DVB-S

DVB-S jest standardem umożliwiającym odbiór cyfrowej telewizji satelitarnej. DVB-S („Digital Video Broadcasting – Satellite”) oznacza nadawanie cyfrowych programów radiowych i telewizyjnych drogą satelitarną. Wśród wszystkich wariantów DVB standard DVB-S wykorzystywany jest najczęściej. Ze względu na dużą szybkość transferu danych możliwa jest transmisja dużej liczby programów radiowych i usług dodatkowych.

Na samych satelitach Astra jest dostępnych ponad 1500 programów radiowych i telewizyjnych – wiele z nich jest niekodowanych. DVB-S nie wymaga dodatkowej infrastruktury tak jak DVB-C i DVB-T. Również rejony znajdujące się z dala od aglomeracji mogą odbierać programy radiowe dzięki DVB-S.
Nadawanie programów drogą satelitarną finansują nadawcy, z tego względu oprócz opłat za telewizję płatną użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. W większości wypadków wymagany jest jednak tuner cyfrowy i konwerter obsługujący górne pasmo.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]