Ekspresy do kawy KRUPS – przewodnik po modelach

Trudno znaleźć miłośników kawy, którzy nie cenią ekspresów ciśnieniowych. Kawa z ekspresu zdecydowanie przewyższa pod względem walorów smakowych każdą kawę rozpuszczalną, więc posiadanie takiego urządzenia to najlepszy sposób na to, żeby w domu cieszyć się napojami tak samo aromatycznymi, jak w kawiarni. O ile sama decyzja o kupnie ekspresu jest prosta, nie można tego powiedzieć o wyborze konkretnego modelu, dlatego przygotowaliśmy zestawienie dotyczące ekspresów marki KRUPS. Często to szczegóły decydują o tym, który z nich idealnie wpisze się w nasze potrzeby.

Co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Najważniejsza podczas korzystania z większości urządzeń AGD jest wygoda oraz łatwość obsługi. W przypadku ekspresów jest dokładnie tak samo. Oceniając użyteczność ekspresu w praktyce, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego wielkość. To od gabarytów zależy to, czy będzie się bez problemu mieścił na kuchennym blacie, czy raczej zajmował zbyt dużo miejsca i przeszkadzał przy niektórych czynnościach - zwłaszcza na małych metrażach. Patrząc na rozmiar, bierzemy pod uwagę szerokość, wysokość, a także głębokość. W przypadku ekspresów KRUPS te wymiary to odpowiednio 36, 24 i 36 centymetrów. W następnej kolejności warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia oraz spieniania mleka. To właśnie konieczność utrzymania porządku zniechęca wiele osób do ciśnieniowych ekspresów na rzecz teoretycznie prostszych w obsłudze ekspresów na kapsułki. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne ekspresy posiadają funkcję automatycznego czyszczenia. Za pomocą jednego przycisku można uruchomić czyszczenie układu spieniania mleka, a także automatyczny program czyszczenia i odkamieniania.

Co jeszcze wpływa na codzienny komfort? Na pewno prosta i intuicyjna obsługa. W tym miejscu należy wskazać wyraźny, dobrze umiejscowiony wyświetlacz, czytelne i dobrze rozlokowane przyciski, a także odpowiedni system powiadomień i alertów. Dobry ekspres do kawy powinien informować o wszystkich ważnych sprawach – o konieczności wymiany filtra, o potrzebnym okamienieniu, a także zapełnieniu się zbiornika na fusy czy o braku wody w zbiorniku. System przypomnień czy automatyczne czyszczenie to nie tylko oszczędność czasu, ale także szansa na dłuższą żywotność ekspresu, bo warunkiem długiego funkcjonowania urządzenia jest właśnie prawidłowa konserwacja. W połączeniu z dużą wytrzymałością stalowych młynków w urządzeniach KRUPS, daje to perspektywę używania ekspresu przez długie lata.

Następna kategoria ważnych funkcji to wszystkie elementy, które pozwalają dopasować napój do indywidualnych preferencji. W ekspresach KRUPS mamy możliwość regulowania ilości kawy, mleka, a także ustawienia temperatury parzenia. Regulować można nawet stopień zmielenia ziaren. Ekspresy z serii KRUPS Evidence zostały tak zaprojektowane, że umożliwiają przygotowanie napoju w wybranym przez siebie naczyniu. Dzięki regulowaniu wysokości dozownika, bez problemu zrobimy świetną kawę w filiżance, w kubku, a także w wysokiej szklance do wysokości 15 cm.

Jaki model wybrać?

Wszystkie wspomniane wyżej elementy sprawiają, że ekspresy KRUPS są naprawdę godne zaufania i bardzo praktyczne. Ale na który konkretnie model się zdecydować? To już zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Zdecydowanie najwięcej udogodnień ze wszystkich zapewnia KRUPS Barista EA907D. To jedyny model spośród wymienionych, który posiada innowacyjną dyszę do spieniania mleka, która automatycznie zostaje wyczyszczona po każdej zaparzonej kawie mlecznej. Poza tym, ekspres ten posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz z możliwością zapisania 8 ulubionych napojów dla 8 różnych użytkowników.

W zależności od konkretnego modelu, różnić może liczba i rodzaj napojów, które przygotowuje się automatycznie, czyli wciskając jeden przycisk. W ekspresach KRUPS z serii Evidence np. EA890D czy EA8901 przygotujemy z łatwością dwie filiżanki kawy mlecznej za jednym dotknięciem. Do wyboru mamy aż 15 różnych programów, gdzie możemy wybrać aromatyczne espresso, kremowe cappuccino czy też latte, aż po napoje herbaciane o regulowanych ustawieniach temperatury wody. Decydując się na model KRUPS EA894T EVIDENCE PLUS, wydłużymy listę także o popularną, australijską kawę Flat White, rozszerzając w ten sposób wybór kaw z mlekiem.

Najciekawszą opcją dla miłośników nowinek technologicznych będzie na pewno KRUPS EA893C Evidence One Touch Cappuccino. W przypadku tego modelu, ogromną zaletą jest współpraca ekspresu ze smartfonem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Urządzenie łączy się z telefonem przez Bluetooth, dzięki czemu można przygotować ulubioną kawę nie wstając z łóżka! Kilka kliknięć na ekranie smartfona wystarczy, aby przygotować wybrany napój. Aplikacja, oprócz zdalnej obsługi ekspresu, powiela wiele innych funkcji, jak przekazywanie powiadomień o konieczności konserwacji, ale na tym jej przydatność wcale się nie kończy. Dodatkowym smaczkiem jest sekcja aktualności, która umożliwia dostęp do ciekawych informacji na temat kawy. W aplikacji można także śledzić historię konsumpcji – ile kaw wypiliśmy i jakiego rodzaju. Ekspres ten zadowoli także fanów dobrego designu. Model KRUPS Evidence EA893C został finalistą prestiżowego konkursu „Dobry Wzór 2018”.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel