Ekspresy ciśnieniowe Nivona dopasowane do Twoich potrzeb – który warto wybrać?

Doskonała aromatyczna kawa z ekspresu może być dostępna również w domu, a nie tylko w kawiarni. Jeśli jesteś koneserem kawy i cenisz sobie wyrazisty smak oraz wygodę i łatwość przygotowywania gorących napojów, to opłaca Ci się zainwestować w ekspres do kawy z wyższej półki. Za co właściwie płacimy, wydając na dobry ekspres między 3000 zł a 6000zł? W tym artykule wymieniamy najważniejsze technologie przemawiające za urządzeniami z segmentu premium. Jako przykład produktów bardzo wysokiej jakości wybraliśmy ekspresy ciśnieniowe Nivona.

Nie każdy ekspres to potrafi – zobacz najważniejsze atuty urządzeń Nivona

Mimo teoretycznie podobnej konstrukcji i zasady działania, ekspresy różnią się pod wieloma względami i stąd duża dysproporcja w kwestii rynkowej ceny tych urządzeń. Co wpływa na wartość urządzenia i jednocześnie podnosi komfort korzystania?

Moc – parametr podawany przy większości urządzeń elektrycznych. Na co wpływa w przypadku ekspresów? Im jest wyższa, tym szybciej uda się podgrzać wodę i przygotować kawę. W przypadku zrobienia jednej filiżanki nie ma ogromnego znaczenia, ale przy kilku - różnice robią się już istotne. Proste i niedrogie ekspresy mają moc 800-850 W. W przypadku ekspresów Nivona to aż 1455W. Różnica jest więc mocno zauważalna. Nasi goście będą mogli delektować się kawą jednocześnie, bez konieczności donoszenia partiami aromatycznego napoju. Nie ominie nas więcej żadna ciekawa rozmowa!

Podwójny dozownik – czy naprawdę każdą kawę trzeba parzyć osobno? Niekoniecznie. Dzięki podwójnemu dozownikowi można przygotowywać jednocześnie nie jeden, a dwa napoje tego samego typu. 

Regulowana wylewka – ilość wody potrzebnej do przygotowania napoju oraz wielkość naczynia różnią się w zależności od rodzaju kawy. To wpływa także na samo nalewanie. Jeśli wlewamy kawę do niewielkiej filiżanki, wylewka powinna być niżej, aby uniknąć chlapania, a przy wysokiej szklance do latte - kawa powinna być wlewana już z większej wysokości. Płynna regulacja pozwoli nad tym zapanować.

Ustawienia temperatury i ilości kawy – nie zawsze to wrzątek będzie idealnym rozwiązaniem. Podobnie jak w przypadku herbat, kawa też może się różnić temperaturą przygotowywania. Dzięki regulacji na kilku poziomach, można dokładnie określić zarówno temperaturę, jak i moc napoju. 

Automatyczne czyszczenie – utrzymanie ekspresu w czystości jest ogromnie ważne, jeśli faktycznie ma służyć przez lata i nie ulec żadnej awarii. Z braku czasu często zaniedbujemy czynności związane z konserwacją. Jaki jest na to najlepszy sposób? Powierzenie czyszczenia samej maszynie. Ekspres ciśnieniowy NIVONA 759 Cafe Romatica zapewnia automatyczne czyszczenie układu spieniania mleka i automatyczne płukanie i usuwanie kamienia.

Liczba dostępnych napojów – warto zwrócić uwagę na to, jakie kawy będzie w stanie przygotować ekspres. Standardem jest espresso, czy americano, a w przypadku ekspresów z funkcją spieniania mleka - także latte czy latte macchiato. W wysokiej klasy ekspresach ta lista potrafi być jednak znacznie dłuższa. Wspomniany ekspres 759 Cafe Romatica oferuje aż 17 możliwości! 8 napojów to fabrycznie zaprogramowane kawy, a aż 9 możemy stworzyć sami, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i upodobania. To ukłon w stronę prawdziwych kawoszy, którzy uwielbiają dzielić się ulubionymi, skomponowanymi przez siebie, smakami, z przyjaciółmi i rodziną.

Podgrzewanie filiżanek - wlewając kawę do zimnej filiżanki, musimy liczyć się z tym, że nie będzie ona smakowała idealnie. Zimne naczynie negatywnie wpływa bowiem na właściwości smakowe kawy. Jeśli chcemy zadbać o odpowiednią temperaturę filiżanki, umożliwi to najbardziej zaawansowany ekspres NIVONA 970 Cafe Romatica z funkcją podgrzewania. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że kawa będzie wyśmienita – pozostaje się tylko nią delektować w domowym zaciszu – samemu lub w ulubionym towarzystwie!

Jak widać, zaawansowane ekspresy do kawy potrafią znacznie więcej niż sprzęt o podstawowej specyfikacji. Dlatego różnica w cenie jest tutaj całkowicie uzasadniona. Jeśli uważamy się za smakoszy kawy, naprawdę warto stawiać na najlepsze rozwiązania na rynku.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]