Ekspres przelewowy – czy to się opłaca? Przegląd możliwości i wybór polecanych modeli

Ekspresy przelewowe zagościły w wielu domach na długo przed tym, jak rynek został zdominowany przez nowoczesne ekspresy ciśnieniowe, w tym szczególnie łatwe w obsłudze ekspresy na kapsułki. Jak działają urządzenia przelewowe? Ekspres składa się z pojemnika na wodę, systemu grzejnego oraz naczynia, do którego trafia przygotowana kawa (najczęściej dzbanka). Nad dzbankiem, do którego będzie skraplała się kawa, znajduje się pojemnik na filtr, do którego wsypuje się zmielone ziarna, przez które przesącza się gorąca woda i skrapla w postaci naparu. W ten sposób, możemy za jednym razem przygotować znacznie więcej niż jedną filiżankę. Jakie są największe zalety ekspresów przelewowych i jaki model warto wybrać? Doradzamy w tym artykule.

Ekspresy przelewowe - dlaczego warto kupić?

Ekspres przelewowy – dlaczego warto?


  • niska cena urządzenia – ekspresy przelewowe są zdecydowanie tańsze od innych typów. Warto podkreślić także, że w takim ekspresie, w przeciwieństwie do modeli na kapsułki mamy możliwość wybrania dowolnego smaku kawy, swobodnie wybierając mieszankę, która najbardziej nam odpowiada. Bez problemu można kupić ekspres dobrej jakości za mniej niż 500 zł. 
  • niska cena kawy – to kolejna przewaga ekspresów przelewowych nad tymi kapsułkowym - koszt zaperzenia jednej kawy jest znacznie niższy, zwłaszcza, jeśli kawę kupujemy w dużych opakowaniach.
  • ciepła kawa zawsze kiedy chcesz – dzięki funkcji podgrzewania, można liczyć na ciepłą kawę nawet na długo po jej zaparzeniu. Dzięki zaś możliwości przygotowania kilku porcji za jednym razem, nie musimy znów martwić się przygotowaniem – wystarczy nalać gotowy napój z dzbanka. 

Ekspres przelewowy – dla kogo?

Ekspresy przelewowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kawy pije się dużo i robi się o często. Mieszkanie zamieszkane przez kilka dorosłych osób albo małe biuro to idealne miejsce. Warto także podkreślić, że ekspres przelewowy będzie dobrą opcją dla osób preferujących czarne kawy, a już niekoniecznie piankowe latte albo cappuccino.


Ekspresy przelewowe - polecane modele

Na jaki ekspres powinniśmy zwrócić uwagę, gdy myślimy o dobrym stosunku ceny do jakości? Poniżej prezentujemy wybrane modele, które wyróżniają się na tle konkurencji.

  • Ekspres SEVERIN KA 4810 – to ekspres, który umożliwia również przygotowanie naparu z kawy w ziarnach. Wbudowany młynek żarnowy zmieli do 200g kawy znajdującej się w zbiorniku. Urządzenie zapewnia też możliwość wyboru 3 rodzajów aromatu, wybór mocy kawy oraz blokadę kapania.
  • Ekspres BEKO CFM6350 – to ekspres przelewowy o mocy aż 1000 W, który potrafi przygotować do 10 filiżanek kawy.  Elegancka obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej  kolorze inox. Kawa zaparzana jest w optymalnej temperaturze 95 stopni Celsjusza.
  • Ekspres ARIETE 134203 Beżowy -  to nowoczesny ekspres, który umożliwia przygotowanie aż 12 filiżanek kawy w jednym cyklu. Ma funkcje podtrzymywania temperatury, przerwania zaparzania oraz zaprogramowania zaparzania na następne 24 h.
  • Ekspres przelewowy RUSSELL HOBBS 24210-56 Compact Hometo ekspres z podgrzewaną płytą, który pełny dzbanek kawy przygotowuje w ciągu 7 minut. Dzięki blokadzie kapania, resztki naparu nie wydostają się po wyjęciu dzbanka. W przypadku, gdy nie jest używany, automatycznie się wyłącza.

Ekspres przelewowy to dla wielu osób bardzo rozsądny wybór w atrakcyjnej cenie. Mimo dominacji na rynku ekspresów ciśnieniowych, wygląda na to, że przelewowe jeszcze długo będą mieć swoich zwolenników.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel