada nasz poradnik.

Więcej

Jaki softbox wybrać? Jak go ustawić i co to w ogóle jest? Jaki softbox wybrać? Jak go ustawić i co to w ogóle jest?

Softbox to narzędzie pracy znane wielu fotografom, ale też osobom prowadzącym streamy czy wideokonferencje. Jaki softbox będzie odpowiedni? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021 Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?

Więcej

Jaka karta do nagrywania w 4K? Co wybrać do aparatu? Jaka karta do nagrywania w 4K? Co wybrać do aparatu?

Myślisz, jaka karta pamięci do wideorejestratora, jaka do kamery sportowej albo aparatu cyfrowego będzie odpowiednia? Zobacz praktyczny poradnik.

Więcej

Jaka karta pamięci do telefonu będzie najlepsza? Jaka karta pamięci do telefonu będzie najlepsza?

Zastanawiasz się, jaka karta pamięci do telefonu spełni Twoje oczekiwania? Warto wybrać mądrze, ponieważ nie zawsze najtańszy model będzie satysfakcjonujący.

Więcej

Najlepsze bezlusterkowce – ranking 2021. Jaki aparat bezlusterkowy wybrać? Najlepsze bezlusterkowce – ranking 2021. Jaki aparat bezlusterkowy wybrać?

Najlepsze bezlusterkowce robią równie dobre zdjęcia jak lustrzanki, jednak pod wieloma względami są zdecydowanie bardziej komfortowe. Dlaczego warto kupić aparat bezlusterkowy? Sprawdź!

Więcej

Lustrzanka vs bezlusterkowiec a może kompakt – co wybrać? Lustrzanka vs bezlusterkowiec a może kompakt – co wybrać?

Lustrzanka vs bezlusterkowiec? Warto się nad tym zastanowić, jeśli planujemy zakup aparatu cyfrowego. Doradzamy, co będzie najlepsze do fotografowania.

Więcej

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku? Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 

Więcej

Jaki statyw do aparatu, a jaki do telefonu wybrać? Jaki statyw do aparatu, a jaki do telefonu wybrać?

Jaki statyw do aparatu albo telefonu więc wybrać? Odpowiadamy! Ranking, który przygotowaliśmy, obejmuje akcesoria przydatne do fotografowania smartfonem, aparatem cyfrowym albo filmowania kamerą.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]