MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Efekty używania szczoteczki sonicznej

W ciągu ostatnich 25 lat wiele dowiedzieliśmy się na temat utrzymania właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowia naszego uzębienia. Jednocześnie udoskonalano technologię szczoteczek elektrycznych. Utrzymywanie dobrej kondycji jamy ustnej to obecnie fakt wynikający ze zwiększonej świadomości oraz profilaktyki zdrowotnej.

Społeczne kampanie i środki przekazu zwiększają świadomość potrzeby utrzymania właściwego stanu higieny i zdrowia jamy ustnej. Wiemy chociażby, jaką rolę w kontekście dbania o uzębienie spełniają czynniki dziedziczne oraz styl życia. Pomimo jednak całej wiedzy i świadomości, jeden element nadal umyka powszechnej uwadze – mowa tu o codziennej kontroli płytki nazębnej.

Konieczność walki z płytką nazębną


Walka z narostem płytki nazębnej, zwanej też bakteryjną, pozwala ograniczać rozwój bakterii które wytwarzają kwasy atakujące szkliwo i uszkadzające dziąsła. To z kolei zapobiega stanowi zapalnemu w jamie ustnej, który nieleczony zamienia się w stan zapalny przyzębia i ostatecznie może prowadzić do powstania kamienia nazębnego. Najczęściej zmiany te powstają u ujścia gruczołów ślinowych – na siekaczach po stronie języka, a także na powierzchniach zębów trzonowych w szczęce. Nieusuwany kamień nazębny, który powstaje z nieusuwanej płytki nazębnej, prowadzi w dalszej kolejności do nadwrażliwości i zapalenia dziąseł z krwawieniem oraz próchnicy. Na tym etapie może pomóc już tylko stomatolog.


Jak działa szczoteczka soniczna?


Aby uniknąć osadzania się płytki nazębnej warto zacząć korzystać ze szczoteczki sonicznej. Działanie szczoteczki sonicznej bazuje na generowaniu fal dźwiękowych, które wprowadzają ją w drgania. Drgania o wysokiej amplitudzie, w połączeniu z pastą i śliną wywołuje proces kawitacji. Proces polega na wytworzeniu chmury aktywnych bąbelków, odbijających się od powierzchni dziąseł i zębów, usuwając w ten sposób płytkę bakteryjną, osad i kamień nazębny. Dodatkowo drgania wytwarzane przez szczoteczkę soniczną w głąb jamy ustnej. Dzięki tak dokładnemu czyszczeniu wszystkie zakamarki, przestrzenie międzyzębowe i stają się idealnie czyste.


Jak działa szczoteczka soniczna?


Szczoteczka soniczna Philips AirFloss


Jedną z najlepszych marek szczoteczek sonicznych jest Philips. Firma ta przeprowadziła badania na 182 ochotnikach, podczas których ustalono ponad wszelką wątpliwość, że efekty stosowania Philips Sonicare AirFloss znacznie zwiększają skuteczność zabiegów higienicznych i w istotny sposób przyczyniają się do profilaktyki chorób dziąseł i zębów.

Wysunięto wnioski, że Philips Sonicare AirFloss Pro ma o ponad 50% większą skuteczność w usuwaniu płytki w stosunku do zwykłej szczoteczki manualnej i ponad 25% większą skuteczność w porównaniu z klasyczną szczoteczką elektryczną.

Codzienna efektywna pielęgnacja i higiena uzębienia to nie tylko dobre samopoczucie, ale także rzeczywista ochrona i pomoc w utrzymaniu zdrowia. Stosowanie nowoczesnych szczoteczek sonicznych Philips to znaczący krok ku zdrowej jamie ustnej. Pozwala zachować biały uśmiech, nie narażać się na ryzyko nadwrażliwości czy próchnicy, a także zapobiega częstemu leczeniu dentystycznemu. A ich skuteczność została potwierdzona badaniami.


Przeczytaj więcej

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak jej używać?

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak jej używać?

Jak używać szczoteczki do twarzy i który model wybrać – wyjaśniamy w tym artykule.
Ranking prostownic. Jak wybrać idealny model?

Ranking prostownic. Jak wybrać idealny model?

Jak wybrać prostownicę, aby cieszyć się doskonałymi efektami, a włosy były zdrowe? Prezentujemy ranking prostownic fryzjerskich, który pozwoli wybrać idealne rozwiązanie.
Jaki irygator do zębów warto kupić? Ranking produktów

Jaki irygator do zębów warto kupić? Ranking produktów

Jaki irygator warto kupić? Jak go używać? Wyjaśnimy w tym artykule – przedstawiamy też ranking irygatorów.
Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów

Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów

Szczoteczki soniczne przez wielu ekspertów uważane są za zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenia do mycia zębów. Prezentujemy ranking szczoteczek sonicznych.  
Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 
Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Xiaomi to chińska firma znana na naszym rynku przede wszystkim z dobrej jakości smartfonów dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Wybraliśmy 5 najciekawszych sprzętów Xioami, które warto kupić. Ciekawe czy o nich słyszeliście!
Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

Czy suszarka z jonizacją to dobry pomysł? Odpowiadamy w tym artykule i wskazujemy konkretne modele suszarek, którym warto się przyjrzeć.
Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Trafione upominki od Mikołaja, które sprawią radość, wcale nie muszą być kosztowne. Oto idealne i niedrogie prezenty (do 100 zł), które można znaleźć pod choinką.
Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jesienią, wraz z sezonem grzewczym, dla wielu osób zaczyna się także sezon chorobowy. W tym artykule podpowiadamy, co można zrobić, aby nie dać się zarazkom i jakoś przetrwać trudny okres jesienno-zimowy.
Jaki trymer do brody? Ranking produktów 2020

Jaki trymer do brody? Ranking produktów 2020

Dobry trymer do brody jest na wagę złota dla tego, kto ją zapuszcza i chce wyglądać dobrze. A jaki konkretnie model warto wybrać? Przedstawiamy nasz ranking.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]