Ekspresy do kawy - nietypowe funkcje

Zwyczaj picia kawy już od lat jest u nas bardzo powszechny, zmieniają się jednak sposoby parzenia tego napoju oraz okoliczności, w jakich cieszymy się jej aromatem. W miejsce kawy z fusami i rozpuszczalnej kawy, pozbawionej aromatu świeżo zmielonych ziaren, coraz częściej wybieramy napój z ekspresów ciśnieniowych. Wybierając odpowiednio zaawansowane urządzenie, można każdego dnia cieszyć się w domu kawą równie pyszną, jak od baristy i to bez specjalnych umiejętności związanych z zaparzaniem. Ekspresy także z każdym kolejnym rokiem korzystają z nowocześniejszych technologii dla naszej wygody. Jakie funkcje mogą Cię pozytywnie zaskoczyć w urządzeniach nowej generacji? Zapraszamy na przegląd ciekawych nowinek.


Kawa zmielona tak, jak lubisz


Gdy kawę w ziarnach można było zmielić samemu, korzystając z ręcznego młynka, mieliśmy kontrolę nad tym, czy stopień zmielenia ziaren jest odpowiedni. A co w sytuacji, gdy kawę mieli automat? Okazuje się, że tutaj także możemy mieć na to wpływ! Regulacja stopnia zmielenia wpływa na smak kawy, co może potwierdzić wielu koneserów tego napoju. Jeśli decydujemy się na ekspres ciśnieniowy SAECO PicoBaristo Titanium OTC HD8926/29 będziemy mogli regulować stopień zmielenia korzystając z 10-stopniowej skali!


Ekspresy do kawy - przydatne funkcje


Jak zrobić idealną kawę z pianką?


Idealny ekspres do kawy to taki, który przygotuje nie tylko perfekcyjne espresso albo americano, ale również całą gamę kaw z mlekiem, w tym cappuccino z charakterystyczną, puszystą pianką. Jednak nie każdy system spieniania mleka działa dokładnie tak samo. Co ważne, nawet ten sam ekspres może przygotować piankę na kilka sposobów, w zależności od tego, co kto lubi. W tym miejscu warto wyróżnić ekspres DE LONGHI ECAM 28.465 MB PrimaDonna S. W tym modelu system spieniania mleka LatteCrema, ma aż 3 stopnie regulacji puszystości. Kolejna kluczowa kwestia to temperatura. W przypadku cappuccino, powinna wynosić pomiędzy 60 a 65°C. System LatteCrema w opisanym ekspresie zapewnia perfekcyjną temperaturę w każdej filiżance kawy.


System spieniania, który wyczyścisz w 15 sekund!


Systemy do spieniania mleka chociaż pozwalają cieszyć się świetną kawą, dostarczają czasami także sporo kłopotów. W tańszych ekspresach często ulegają awarii. A poza tym, po użyciu wymagają dokładnego i czasochłonnego czyszczenia. Jednak i na ten problem znalazła się odpowiedź. Bardzo ciekawe rozwiązanie proponuje ekspres ciśnieniowy PHILIPS 5000 Series LatteGo Stainless Steel EP5335/10. W tym przypadku, udało się skonstruować system spieniania mleka, który składa się z tylko dwóch części i nie posiada żadnych rurek. Dzięki temu, do czyszczenia potrzebujemy jedynie dostępu do bieżącej wody i około 15 sekund na opłukanie części. To prostsze niż kiedykolwiek!


Personalizacja, czyli „poproszę to co zwykle”


A co jeśli metodą prób i błędów odnajdziemy już idealne ustawienia, aby przyrządzić kawę swoich marzeń? Czy za każdym razem trzeba będzie pamiętać o stopniu zmielenia ziaren, temperaturze i intensywności kawy na wybranym poziomie? Niekoniecznie. Dzięki zapamiętaniu spersonalizowanych ustawień, parametry kawy idealnej można zapisać, aby w przyszłości przygotowywać ją za pomocą jednego przycisku!

Dobra kawa jest warta każdej ceny, szczególnie rano, gdy napędza nas do działania i nastawia pozytywnie na resztę dnia. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w ekspresach takich marek, jak Saeco, Philips i DE LONGHI, na co dzień można cieszyć się doskonałym smakiem, a od święta - pozytywnie zaskoczyć swoich gości.


Zobacz więcej

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Ranking 2021

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Ranking 2021

Jakie modele ekspresów do kawy do 3500 zł polecamy? Zobacz nasz poradnik.
Odkamienianie ekspresu – jak i czym odkamienić? Poradnik krok po kroku

Odkamienianie ekspresu – jak i czym odkamienić? Poradnik krok po kroku

Odkamienianie ekspresu do kawy jest niezbędną czynnością. Powinniśmy robić to regularnie, nie tylko ze względu na walory smakowe kawy, ale również po to, aby urządzenie mogło służyć przez lata i nie uległo awarii.
Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł. Jaki wybrać?

Ranking ekspresów do kawy do 3000 zł. Jaki wybrać?

Na jaki model ekspresu się zdecydować? Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy w tym rankingu ekspresów do kawy do 3000 zł.
Jaki ekspres kolbowy wybrać? Ranking 2021

Jaki ekspres kolbowy wybrać? Ranking 2021

Jeśli chcesz mieć w domu kawę jak od baristy, warto zastanowić się, jaki ekspres kolbowy to umożliwi. Sprawdź nasz ranking ekspresów kolbowych 2021.
Jaki ekspres do kawy do 2500 zł? Ranking na 2021 rok

Jaki ekspres do kawy do 2500 zł? Ranking na 2021 rok

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez pysznej aromatycznej kawy. Jaki ekspres do kawy do 2500 zł spełni oczekiwania wymagających kawoszy? Zobacz nasz ranking na 2020 rok, żeby wybrać idealny model.
Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać? Ranking 2021

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy wybrać? Ranking 2021

Wśród automatycznych ekspresów ciśnieniowych szukamy takiego modelu, który umożliwi przygotowanie doskonałej kawy, będzie łatwy w obsłudze i nie zrujnuje domowego budżetu.
Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Trafione upominki od Mikołaja, które sprawią radość, wcale nie muszą być kosztowne. Oto idealne i niedrogie prezenty (do 100 zł), które można znaleźć pod choinką.
Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jesienią, wraz z sezonem grzewczym, dla wielu osób zaczyna się także sezon chorobowy. W tym artykule podpowiadamy, co można zrobić, aby nie dać się zarazkom i jakoś przetrwać trudny okres jesienno-zimowy.
Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Zakupy ratalne to dobry pomysł, szczególnie w przypadku kosztownych urządzeń AGD. Zobacz, jakie sprzęty warto wybrać na raty i jak to zrobić w MediaMarkt!
Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!

powrót